cro_cop

(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Najnowszy projekt Antonio Inokiego – Inoki Genome Fight, nabiera rozpędu i już na drugiej gali w walce wieczoru stawia naprzeciw sobie weterana oktagonu i ringów japońskich federacji takich jak Pride FC oraz Dream, Mirko „Cro Copa” Filipovica (MMA 28 – 11) ze wschodzącą gwiazdą mieszanych sztuk walki z kraju kwitnącej wiśni, Satoshim Ishiim (MMA 12-2).

23 sierpnia fani zgromadzeni w tokijskim Ryogoku Kokugikan Hall będą mieli okazję obejrzeć kolejną walkę 39 letniego Chorwata po powrocie do formuły MMA w grudniu 2012 roku gdy na sylwestrowej gali Inoki-Bom-Ba-Ye przez dźwignię na rękę pokonał Shinichi Suzukawę (MMA 0-2). W listopadzie poprzedniego roku uległ jednak Alexiemu Oleinikowi (MMA 49-8-1) na gali Legend – Part 2: Invasion w Moskwie.

Z kolei złoty medalista w Judo w przeciągu ostatnich 18 miesięcy odniósł 7 zwycięstw w ringu federacji Inokiego (wliczając w to walki odbyte w ramach gal organizacji Inoki Genome Federation łączącą w swoich kartach starcia w formule MMA oraz Pro Wrestlingu) a na liście jego ofiar znaleźli się m.in. Pedro Rizzo (MMA 19 – 11), Tim Sylvia (MMA 31-10), Philip De Fries (MMA 10-4), a także Jeff Monson (MMA 49-19) z którym zwyciężył przez większościową decyzję na gali M-1 Challenge 42.

Wielu fanów zastanawia się ile czasu musi jeszcze upłynąć, nim obiecujący judoka zdecyduje się wreszcie przestąpić próg oktagonu UFC i porzucić rolę lokalnego dominatora. Nie brak też głosów, że Ishii powinien kontynuować zwycięską serię walk na ringach IGF oraz M-1.

Na drugą galę Inoki Genome Fight zapowiedziano również dwie walki w ramach turnieju w kategorii Open – weight: Shuji Morikawa (MMA 9-7) vs Takashi Oban (MMA 6 – 3) oraz Jun Ando (MMA 7 – 10) vs Ryo Sakai (MMA 1-3). Finałowe starcie zaplanowane jest na zamykającą ten rok galę Inoki Bom-Ba-Ye.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.