Karolina Kowalkiewicz będzie musiała odłożyć plany o przejęciu tronu w dywizji słomkowej. Polka przegrywa w Dallas przez nokaut w pierwszej rundzie pojedynku!

Jessica Andrade agresywnie rozpoczęła bój o miano pierwszej pretendentki i natychmiast ruszyła z ciosami na Karolinę. Polka przyjęła kilka prawdziwych bomb na twarz, nawet tańcząc na nogach po jednej z nich – pierwszą nawałnicę ciosów jednak przeżyła. Po chwili Andrade zamknęła naszą rodaczkę pod siatką i próbowała dokończyć co zaczęła. Gdy w środku klatki wywiązała się istna bójka, Andrade potężnym prawym sierpowym posadziła Kowalkiewicz na macie. Nokaut był tak mocny, że nie było już potrzeby dobijania, sędzia od razu wskoczył przerwać walkę, widząc co się stało.

UFC 228: Jessica Andrade vs. Karolina Kowalkiewicz

Wow!! Jessica Andrade knocks out Karolina Kowalkiewicz at #UFC228!

Publiée par UFC sur Samedi 8 septembre 2018

117 KOMENTARZE

 1. Hahaha, no to teraz może polscy krytycy docenią Joannę Jędrzejczyk i złożą jej hołd skoro ukochana "dziewczyna z sąsiedztwa" padła :bomb:

 2. Bez niespodzianki. Gameplan Zabora ponownie zawiódł. Nie spodziewałem się tylko, że tak brutalnie to się zakończy

 3. Stare nawyki dały o sobie znać w najgorszym możliwym momencie. Szkoda, do walki o pas będzie bardzo ciężko się dopchać ale jeszcze sporo radości w UFC Karola da.

 4. To nie zwierzęca siła tego chłopa była problemem, tylko brak jakiejkolwiek gardy. JJ pokazała, jak się z takimi walczy, Rose też da sobie radę, o ile wyjdzie z traumy po ataku na autobus :DC:

 5. Uwielbiam te "plany na walkę" Kowalkiewicz. Było do przewidzenia. Niestety ale nie było się od początku co łudzić , że Karolina tą walkę wygra. Zawsze będzie przeciętną zawodniczką, która zabierze lanie od czołówki.

 6. Kurwa, słuchaj Karola, mam dla Ciebie zajebista taktykę w chuj! Jeszcze, kurwa, lepsza niż na Gadelhe! No to, kurwa, słuchaj: przy każdej wymianie ciosów głowa w dół i walisz cepeliade na oślep! Kurwa, dobre, co nie? A teraz podaj corone.

  :fjedzia:

 7. Takie nokauty kończą kariery :O masakra. Jak byłem śpiący tak naprawdę bardzo szybko mnie to KO rozbudziło!

 8. Zabor jak zawsze super plan na walke:eddieconspiracy: trzymaj sie Karola! Teraz pol roku przerwy conajmniej.

 9. Fizolki Karolci nie leżą a wydaje mi się, że rzucą ją teraz na pastwę Suarez

  Suarez-Aska. Pisze juz o tym od dawna.

 10. Miała szczęście Andrade, że Karola spóźniła kombinacje prawy-lewy o sekunde. Szło takie pierdolnięcie z obu rąk, że to ona by leżała, po prostu pech.

 11. Bardzo szkoda Karoliny, ale ona zwykle rozpędzała się w drugiej rundzie, a tu nie było drugiej. :frankapprove:

 12. Suarez-Aska. Pisze juz o tym od dawna.

  :beczka: jasne, z myślą, żeby sobie osłodzić KO na Karoli, Tatiana, tak jak i Andrade, mogą walczyć o tytuł, bez żadnej łaski, już lepszym pomysłem byłoby Gadelha/Suarez jako kolejny eliminator, przynajmniej nie będzie problemu jak któras przegra, proste.

 13. Miała szczęście Andrade, że Karola spóźniła kombinacje prawy-lewy o sekunde. Szło takie pierdolnięcie z obu rąk, że to ona by leżała, po prostu pech.

