Joanna Jędrzejczyk na swoim profilu na Instagramie, podzieliła się z fanami przykrymi szykanami, jakie usłyszała z ust klubowych kolegów. Według byłej mistrzyni świata i dominatorki wagi słomkowej, koledzy z maty okazali jej kompletny brak szacunku, komentując pod prysznicem, że jest słaba:

Dziś po 17 latach w sporcie i wielu tytułach mistrzowskich MMA czy Muay Thai, usłyszałam, że jestem słaba i to była rozmowa dwóch kolegów w szatni z którymi chwilę wcześniej się kulałam.

Słabe jest to, że jednak my kobiety, jesteśmy dyskryminowane, są podcinane nam skrzydła, umniejsza nam się i jak tu nie walczyć ze stereotypami. Przykre jest to, że są tak zakompleksieni „mężczyźni”, którzy to robią. Przykre jest to, że macie żony, córki i partnerki, współczuję im i trzymam za wasze kobietki kciuki. Żadna kobieta nigdy nie powinna płakać przez mężczyznę – jest to wstyd dla każdego faceta. Bawcie się dobrze w szatni, obgadując innych, nie witając się często z nami. Chowajcie ego do kieszeni. Ja swoje dziedzictwo zbudowałam sama ciężką pracą, nie dostając tego od rodziców (jak w twoim przypadku) zakompleksiony chłopcze.

Na koniec mistrzyni dodała, że pomimo tej sytuacji, wie, że na świecie nadal są prawdziwi i wspaniali mężczyźni a łzy, które uroniła, są tylko dowodem na to, że jest silna.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

7 KOMENTARZE

  1. Ale o co chodzi? Czy to nie jest pełna wypowiedź, czy ja czegoś nie rozumiem, czy Jędrzejczyk jest lekko przytępawa? Jak powiedzieli, że jest słaba to skąd wniosek, że ma to cokolwiek wspólnego z płcią? Po prostu ktoś stwierdził, że inna osoba jest słaba, to od razu musi być „slaba, bo kobieta”. Jakbym np. pobił Żyda czy Murzyna z powodu awantury drogowej, to z automatu jestem antysemitą, albo rasistą?

  2. ona powinna mieć zakaz poblicznego wypowiadania się, jak tak przejabna i cring’owa ze glowa mała

  3. Z artykułu można wnioskować, ze byli pod prysznicem i ocenili, ze jest słaba. Może przydałoby się jakieś sprostowanie czy słaba np. z wyglądu (ewentualnie inne rzeczy)czy jednak chodziło o umiejetnosci na macie. W dodatku nieładnie jest podsłuchiwać, pani Asiu.

  4. Może chodziło im o jej słabe zachowanie w mediach?
    Tyle inwestowania w akcje silikonu, a faceci nadal obrabiają jej dupę tylko w przenośni…

  5. Nic nowego, na tym forum tez wiekszosc to buraki i rasisci. A kolesie w szatni odkryli ameryke, ze laska co wazy 55kg jest slabsza od nich jprd musieli sobie ego podbudowac. Za to Aska ma sukcesy o jakich oni nawet marzyc nie moga. Zgaduje ze owi dzentelmeni to polusy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.