Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Ciekawe wyzwanie będzie czekać na Adama Zająca podczas gali Absolute Championship Berkut 15. Naprzeciw Polaka zamiast Michaela Kuipera stanie 21 marca w Nalczyku Joe Doerksen – zawodnik z sześćdziesięcioma siedmioma walkami na koncie.

Adam Zając (MMA 7-1-1) pojawi się w klatce pierwszy raz od listopada 2013 roku, kiedy to pokonał przez nokaut Rafała Lewonia na 3F: Runda 3. Wcześniej walczący w kategorii średniej łodzianin zremisował z Adamem Kowalskim na drugiej odsłonie Superligi MMA oraz zwyciężył z powodu kontuzji dłoni Ireneusza Cholewy na PLMMA 17/Warmia Heroes.

Polaka miał zmierzyć się z Michaelem Kuiper, ale holenderski kickbokser wypadł z walki. W jego miejsce wskoczył bardzo doświadczony Kanadyjczyk, Joe Doerksen (MMA 51-16). „El Dirte” walczy w klatkach i ringach całego świata od lutego 1999 roku. Podczas wieloletniej przygody z MMA 37-latek występował między innymi dla WEC, Sengoku, Deep czy UFC. W największej organizacji na świecie reprezentantowi Canadian Fighting Centre nie wiodło się jednak zbyt dobrze. Doerksen był kilkukrotnie zwalniany i ponownie kontraktowany, ale ostatecznie zakończył tę przygodę z bilansem 1-6.

Gala Absolute Championship Berkut 15 odbędzie się 21 marca w rosyjskim Nalczyku.

6 KOMENTARZE

  1. Zmiany przeciwnika jak na Xcage albo PLMMA:???:czyli nie tylko polskie organizacje mają takie "problemy"…

  2. Zmiany przeciwnika jak na Xcage albo PLMMA:???:czyli nie tylko polskie organizacje mają takie "problemy"…

    UFC też ma i to nie od wczoraj. LOL

  3. Dobre nazwisku w rekordzie (35 poddań), ładna różnica w walkach między nimi, pamiętam że Joe był kiedyś przymierzany do Khalidova.

  4. Ja nie przeżywam zmian dopóki są kontraktowani lepsi zawodnicy niż pierwotnie. Kuiper był po 3 porażkach z rzędu, natomiast El Dirte jest bardzo doświadczony, co wpływa też na jakość marketingową ewentualnej wygranej. Dodatkowo jest po 4 wygranych z rzędu. Solidny matchup 🙂

  5. Bardzo znane nazwisko, taki skalp może mocno pchnąć karierę do przodu, trzeba trzymać kciuki za Adama!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.