 14. Jest mi tak zwyczajnie, po ludzku, smutno. Często tak mam, jak widzę, że człowiek przegrywa z mutantem.

 15. Suarez-Aska. Pisze juz o tym od dawna.

  No spoko luzik, zstawienie z Asiulą to całkiem zajebiste starcie, które chętnie bardzo bym obejrzał, ale na ten moment dużo mniej realne niż zestawienie pnącej się w drabince Suarez z Karolcią

 16. Hahaha, no to teraz może polscy krytycy docenią Joannę Jędrzejczyk i złożą jej hołd skoro ukochana "dziewczyna z sąsiedztwa" padła :bomb:

  Tak, cała Polska biegnie z lampionami, jak kodziarze pod sąd, bo Karola przegrała z zawodniczką, z która wygrała Asia…

  Tylko żeby się godzinowo dogadali, żeby się godziny nie nałożyły z pielgrzymką fanów Asi, którzy pójdą oddawać hołd Karoli, która wygrała z Rose, z którą Asia dwa razy w plecy :brainoverload:

  Karoli szkoda, niech odpoczywa i spokojnie wróci zarobić jeszcze trochę, dając jeszcze sporo emocji.

 17. Szkoda Karoliny, to naprawdę pojebany i ciężki sport. Ale ta Andrade ma pierdolnięcie w łapie 😮 o: Teraz walka z Rose dla Brazylijki.

 18. Tak, cała Polska biegnie z lampionami, jak kodziarze pod sąd, bo Karola przegrała z zawodniczką, z która wygrała Asia…

  Tylko żeby się godzinowo dogadali, żeby się godziny nie nałożyły z pielgrzymką fanów Asi, którzy pójdą oddawać hołd Karoli, która wygrała z Rose, z którą Asia dwa razy w plecy :brainoverload:

  Karoli szkoda, niech odpoczywa i spokojnie wróci zarobić jeszcze trochę, dając jeszcze sporo emocji.

  Stereotypowy Polak, do każdej rozmowy musi wtrącić jakieś swoje frustracje polityczne. Więcej radości z życia. :beer:

 19. Stereotypowy Polak, do każdej rozmowy musi wtrącić jakieś swoje frustracje polityczne. Więcej radości z życia. :beer:

  Analiza trafna jak pomysł oddawania hołdu Asi po przegranej Karoli. To jest stereotypowy Polak krajowego mma, więcej radości z życia 🙂

 20. Szkoda Karoliny, to naprawdę pojebany i ciężki sport. Ale ta Andrade ma pierdolnięcie w łapie 😮 o: Teraz walka z Rose dla Brazylijki.

  Wcale nie ma jakiegoś pierdolnięcia,ostatnią walke przez KO wygrała w 2012r,cienka jak barszcz Hill zjadała od niej wszystko jak leci.Aśka która po walce z Rose została przez wielu okrzyknięta"szklaną szczęką"wchodziła z Jessicą w wymiany aż miło,jeszcze po łbie ją kopała na odchodne.Mi sie wydaje,że to poprostu szczęka KK była mocno przeceniana.Zresztą Karola wogóle jako fighterka była przeceniana,ale Ty jako"człowiek z branży"chyba o tym wiesz:roberteyeblinking:

  Przegrała,trudno.Napewno obije jeszcze niejedną ogórzyce ale o pasie może chyba niestety zapomnieć.

 21. No spoko luzik, zstawienie z Asiulą to całkiem zajebiste starcie, które chętnie bardzo bym obejrzał, ale na ten moment dużo mniej realne niż zestawienie pnącej się w drabince Suarez z Karolcią

  Suarez przeskoczy Karolę.

  IMO Suarez-JJ  >>>>  Andrade-Rose

 22. Mi to się wydaję, patrząc na te pieski ubierane w kolorowe ubranka, że Karoli już po prostu w głowie co innego. Ona już nie zaliczy żadnego progresu.

 23. Ona już nie zaliczy żadnego progresu.

  Przecież nie robi go od kilku walk tak naprawdę. Jak jej stylistycznie przeciwniczka podpasowała i nie rzucała się w pierwszej rundzie na nią jak obie Brazylijki, to była w stanie ogarniać. Mocny łeb miała zawsze, to zwykle pozwalało przetrwać pierwszą rundę, rozkręcić się nieco w następnych i jakoś ciągła te sanki.

