Jan Błachowicz na UFC 239 uszczęśliwił polskich kibiców nokautując byłego mistrza kategorii średniej organizacji, Luke’a Rockholda, brutalnym lewym sierpowym w drugiej rundzie pojedynku. Na konferencji prasowej Polak otwarcie przyznał, że przy gameplanie na pojedynek z Amerykaninem pomógł mu Michael Bisping, który znokautował Rockholda w podobnym stylu.

Jestem szczęśliwy, czuję się naprawdę dobrze. Nie mogę uwierzyć w to co się stało. Myślę jednak, że największa wygrana w mojej karierze czeka na mnie w przyszłości.

Widziałęm lewy sierpowy w moich marzeniach kiedy przygotowywałem się do tej walki, kiedy mentalnie trenowałem przed tym pojedynkiem. Wierzyłem w to. W walce udało się wykonać tę akcję. Oglądałem nokaut w wykonaniu Michaela Bispinga jakieś 10000 razy więc wiedziałem, że mi też się uda.

Kategoria półciężka jest inna, trzeba być mocno przygotowanym, inaczej się trenuje, inaczej buduje kondycje, timing jest też inny. Myślę, że on czuł się dziwnie w swoim debiucie. Sparingi i walka w tej dywizji naprawdę nie są takie jak w innych kategoriach wagowych.

Dla Błachowicza był to udany powrót na zwycięskie tory po przegranej przez KO z Thiago Santosem na gali w Pradze. Teraz nie wiadomo kto będzie kolejnym rywalem Polaka. Polscy fani, i nie tylko, nawołują, aby to on był przeciwnikiem Jona Jonesa, lecz na ten moment organizacja raczej nie planuje zestawień w kategorii półciężkiej.

17 KOMENTARZE

 1. W sumie Bisping to też troszkę legendarna polska siła. Tej krzepy zostało mu trochę po dziadku.

  P.S. Janka nokaut lepszy!

 2. W sumie Bisping to też troszkę legendarna polska siła. Tej krzepy zostało mu trochę po dziadku.

  P.S. Janka nokaut lepszy!

  Dziadej Bispinga tez Jan

 3. Janej swoja morda, ja też nokaut Majkiego na Outcoldzie oglądałem pierdyliard razy :conorsalute: Choć nokaut Janka bardziej efektowny, to jednak Bisping dokonał czegoś niepowtarzalnego wtedy 🙂

 4. Porażka z Bisping'iem chyba najbardziej zabolała Luke'a 😀

  Bisping pozbawił go dożywotnio pasa średniej, Błachowicz wypierdolił go z półciężkiej. :danaillegal:

 5. Bisping pozbawił go dożywotnio pasa średniej, Błachowicz wypierdolił go z półciężkiej. :danaillegal:

  Dodać jeszcze gwałt od Yoela w walce i po walce to chłop skończy w głębokiej depresji :fjedzia:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.