Ishii.Fedor

(Fot. Taro Irei / Sherdog.com) Dwukrotny triumfator prestiżowego ADCC i weteran mieszanych sztuk walki – Amerykanin Jeff Monson (MMA 49-15-1) zmierzy się w październiku ze złotym medalistą w Judo z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Japończykiem Satoshi Ishiim (MMA 9-2-1). Promotorzy z M-1 Global poinformowali również, że japoński judoka jednocześnie podpisał szerszy kontrakt z ich organizacją, jednak szczegółów umowy nie ujawnili. Do debiutu Japończyka na rosyjskim ringu dojdzie dokładnie 20 października na gali M-1 Challenge 42 w Sankt Petersburgu. Na tej samej imprezie wystąpi nasz niepokonany ciężki – Marcin Tybura (MMA 8-0, #6 w Rankingu PL), którego czeka trudny pojedynek z Łotyszem Konstantinem Gluhovem (MMA 26-12) w finale turnieju ciężkiego M-1 Grand Prix 2013.

Japończyk od porażki z legendarnym Fedorem Emelianenko wygrał aż pięć pojedynków z rzędu, wszystkie na galach rodzimego Inoki Genome. Ishii odklepywał takie dobrze znane nazwiska, jak Tim Sylvia czy najbliższy przeciwnik Pudziana – Sean McCorkle. Jako schedę po Fedorze wypunktował w stójkowej konfrontacji Brazylijczyka Pedro Rizzo, a w ostatniej swojej walce, która miała miejsce w lipcu – nabił rekord na rozpoczynającym zawodową karierę Amerykaninie Clayotnie Jonesie (MMA 0-2).

Z kolei sympatyzujący z „sowietami” Jeff Monson od porażki z Ostatnim Carem stoczył dziewięć walk, jednak bieżący rok nie był dla niego zbyt szczęśliwy. The Snowman przegrywał przed czasem z Dagestańczykiem Magomedem Malikovem (MMA 7-2) oraz doświadczonym parterowcem, zwycięzcą turnieju KSW – Alexey’em Oleinikiem (MMA 46-9-1). Starcie wirtuoza parteru z judoką – olimpijczykiem naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie i jak najbardziej na duży plus dla organizacji Vadima Finkelsteina.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.