  Tu była lawina ciosów na twarz i w końcu ten czyściutki w punkt. Roy Nelson by padł. 😉

 24. Przecież nie robi go od kilku walk tak naprawdę…

  To prawda, jakiś czas temu myślałem, że gdy Karola dołoży kilka procent w każdym aspekcie to będzie killerem, niestety nie widać wielkich zmian.

 25. Te zadawane ciosy z zamknietymi oczami :/

  Niech Karola wyciagnie duzo z tej porazki i niech wróci, bo z lepszych game planem mysle ze by decyzje ogarnela.

 26. Serducho, mocna głowa i umiejętności w stójce są ale obrona,obrona i jeszcze raz obrona, bo wyglądało to fatalnie, bez tego o pasie można zapomnieć. Do góry głowa Karola, parę miesięcy przerwy i do roboty, jeszcze będziemy się cieszyć Twoimi zwycięstwami.

 27. Te zadawane ciosy z zamknietymi oczami :/

  Niech Karola wyciagnie duzo z tej porazki i niech wróci, bo z lepszych game planem mysle ze by decyzje ogarnela.

  Z lepszym gameplanem? Przecież walka była w tej płaszczyźnie gdzie Karolina miała mieć szansę. I została totalnie zniszczona. Przecież w parterze też byłby gwałt. Po prostu Kowalkiewicz nie potrafi walczyć z mocnymi fizycznie rywalkami i żadne gameplany i typowania "ekspertów" tego nie zmienią.

 28. Wcale nie ma jakiegoś pierdolnięcia,ostatnią walke przez KO wygrała w 2012r,cienka jak barszcz Hill zjadała od niej wszystko jak leci.Aśka która po walce z Rose została przez wielu okrzyknięta"szklaną szczęką"wchodziła z Jessicą w wymiany aż miło,jeszcze po łbie ją kopała na odchodne.Mi sie wydaje,że to poprostu szczęka KK była mocno przeceniana.

  Aż tak Aśka nie wchodziła w wymiany. Przecież ona zebrała mniej od Karoli przez 25 minut z Kafarem niż Karola w tej krótkiej walce. To się musiało tak skończyć. Tam nie wszedł jeden mocny cios, tylko co najmniej kilka,

 29. Wyjaśniona została 🙁 Zabor z Karoliną coraz bardziej przypominają Edmunda z Rondą. Fatalne gameplany, brak widocznego progresu i całkowicie fatalna defensywa. Od  dawna wszyscy zwracali uwagę że Karola zbiera bardzo dużo czystych ciosów. W walce z Różą dostała kilka mocnych gongów. Teraz poszli do walki z małym czołgiem i jedyny plan to wdawanie się w wymiany. Szkoda Karoliny, bo te ciosy będą się odkładać i na starość może być słabo.

 30. Z lepszym gameplanem? Przecież walka była w tej płaszczyźnie gdzie Karolina miała mieć szansę. I została totalnie zniszczona. Przecież w parterze też byłby gwałt. Po prostu Kowalkiewicz nie potrafi walczyć z mocnymi fizycznie rywalkami i żadne gameplany i typowania "ekspertów" tego nie zmienią.

  CHodzi mi bardziej o trzymanie Andrade na dystans, większa praca nogami itp.

 31. Aż tak Aśka nie wchodziła w wymiany. Przecież ona zebrała mniej od Karoli przez 25 minut z Kafarem niż Karola w tej krótkiej walce. To się musiało tak skończyć. Tam nie wszedł jeden mocny cios, tylko co najmniej kilka,

  karola wchodziła w jej prawą mocniejszą stronę jak owca prowadzona na rzeź, takie są fakty, zostawała w półdystansie, gdyby jakoś dotrawła do ostatniej rundy Andrade zaczęłaby obalać i byłaby jeszcze większa tragedia, Andrade zawsze walczy tak samo, w narożniku ma menadżera, narzeczoną i jednego trenera, zawsze to samo

 32. Z lepszym gameplanem?

  No lepszym niż wymiany w półdystansie z silniejszą i szybszą Brazylijką. :fjedzia:

 33. Kurwa mać. Szkoda Karoli.

  Mam nadzieję, że nie odbije się to na zdrowiu.

  Mutant zrobił to, co powinien. Ruszyła na pełnej kurwie od pierwszej sekundy. Karola to typowy slowstarter. Nie udało się. Trudno.

  Zdrowia!

