Jon Anik

Komentator UFC Jon Anik uważa, że Sean Strickland ponad wszelką wątpliwość zapracował sobie na kolejną walkę mistrzowską po triumfie nad Paulo Costą.

W drugiej walce wieczoru gali UFC 302 Sean Strickland wypunktował Paulo Costę na dystansie pięciu rund. Pojedynek nie zachwycił pod kątem dynamicznych akcji, ale był przynajmniej prowadzony na wysokim tempie. Strickland ogłosił, że teraz w planach ma oczekiwanie na kolejną walkę o pas tak długo, jak będzie to konieczne.

Z postawą Stricklanda zgadza się komentator UFC Jon Anik, który pochwalił „Tarzana” za wielokrotne przysługi dla federacji:

Myślę, że walczył świetnie. Mógł czekać na szansę na mistrzostwo, ale tego nie zrobił. Czy ktokolwiek wyświadczył UFC więcej przysług niż Sean Strickland?

Walka wieczoru z Nassourdinem Imavovem, walka wieczoru z Abusem Magomedovem – w obu przypadkach szedł na rękę UFC, tak samo jak wtedy, kiedy postawił na szali pozycję 4. w rankingu, aby zmierzyć się z Alexem Pereirą, kiedy nikt z czołowej 10 nie chciał z nim walczyć na UFC 276. Więc jeśli ktokolwiek zasługuje, aby teraz poczekać sobie 12 miesięcy po zdominowaniu Paulo Costy, jest to właśnie Sean Strickland.

Anik nie zgadza się także z krytyką w kierunku Stricklanda za niezbyt widowiskowy styl walki:

W żadnym innym sporcie nie jest tak, że musisz nie tylko wygrywać, ale też zadowalać widzów. […] Wiem, że Eric Nicksick [trener Stricklanda – przyp. red.] podszedł i przeprosił Huntera [Campbella] i Danę [White’a]. Wiem, że nie była to walka, jakiej oczekiwaliśmy. Sądziłem, że będzie to Walka Wieczoru.

Ale jeśli chodzi o Seana Stricklanda – nie mówi się o jego umiejętnościach, bo mówi się o jego osobowości, ale ja uważam, że to o jego umiejętnościach powinniśmy rozmawiać, a jego następna walka powinna być o mistrzostwo.

Sean Strickland uważa bezdyskusyjnie, że to on wygrał styczniowy pojedynek z Dricusem Du Plessisem. Inaczej widzieli to jednak sędziowie. Teraz mistrz Du Plessis oczekuje na zestawienie z Israelem Adesanyą i w zależności od wyniku tej walki przekonamy się, czy Strickland będzie następny w kolejce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

b
basic

Oplot Challenge
Light Heavyweight

127 komentarzy 350 polubień

Strickland to teraz Belal sredniej, stypiarz, pan decyzja

Odpowiedz polub

Avatar of MooDancer
MooDancer

BAMMA
Bantamweight

788 komentarzy 2,251 polubień

Wyprzedzi go jednak zwycięzca walki Whittaker vs Chimaev. Jeśli wygra Khamzat, to bez dwóch zdań dadzą mu walkę o pas.

Odpowiedz 1 Like