Joanderson Brito

W bardzo osobliwy sposób zakończyła się wczorajsza walka Jonathana Pearce’a i Joandersona Brito. Prowokujący rywala w trakcie drugiej rundy Pearce szybko przekonał się, że powinien był uważać, czego sobie życzy.

Ostatnia walka na karcie wstępnej gali UFC Fight Night 232: Allen vs Craig – a więc starcie w wadze piórkowej, Jonathan Pearce kontra Joanderson Brito – przejdzie do historii jako przykład natychmiastowego działania tak zwanej karmy. W trakcie drugiej rundy pojedynku Amerykanin Pearce znajdował się w dogodnej pozycji, dociskając swojego przeciwnika z góry do siatki. W pewnej chwili zaprotestował do sędziego, że parę ciosów Brito trafiło go w tył głowy, na co Brito odpowiedział prześmiewczym jazgotaniem.

Musiało to porządnie rozeźlić Jonathana Pearce’a, który zdecydował się przejść do ofensywy, prostując postawę i próbując zrzucić z góry parę ciosów. Krzyczał w kierunku swojego rywala:

To wstań i zrób coś, chłopcze! Dalej, wstań i zrób coś! Wstań i coś zrób!

Około minuty po tej wymianie, Joanderson Brito rzeczywiście znalazł sposób, aby wykorzystać siatkę i stanąć z powrotem na nogi. Niemal natychmiastowo złapał szyję Pearce’a i zmusił do odklepania, zapinając duszenie ninja. Brazylijczyk w celebracji pobawił się w Derricka Lewisa i… ściągnął spodenki.

Wczorajsze zwycięstwo sprawiło, że Brazylijczyk Joanderson Brito rozszerzył swoją serię zwycięstw z rzędu do czterech. Uczynił to kosztem Jonathana Pearce’a, który wczoraj próbował zwyciężyć po raz szósty z rzędu. Była to zatem walka o relatywnie dużą stawkę i mająca spore znaczenie w dywizji piórkowej UFC. Niewykluczone, że Brito dostanie wkrótce ofertę pojedynku z zawodnikiem, znajdującym się w rankingu tej dywizji – i przyjdzie czas na prawdziwy test umiejętności 28-latka z Brazylii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,908 komentarzy 2,934 polubień

W bardzo osobliwy sposób zakończyła się wczorajsza walka Jonathana Pearce’a i Joandersona Brito. Prowokujący rywala w trakcie drugiej rundy Pearce szybko przekonał się, że powinien był uważać, czego sobie życzy. Ostatnia walka na karcie wstępnej gali UFC Fight Night 232: Allen vs Craig – a więc starcie w wadze piórkowej, Jonathan Pearce kontra Joanderson Brito […]

Odpowiedz polub

click to expand...