 34. CHodzi mi bardziej o trzymanie Andrade na dystans, większa praca nogami itp.

  To chyba taki był gameplan teraz. Bo nie wierzę, że planem na walkę było wdawanie się w bitkę z Andrade.

 35. Karolina zawsze walczyła jak w tym starym kawale o gościu jadącym na gapę do Władywostoku, czyli "o ile morda wytrzyma". No i nie wytrzymała w końcu, wleciała na nią cepiara i zajebała cepem. Ale mówiłem o dziurawej gardzie Kowalkiewicz od 2003 roku, od walki z Kalafiorną Farią, od której też zjadała wszystko jak leci. Ale wówczas byłem jebany przez stado faperów Karolci

  SPOILER
  Nie byłem jebany, tak dodałem, żeby zwiększyć dramatyzm postu :awesome:

 36. Bez niespodzianki. Gameplan Zabora ponownie zawiódł. Nie spodziewałem się tylko, że tak brutalnie to się zakończy

  OOO to wlasnie. Wyjasni mi ktos jaki byl gameplan Zabora na te walke? Stac na srodku i wymieniac ciosy od 1 rundy?

  Dodatkowo oprocz zajebistego trenera ma jeszcze zespol najlepszych sparing partnerek na swiecie. Fitneske i dziennikarke…

 37. :matt:

  :brainoverload:

  CHodzi mi bardziej o trzymanie Andrade na dystans, większa praca nogami itp.

  Jeszcze wczoraj takie gadki miały jakikolwiek sens  ale dzisiaj,znając wynik ich starcia to:razz:udziaonicbyniedao:

  Aż tak Aśka nie wchodziła w wymiany. Przecież ona zebrała mniej od Karoli przez 25 minut z Kafarem niż Karola w tej krótkiej walce. To się musiało tak skończyć. Tam nie wszedł jeden mocny cios, tylko co najmniej kilka,

  Masz racje ziom, Aśka nie wchodziła z nią w wymiany tylko wpadała w nią jak dzik w paśnik:dont_be_scared:Królowa :conorwalk:

 38. W tym Szarku to ona progresuje, Zabor pseudonim Taktyk, sparingi z dziewczynami bez doświadczenia- dziennikarka i fitnesiara oraz biegający piesek po macie, dramat. Po tak ciezkim pierdolnieciu to albo w pieluchy, albo do KRS. Zdrowia Karola.:kis:

 39. po tej walce utwierdzilem sie  w jednym: mysle ze Andrade moze pokonac tylko JJ ,z kolei Rose jak ktos napisal kiedys to kryptonit na  Aske – jak Andrade bedzie z pasem a mysle ze niedlugo bedzie  to duza szansa dla JJ na odzyskanie mistrzostwa

 40. Teraz jak widzę te ko, to się zastanawiam jaką taktykę miała Karolina, że sama się pchała twarzą na ciosy wiedząc, że walczy z chłopem. Przecież przez to, że pochyliła się do przodu to wystawiła się na sierpa, no i niestety wszedł.

 41. Najgorzej, że dosłownie na kilka sekund przed nokautem słychać jak Zabor krzyczy do Kowalkiewicz „wyżej ręce”, ale Karola nie posłuchała wskazówek i mocno za to zapłaciła.

 42. Najgorzej, że dosłownie na kilka sekund przed nokautem słychać jak Zabor krzyczy do Kowalkiewicz „wyżej ręce”, ale Karola nie posłuchała wskazówek i mocno za to zapłaciła.

  Karolina to już tam była w takim stanie, że już tylko walczyła o przetrwanie, myślę, ze też zeszła jej adrenalina po tym pierwszym ataku, bo była nieco zszokowana.

  Dobrze, że Andrade nie postanowiła pójść w ślady Hendersona.

 43. Wcale nie ma jakiegoś pierdolnięcia,ostatnią walke przez KO wygrała w 2012r,cienka jak barszcz Hill zjadała od niej wszystko jak leci.Aśka która po walce z Rose została przez wielu okrzyknięta"szklaną szczęką"wchodziła z Jessicą w wymiany aż miło,jeszcze po łbie ją kopała na odchodne.Mi sie wydaje,że to poprostu szczęka KK była mocno przeceniana.Zresztą Karola wogóle jako fighterka była przeceniana,ale Ty jako"człowiek z branży"chyba o tym wiesz:roberteyeblinking:

  Przegrała,trudno.Napewno obije jeszcze niejedną ogórzyce ale o pasie może chyba niestety zapomnieć.

