Jiri Prochazka

Jiri Prochazka przyznał, że nie przeszkadza mu umiejscowienie jego walki z Aleksandarem Rakiciem na karcie wstępnej gali UFC 300. Chce w tym starciu udowodnić, że godzien jest występów w głównych walkach wieczoru.

Walka Jiri Prochazka vs Aleksandar Rakić będzie ostatnim pojedynkiem karty wstępnej jubileuszowej gali UFC 300. Po tym starciu kartę główną, a zatem segment pay-per-view, otworzy walka o wydawałoby się znacznie mniejszym prestiżu – Bo Nickal vs Cody Brundage. Choć wśród fanów taki stan rzeczy wywołał sporą konsternację, Prochazce zupełnie to nie przeszkadza:

Nie byłem zaskoczony. Nie bardzo się tym przejmuję. Zaakceptowałem to. Takie jest moje nastawienie. Akceptuję to, a do następnego razu udowodnię, że moje walki mogą znajdować się na karcie głównej lub w głównych wydarzeniach wieczoru. To dlatego walczę. Za każdym razem chcę zaprezentować piękno sztuk walki.

Reprezentant Czech zdobył pas mistrzowski dywizji półciężkiej w czerwcu 2022 roku na UFC 275 z rąk Glovera Teixeiry. Swój tytuł musiał niestety zwakować z powodu koszmarnej kontuzji barku.

Prochazka powrócił do akcji w listopadzie ubiegłego roku, kiedy po dłuższej przerwie zmierzył się o pas z Alexem Pereirą. Uległ wtedy Brazylijczykowi przez TKO w drugiej rundzie, odnosząc swoją pierwszą porażkę w UFC. Nie stracił jednak przekonania, że po pokonaniu czołowego pretendenta w osobie Rakicia, znów postawi się w dobrym miejscu, aby starać się o mistrzowski tytuł:

Wierzę w to i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby to osiągnąć. Dlatego, że po ostatniej walce, po decyzji, jaką wtedy podjąłem, wierzę, że mogę ponownie zostać mistrzem – i zostanę.

Jubileuszowa gala UFC 300 nadchodzi już 13 kwietnia i odbędzie się na hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Na karcie walk zaplanowano pojedynki w sumie dwunastu aktualnych lub byłych mistrzów tej federacji. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie walka o pas wagi półciężkiej pomiędzy starym znajomym Jiriego Prochazki, Alexem Pereirą, a Jamahalem Hillem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

11,678 komentarzy 27,367 polubień

Czech bijący cygana to mało wiarygodne, bo Czesi lubią cyganów, tak jak lubi się pijawki lekarskie :lesnarhappy:

Odpowiedz polub

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Flyweight

1,839 komentarzy 3,921 polubień

Bo fucking Nickal ::clintdis:: Co te UFC odj3bało to ja nie mam pytań nawet:siara:

Odpowiedz 2 polubień