Jiri Prochazka od zawsze wierzył, że będzie mistrzem największej organizacji MMA na świecie, ale nie spodziewał się, iż zmierzy się o ten tytuł z Gloverem Teixeirą.

29-letni Czech, który ma niezwykle emocjonujący dla fanów sportów walki styl zawalczy z weteranem MMA, 42-letnim Teixeirą, na czerwcowej gali UFC 275 w Singapurze. 9 czerwca „Czeski Samuraj” będzie miał szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship po ponad 10 latach występów w klatkach MMA na całym świecie. Przed starciem z Teixeirą zawodnik wypowiedział się w rozmowie z dziennikarzami na temat zestawienia z Brazylijczykiem.

Wizualizowałem sobie to, że będę mistrzem, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że zawalczę o ten tytuł z Gloverem Teixeirą. Jesteśmy tutaj i jestem z tego powodu szczęśliwy.

Muszę być dominującą stroną w parterze. Nie mogę być jak jego inni rywale, którzy akceptowali jego grę i tylko się bronili. Nie zamierzam się tylko bronić, to nie moja gra. Moja gra to atakowanie, zajmowanie dominujących pozycji, czy to z pleców czy z półgardy – nie ma to znaczenia.

Prochazka (28-3 MMA) to 29-latek, który jest niezwykle doświadczony w walkach w klatkach MMA na całym świecie. Czech w swojej karierze mierzył się z m.in. Vadimem Nemkovem, Darko Stosiciem, Muhammedem Lawalem, Fabio Maldonado czy Dominickiem Reyesem. Na swoim koncie ma tylko dwa występy w oktagonie UFC, ale dwie wygrane z Oezdemirem i wcześniej wspomnianym Reyesem dały mu już szansę na walkę o pas mistrzowski organizacji. Warto oczywiście wspomnieć, że aż 27 z 28 zwycięstw w przeszłości odnosił on przez skończenia przed czasem. Jak widać nastawienie „Czeskiego Samuraja” nie zmieni się przed walką o największe trofeum w MMA i zamierza on być tak samo agresywny w starciu z Teixeirą jak w pozostałych pojedynkach w swojej karierze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of ermine
ermine

Shark Fights
Heavyweight

1,354 komentarzy 4,615 polubień
Avatar of Baddream
Baddream

Bellator
Featherweight

4,068 komentarzy 6,960 polubień

Muszę być dominującą stroną w parterze. Nie mogę być jak jego inni rywale, którzy akceptowali jego grę i tylko się bronili.

E tam, Janek nawet go sam wciągnął do parteru kimurą.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of B.I.G Makumba
B.I.G Makumba

UFC
Middleweight

11,826 komentarzy 21,344 polubień

Glover cię udusi jurek przykro mi :kis:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

16,145 komentarzy 35,869 polubień

W sumie stwierdził że Janek zjebał sprawę i że to z nim myślał że będzie walczył

Może mu jeszcze kupon przejebał :jarolaugh:

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Strawweight

3,071 komentarzy 9,631 polubień

W sumie stwierdził że Janek zjebał sprawę i że to z nim myślał że będzie walczył

Może mu jeszcze kupon przejebał :jarolaugh:

Zjebał koncertowo.
Teixeira w ostatnich walkach z nikim nie miał tak łatwo. Ah joo:cry: jak mawiał krecik.

Odpowiedz polub