  Karolina zawsze walczyła jak w tym starym kawale o gościu jadącym na gapę do Władywostoku, czyli "o ile morda wytrzyma". No i nie wytrzymała w końcu, wleciała na nią cepiara i zajebała cepem. Ale mówiłem o dziurawej gardzie Kowalkiewicz od 2003 roku, od walki z Kalafiorną Farią, od której też zjadała wszystko jak leci. Ale wówczas byłem jebany przez stado faperów Karolci

  SPOILER
  Nie byłem jebany, tak dodałem, żeby zwiększyć dramatyzm postu :awesome:

  No właśnie najgorsze jest to, że ta cepellina Andrade przy Karolinie wyglądała jak bardzo techniczna zawodniczka. Zobaczcie dokładnie tego gifa co ktoś wkleił. Tak powinna wyglądać zawodniczka o krok (no może dwa) od walki o pas? Zamknąć oczy, pochylić się do przodu, wyprowadzić … no kurwa nawet nie wiadomo jak nazwać te trzy ciosy na oślep, prostując się przy trzecim z wysoko uniesioną brodą i wciąż zamkniętymi(!!!) oczami? :no no:

  Dziurawa garda to jedno, ale Karolina sama wystawiła się na odstrzał. Nie piszę tego, żeby tylko hejtować, bo z całego serca życzyłem jej zwycięstwa bo Rose już raz pokonała i byle tylko przejść brazola i była duuuża szansa na pas. Ta walka pokazała, że Karolina jest zawodniczką na miejsca 4-6 w tej kategorii. Przeciwko typowej słomkowej będzie faworytką, bo w 115 90% zawodniczek ma watę w łapach i w żaden sposób nie wykorzysta karygodnych błędów technicznych zarówno w obronie jak i podczas ataku KK, Karola zbierze swoje, ale więcej odda i przełamie przeciwniczki. Za to jak dostanie zawodniczkę dobrą technicznie jak Aśka, silną fizycznie jak Gadelha czy kombinacje siły i agresji jak Andrade to nic nie zdziała. Z innymi to kwestia dyspozycji dnia, bo tu absolutnie nie można mówić, że "to nie był dzień Karoliny".

  Ostatnia rzecz to jak ten cios wpłynie na nią w przyszłości. Już Aśka pokazała, że wystarczyła taka jedna bomba i w następnej walce kupa wpływająca na to jak walczy. Choć może to klucz to jakiegoś progresu Kowalkiewicz? Jak będzie się bała przyjmować ciosy, to chcąc dalej walczyć będzie musiała zmienić swój styl.:fjedzia:

 44. Tak to jest jak dziewczyna sie bije z chlopem. :śmiech:

  To samo miałem napisać.

  Ciekawe czy przy testach antydopingowych  dopuszczalny poziom testosteronu u kobiet jest taki jak u mężczyzn:korwinlaugh:

 45. Żaden tam babochlop, jedrzejczyk ogarnęła ją przecież na dystansie 5 rund.  To po prostu karolcia jest tak cienka.

 46. Ja tam Karoliny jakoś specjalnie nie lubię ale ludzie tu się troche za bardzo nad nią znecają. Ja pierdole co za hieny. Jak na babskie mma to Karola jest dość mocna na pewno nie top3 który jest poza jej zasiegiem ale top10 takze nie jest źle. Poza tym uważam, że ta walka to było dla niej najbardziej niewygodne stylistycznie zestawienie w całej kategorii wagowej. Ona z Aśką ma 10 razy więcej szans niż z Andrade.

 47. W sumie to przykre, że dwa najbardziej spektakularne KO w historii tej dywizji odbyły się z udziałem Polek w roli ofiar.  W przypadku Asi zadecydowały błędy w zbijaniu wagi, u Karoliny chyba wiara we własną niezniszczalnosc.

