Rosyjscy promotorzy z M-1 ogłosili pierwsze nazwiska zawodników, którzy wystąpią na kolejnym evencie tej federacji – M-1 Challenge 31. Gala odbędzie się 16 marca w Sankt Petersburgu. Impreza zapowiada się ciekawie. W walce wieczoru w Dworcu Lodowym spotkają się dwaj weterani mieszanych sztuk walki, fighterów tych nie trzeba nikomu przedstawiać. Wracający do Rosji po porażce z legendarnym Fedorem, mistrz ADCC – Amerykanin Jeff Monson (MMA 43-13) tym razem skrzyżuje rękawice ze znanym dobrze z ringu KSW, utytułowanym sambistą bojowym i doskonałym grapplerem Alexeyem Oleynikiem (MMA 33-8-1). Na gali zobaczymy również pojedynek o pas mistrzowski M-1 w wadze półśredniej – mocny Dagestańczyk Rashid Magomedov (MMA 16-1) będzie starał się wydrzeć trofeum aktualnemu mistrzowi, Szwajcarowi Yasubey’owi Enomoto (MMA 9-3). Ponadto organizatorzy mają zamiar zakontraktować jeszcze dziesięć innych walk.

Wracając do bohaterów dania głównego – ubiegły rok w wykonaniu reprezentującego moskiewski klub ABI Chest Alexeya Oleynika wypada na remis. Pochodzący z Ukrainy zawodnik błyskawicznie odklepał Ernesta Kostanyana na Razdolie Cup. Dla odmiany w lipcu na imprezie FightStar w Anapie został równie szybko zastopowany przez pogromcę wschodnich weteranów Magomeda Malikova. Wcześniej popularny Boa Dusiciel występował  m.in. na galach amerykańskiego Bellatora i YAMMA, rosyjskich M-1, ProFC oraz IAFC. Polska publiczność przede wszystkim kojarzy Oleynika z turnieju KSW 8, gdzie w finale pokonał ezekielem Krzysztofa Kułaka. W 2009 roku Ukrainiec został brutalnie zdemolowany przez czołowego polskiego ciężkiego Michała Kitę.

Z kolei Jeff Monson w ostatnim czasie nie próżnował. W ciągu 2011 roku stoczył sześć walk, przy czym wyższość rywali musiał uznać tylko w dwóch przypadkach. Jednogłośnie przegrywał z rewelacyjnym Danielem Cormierem i w ostatniej swojej walce z Fedorem Emelianenko. Należy wspomnieć, że przed marcową walką w organizacji Vadima Finkelsteina, The Snowman ma wystąpić na chabarowskim evencie Draka, gdzie przetestuje Alexandra Ilyasova.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

15 KOMENTARZE

  1. A niby co innego ma robić? Przestać być journeymanem i zostać zawodnikiem czołówki?

  2. jw. Jakie inne może mieć ambicje zawodnik dobry tylko w 1 płaszczyźnie, w podeszłym jak na fajtera wieku i do tego z poważnym niedostatnkiem warunków fizycznych do swojej kategorii 😀 ???

  3. może mi się tylko wydaje ale czy Monson przypadkiem nie ma odwrotnie tatuaży? gwiazdę ma chyba na swojej lewej piersi a te szlaczki na prawej

  4. Dr.Plama dlaczego w jednej płaszczyźnie? bjj i zapasy to dwie rzeczy;p Fakt faktem stójka słaba i warunki nie na wage ciężką. Ale Kharitonova czy Nelsona potrafił pokonać.

  5. Tetris – zdecydowanie dobrze Ci się zdaje. W dodatku na żebrach z prawej strony powinien być widoczny inny jego tatuaż, którego również zabrakło. Może to inwencja grafika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.