asia_jedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk ma za sobą świetny rok. Za swoje sukcesy sportowe jest doceniana na świecie i w Polsce. Również w regionie, z którego pochodzi może liczyć na uznanie.

Całkiem niedawno Joanna Jędrzejczyk zajęła drugie miejsce w 55. Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wcześniej podczas gali wręczenia statuetek św. Jakuba – nagród przyznawanych przez prezydenta Olsztyna dla osób promujących region w Polsce i na świecie – jedna z nich powędrowała również do Joanny Jędrzejczyk.

Dziś natomiast „Gazeta Wyborcza” z Olsztyna ogłosiła, że wraz z czytelnikami chce wyłonić Olsztynianina Roku 2015. Kapituła konkursu wytypowała dziesięć osób, które w ub.r. w sposób szczególny angażowały się w sprawy miasta lub były jego ambasadorami. Pośród nominowanych znalazła się również Joanna Jędrzejczyk. Głosować na Asię będzie na pewno jej klubowy kolega Mamed Chalidow, który powiedział:

Nikt nie osiągnął w naszym regionie większych sukcesów niż ona. Co prawda wcześniej był Krzysztof Hołowczyc, ale dziś według mnie numerem jeden jest właśnie Asia. Nie chodzi mi tylko o sport, ale również o osobowość, która jest bardzo ważna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.