 48. Ja uważam, że błędy techniczne to jedno. Karolina od zawsze je robiła. Ona przegrała z Andrade, bo nie ma z kim w tym shark top team'ie sparować. Na wszystkich materiałach jakie widziałem robiła w parze z Bekus lub Owczarz. Zapewne Zabor jej nie ściągnął żadnych silnych, małych i agresywnych chłopców na spary. Karolina nie wiedziała co się dzieje kiedy Andrade wjechała w nią jak dzik w maliny. To znaczy, że nie była przygotowana na walkę pod presją. A Jessica zawsze robi to samo, więc nie było to żadne zaskoczenie. O pasie Karola może już zapomnieć ( Asia, Gadhela, Andrade, a teraz jeszcze Suarez grubo wjechała ). Pozostaje jej jednak honorowa rola gatekeeper'a do top5 do czasu zakończenia kariery.

 49. Ja uważam, że błędy techniczne to jedno. Karolina od zawsze je robiła. Ona przegrała z Andrade, bo nie ma z kim w tym shark top team'ie sparować. Na wszystkich materiałach jakie widziałem robiła w parze z Bekus lub Owczarz. Zapewne Zabor jej nie ściągnął żadnych silnych, małych i agresywnych chłopców na spary. Karolina nie wiedziała co się dzieje kiedy Andrade wjechała w nią jak dzik w maliny. To znaczy, że nie była przygotowana na walkę pod presją. A Jessica zawsze robi to samo, więc nie było to żadne zaskoczenie. O pasie Karola może już zapomnieć ( Asia, Gadhela, Andrade, a teraz jeszcze Suarez grubo wjechała ). Pozostaje jej jednak honorowa rola gatekeeper'a do top5 do czasu zakończenia kariery.

   

  Trochę beka z tych sparingpartnerek, ale bez przesady, na pewno robiła też z facetami z niższych wag, ma tam chociażby Gralke.

 50. Błędy techniczne to mało powiedziane. Na tym głupim 10-sekundowym filmiku z insta widać, że Karolina w stójce prezentuje technikę żula spod budki z piwem. Ciekawe czy Rogan by się też tak podniecał nokautem Mietka żula nad żulem Heńkiem.

 51. Ja uważam, że błędy techniczne to jedno. Karolina od zawsze je robiła. Ona przegrała z Andrade, bo nie ma z kim w tym shark top team'ie sparować.

  To jest w zasadzie na końcu długiej listy powodów. Pierwsze i najważniejsze – absolutny brak techniki. Zobacz sobie nawet na tym gifie z KO, co ona tam odpierdala. Pochyla się jakby chciała coś podnieść z maty, oczy zamknięte i cepy na oślep. Ja od zawsze byłem zszokowany, że ona tak długo się trzymała w top 5. Teraz jak ludzie o tym przypominają, to rodzi się płacz, że hejterzy się znęcają. Ja po prostu mówię co widzę, tak samo orałem Jędrzejczyk za jej błędy i jej chujowiznę, tak samo będę orał Karoline. Nie robię na nią żadnych osobistych podjazdów, po prostu oceniam jej skill fajterski. Niektórzy interpretują to jako znęcanie się. Cóż, ich problem.

 52. Nie lubię jakoś Karoliny ale szkoda mi jej. Jednak Aśka to Aśka inny poziom pomimo tego, że czasami odlatuje..

 53. To jest w zasadzie na końcu długiej listy powodów. Pierwsze i najważniejsze – absolutny brak techniki. Zobacz sobie nawet na tym gifie z KO, co ona tam odpierdala. Pochyla się jakby chciała coś podnieść z maty, oczy zamknięte i cepy na oślep. Ja od zawsze byłem zszokowany, że ona tak długo się trzymała w top 5. Teraz jak ludzie o tym przypominają, to rodzi się płacz, że hejterzy się znęcają. Ja po prostu mówię co widzę, tak samo orałem Jędrzejczyk za jej błędy i jej chujowiznę, tak samo będę orał Karoline. Nie robię na nią żadnych osobistych podjazdów, po prostu oceniam jej skill fajterski. Niektórzy interpretują to jako znęcanie się. Cóż, ich problem.

  Ja uważam, że w przygotowaniach do walki najważniejsze są dobre sparingi. Możesz być mistrzem technicznym i przegrać jak nie masz z kim sparować. Ja pamiętam starcie Moussasiego z Ketih'em Jardinem co dla mnie technicznie ich dzieli przepaść i w walce padł remis. Bo Jardine mimo braku techniki widać było, że ma ogromne obicie w walce z dobrymi stójkowiczami.

