W ostatnim odcinku podcastu The Joe Rogan Experience gospodarz i komentator UFC odniósł się do rozstania federacji z organizacją antydopingową USADA oraz koszmarnej kontuzji Conora McGregora.

Joe Rogan jest zdania, że zawodowi fighterzy powinni móc legalnie korzystać z przepisanych przez lekarza sterydów, kiedy leczą poważną kontuzję. Zwłaszcza, jeśli uraz jest tak dotkliwy, jak złamanie piszczeli – jak to było w przypadku Conora McGregora, Andersona Silvy, czy Chrisa Weidmana.

W związku z zakończeniem współpracy pomiędzy UFC a agencją antydopingową USADA i podpisaniem umowy z Drug Free Sport, Joe Rogan ma nadzieję na poluzowanie regulacji antydopingowych w zakresie rehabilitacji po ciężkich kontuzjach:

Wyobrażam sobie, że będzie odrobinę luźniej i wspieram to. Zdecydowanie wspieram korzystanie z substancji, żeby wyleczyć się z urazów, tak jak zrobił to Conor z kontuzją nogi. Na sto procent, nie mam co do tego wątpliwości. Na sto procent jestem tego zwolennikiem. To jedyne wyjście. Nikt nie powraca z takiej kontuzji. Nikt jeszcze nie powrócił do formy po tym katastrofalnym złamaniu nogi.

Ani jeden profesjonalny sportowiec nie powrócił po złamaniu piszczeli na ten sam poziom. Anderson Silva był jedynym, który wrócił i zawalczył parę razy, ale nie był już taki sam.

Rzeczywiście, Anderson Silva po złamaniu nogi w walce z Chrisem Weidmanem w 2013 roku walczył w oktagonie siedem razy, z czego pięć razy przegrał. Potem to Chris Weidman ucierpiał w ten sam sposób w 2021 roku. Amerykanin powrócił do oktagonu w sierpniu tego roku – przegrał przez decyzję i zranił swoją drugą nogę.

Conor McGregor urazu piszczeli doznał w trzecim pojedynku z Dustinem Poirierem w lipcu 2021 roku na UFC 264. Od tej pory nie stawał on do walki, choć fani oczekują jego powrotu w 2024 roku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.