W nocy z sobotę na niedzielę odbędzie się gala UFC 253, na której Jan Błachowicz stanie do walki mistrzowskiej z Dominickiem Reyesem. Przedstawiamy typowania zawodników UFC, którzy wybrali swojego faworyta w pojedynku o zwakowany tytuł wagi półciężkiej.

Zobacz więcej: Jak oglądać UFC 253 i o której walczy Jan Błachowicz? Godziny transmisji gali


Johnny Walker, waga półciężka: Obaj są twardymi zawodnikami o wysokich umiejętnościach i z pewnością będzie to ekscytujący pojedynek. Uważam, że Reyes ma większe szanse na zwycięstwo niż Błachowicz. Walczył z Jonesem i sprawił mu wiele kłopotów. Wszystko się może tutaj zdarzyć, ale myślę, że Reyes pokona Błachowicza.

Anthony Smith, waga półciężka: Przeczuwam tutaj niespodziankę i uważam, że Błachowicz pokona Reyesa. Podoba mi się to zestawienie, choć nie analizowałem bardzo szczegółowo obu zawodników. Jan lubi walczyć w zasięgu bokserskim, Dominick trzyma swoich rywali na dystans za pomocą kopnięć. Błachowicz jest lepszy w parterze i w zapasach.

Geoff Neal, waga półśrednia: Według mnie wygra Dominick. Pokazał wiele dobrego w starciu z Jonesem. Były kontrowersje co do werdyktu, ale ja wiem, że wygrał trzy rundy. Udowodnił w nich, że ma potencjał na zostanie mistrzem.

Ed Herman, waga półciężka: Interesująca walka. Jan rozwinął się w ostatnich latach i wygląda naprawdę solidnie. Nie jestem dobry w typowaniu, ale myślę, że wygra właśnie Błachowicz.

Brian Kelleher, waga piórkowa: Jestem pod wrażeniem ich obu, świetnie sobie radzą w ostatnim czasie i są główną siłą wagi półciężkiej. Błachowicz jest lepszy w jiu-jitsu i ma przewagę jeśli walka trafi do parteru, ale Reyes jest znakomitym atletą, a jego występ z Jonesem był naprawdę świetny. Wiele osób nawet uważa, że wygrał tamten pojedynek. Skłaniam się ku zwycięstwu Reyesa, ciężko będzie go pokonać. Mam go za nieco lepszego stójkowicza, jest też trochę silniejszy od Jana.

Randy Costa, waga kogucia: Typuję zwycięstwo Dominicka. Stoczył bardzo wyrównaną walkę z Jonesem i ma tę swoją dziwną postawę, która sprawi problemy Błachowiczowi.

Casey Kenney, waga kogucia: Wybieram Jana Błachowicza. Sądzę, że Dominick może być za bardzo pewny siebie po walce z Jonesem i da się ustrzelić w stójce.

Daniel Pineda, waga piórkowa: Typowałbym Reyesa, ale mam nadzieję, że wygra ten drugi. Po prostu mam do tego swoje powody.

Zak Cummings, waga średnia: Jan jest silny, ale Dominick jest lepszym atletą i nieźle pracuje na nogach. Myślę, że uda mu się uniknąć mocnych ciosów i wygra przez późne skończenie lub decyzję.

Steven Peterson, waga piórkowa: Reyes stoczył walkę z Jonesem w wysokim tempie i w trzech rundach przeważał w stójce. W mojej opinii powinien być teraz mistrzem. Błachowicz ma masę doświadczenia i ważne nokauty na koncie, ale Reyes powinien go przełamać i użyć swojej szybkości do zdeklasowania oraz znokautowania Jana w trzeciej rundzie.

Tyson Nam, waga musza: Reyes wygra przez późne skończenie. Dobre się zaprezentował z Jonesem i ma wszystko, co jest potrzebne, żeby zostać nowym mistrzem.

Mike Rodriguez, waga półciężka: Myślę, że Reyes go zniszczy. Nie chcę mówić, że będzie to dla niego spacerek, bo w UFC walczą najlepsi i nie powinno się nikogo lekceważyć, ale Dominick jest naprawdę bardzo dobry.

Brandon Royval: waga musza: Reyes powinien wygrać, ale nie będę zaskoczony jeśli Błachowiczowi uda się go znokautować.

Vinc Pichel, waga lekka: Dominick Reyes jest twardym gościem i dał bardzo dobrą, bliską walkę z Jonesem, ale Jan Błachowicz również jest cholernie mocny. Ma nokautujące uderzenie. Typuję Jana, jego stójka jest bardziej rzeczowa i powinien obnażyć luki Reyesa, wygrywając przez nokaut.

Yorgan De Castro, waga ciężka: Reyes. Uważam, że wygrał z Jonesem i przejedzie się po Błachowiczu.

Jalin Turner, waga lekka: Będzie to dla niego ciężka walka, ale Dominick Reyes wygra przez decyzję.

Khama Worthy, waga lekka: Widzę tutaj porażkę Reyesa. Błachowicz go znokautuje, gość uderza jak pie*dolona ciężarówka.

Andre Ewell, waga kogucia: Typuję zwycięstwo Reyesa. Dobrze pokazał się w ostatniej walce, ale nie można zostawiać werdyktu w rękach sędziów. Uważam, że Dominick jest wszechstronniejszym zawodnikiem i będzie przeważał w każdej płaszczyźnie.

Frank Camacho, waga lekka: Jestem fanem Dominicka Reyesa i uważam, że wygrał z Jonem Jonesem. Pokona Błachowicza i zostanie nowym mistrzem.

Kyle Nelson, waga piórkowa: Reyes wyglądał bardzo dobrze w ostatniej walce z Jonesem. Myślę, że ten pojedynek rozstrzygnie się w stójce, a to Dominick jest lepszym technicznie uderzaczem i wygra przez decyzję lub skończenie w ostatnich rundach.

TJ Laramie, waga piórkowa: Reyes powinien wygrać, ponieważ ma doświadczenie z 5 rund walk z Jonem Jonesem.


Zawodnicy typujący Reyesa: Walker, Neal, Kelleher, Costa, Pineda, Cummings, Peterson, Nam, Rodriguez, Royval, De Castro, Turner, Ewell, Camacho, Nelson, Laramie

Zawodnicy typujący Błachowicza: Smith, Herman, Kenney, Pichel, Worthy

Więcej informacji o gali UFC 253 i walce Jana Błachowicza

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.