   Jej technika jest zła, ale nie aż tak, żeby w 2 min przegrać. Tym bardziej, że Jessica to bardziej cepeliada niż techniczny boksik. Technika KK była tak samo słaba w walkach z Namajunas, Herrig czy Jędrzejczyk. Ona się pogubiła już  pierwszej akcji. Nie wiedziała co ma robić. Była zaskoczona. Bo w klubie jej nikt tak mocno nie przycisnął na sparach. To była dla niej nowość, że ktoś tak ostro wjechał, bez żadnego respektu, bez resetu..

 54. Ja uważam, że w przygotowaniach do walki najważniejsze są dobre sparingi. Możesz być mistrzem technicznym i przegrać jak nie masz z kim sparować. Ja pamiętam starcie Moussasiego z Ketih'em Jardinem co dla mnie technicznie ich dzieli przepaść i w walce padł remis. Bo Jardine mimo braku techniki widać było, że ma ogromne obicie w walce z dobrymi stójkowiczami.

   Jej technika jest zła, ale nie aż tak, żeby w 2 min przegrać. Tym bardziej, że Jessica to bardziej cepeliada niż techniczny boksik. Technika KK była tak samo słaba w walkach z Namajunas, Herrig czy Jędrzejczyk. Ona się pogubiła już  pierwszej akcji. Nie wiedziała co ma robić. Była zaskoczona. Bo w klubie jej nikt tak mocno nie przycisnął na sparach. To była dla niej nowość, że ktoś tak ostro wjechał, bez żadnego respektu, bez resetu..

  To prawda, ale nawet w takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest zachować zimną krew i polegać na fundamentalsach, czyli przede wszystkim na swojej technice. Popatrz na przykład Khabiba – każdy mówi, że żaden sparring nie jest w stanie przygotować danego zawodnika do starcia z nim. Myślę, że z Andrade może być podobnie. W ostateczności i tak trzeba polegać na podstawach, których u KK po prostu nie ma…

 55. To prawda, ale nawet w takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest zachować zimną krew i polegać na fundamentalsach, czyli przede wszystkim na swojej technice. Popatrz na przykład Khabiba – każdy mówi, że żaden sparring nie jest w stanie przygotować danego zawodnika do starcia z nim. Myślę, że z Andrade może być podobnie. W ostateczności i tak trzeba polegać na podstawach, których u KK po prostu nie ma…

  Wiesz Khabib ma 0 w rekordzie, więc załóżmy, że jest fenomenem. Andrade ma 6 porażek i nie wzięły się z przypadku.  JJ już pokazała jak rozpykać jej stójkę. Hill i Toress udowodniły ,że można przetrwać nawałnice ciosów bez KO. Każdy trener boksu ci powie, że Jessica to jest w stójce zwykły fizol ( presja i wymiany ). Walczenie z takimi przeciwnikami już jest opracowane od dawien dawna. Tylko ,żeby taktyka zadziałała to najpierw trzeba ją mieć , a potem wdrożyć za pomocą sparingów z osobami imitującymi styl danej przeciwniczki. Bekus, Owczarz czy może nawet Gralka tej roboty nie robią.

 56. Ona z Aśką ma 10 razy więcej szans niż z Andrade.

  Ona z Aśka nie ma żadnych szans przecież.Różnica kilku poziomów conajmniej:fjedzia:

 57. Wiesz Khabib ma 0 w rekordzie, więc załóżmy, że jest fenomenem. Andrade ma 6 porażek i nie wzięły się z przypadku.  JJ już pokazała jak rozpykać jej stójkę. Hill i Toress udowodniły ,że można przetrwać nawałnice ciosów bez KO. Każdy trener boksu ci powie, że Jessica to jest w stójce zwykły fizol ( presja i wymiany ). Walczenie z takimi przeciwnikami już jest opracowane od dawien dawna. Tylko ,żeby taktyka zadziałała to najpierw trzeba ją mieć , a potem wdrożyć za pomocą sparingów z osobami imitującymi styl danej przeciwniczki. Bekus, Owczarz czy może nawet Gralka tej roboty nie robią.

  No dobra, powiedzmy że się zgadzam, ale wciąż – nawet jakby był gameplan i sparringi z zawodniczkami podobnymi stylistycznie i imitującymi Andrade, to wciąż trzeba mieć jednak lepszą technikę, aby wykonać plan.

  No i przecież można zaprosić zawodniczki do sparringów z innych klubów, czemu Karolina sparruje tylko z zawodnikami z Sharka? To oczywiście nie pytanie do ciebie, po prostu mnie to dziwi, czemu oni tego nie robią…

 58. czemu Karolina sparruje tylko z zawodnikami z Sharka? ..

  Bo to najlepszy klub w Łodzi.Kluby z Polski nie mają podjazdu.

 59. Błędy techniczne to mało powiedziane. Na tym głupim 10-sekundowym filmiku z insta widać, że Karolina w stójce prezentuje technikę żula spod budki z piwem. Ciekawe czy Rogan by się też tak podniecał nokautem Mietka żula nad żulem Heńkiem.

  Jest przecież "najsilniejsza na świecie" Anita Bekus i wielki talent Karolina Owczarz…

 60. po tej walce utwierdzilem sie  w jednym: mysle ze Andrade moze pokonac tylko JJ ,z kolei Rose jak ktos napisal kiedys to kryptonit na  Aske – jak Andrade bedzie z pasem a mysle ze niedlugo bedzie  to duza szansa dla JJ na odzyskanie mistrzostwa

  Jedna uwaga – Rose raczej nie będzie bronić.

 61. :arielcry:

  Ja uważam, że błędy techniczne to jedno. Karolina od zawsze je robiła. Ona przegrała z Andrade, bo nie ma z kim w tym shark top team'ie sparować. Na wszystkich materiałach jakie widziałem robiła w parze z Bekus lub Owczarz. Zapewne Zabor jej nie ściągnął żadnych silnych, małych i agresywnych chłopców na spary. Karolina nie wiedziała co się dzieje kiedy Andrade wjechała w nią jak dzik w maliny. To znaczy, że nie była przygotowana na walkę pod presją. A Jessica zawsze robi to samo, więc nie było to żadne zaskoczenie. O pasie Karola może już zapomnieć ( Asia, Gadhela, Andrade, a teraz jeszcze Suarez grubo wjechała ). Pozostaje jej jednak honorowa rola gatekeeper'a do top5 do czasu zakończenia kariery.

  Honorowa rola gatekeepera twarzą?

  ::clintdis:::siara::danaillegal:

 62. :arielcry:

  Honorowa rola gatekeepera twarzą?

  ::clintdis:::siara::danaillegal:

  Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale chodzi ci o to, że Karola potrafi tylko odbijać ciosy własną głową?

 63. Kurwa dopiero nadrobilem cala gale. Karola juz przy 1 bombie na glowe nie wiedziala czy jest w Dallas czy w Lodzi. Pozniej caly czas na miekkich nogach- musialo tak sie skonczyc. Andrade chlopa by powalila a co dopiero laske w swojej wadze.

 64. Kurwa dopiero nadrobilem cala gale. Karola juz przy 1 bombie na glowe nie wiedziala czy jest w Dallas czy w Lodzi. Pozniej caly czas na miekkich nogach- musialo tak sie skonczyc. Andrade chlopa by powalila a co dopiero laske w swojej wadze.

  ale chyba jj jak i torres przyjely czysciochy od andrade i nie padly.

 65. Porazka boli ale sposob w jaki zostala pokonana boli duzo bardziej. Porazke zawsze trzeba brac pod uwage ale bardziej spodziewalem sie ze jesli juz do niej dojdzie to po zacietym boju na pelnym dystansie

 66. Porazka boli ale sposob w jaki zostala pokonana boli duzo bardziej. Porazke zawsze trzeba brac pod uwage ale bardziej spodziewalem sie ze jesli juz do niej dojdzie to po zacietym boju na pelnym dystansie

  Bój był zacięty, bo wymieniły bardzo dużo ciosów w ciągu tych 2-3 minut, dla Karoli po prostu za dużo. Dla każdej zawodniczki z tej kategorii też byłoby za dużo.Karolina ma taką naturę jaką ma i było widać podkurwienie w kilku momentach, ale z Andrade nie ma co wdawać się w bójki, jak jesteś wolny na nogach to koniec. Zresztą taka Calderwood została skończona bodajże w 30 sekund.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.