Tomasz Narkun już na kolejnej gali KSW kolejny raz stanie w obronie pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej. Polak zmierzy się z niebezpiecznym i mocno bijącym Ivanem Erslanem. „Żyrafa” był wczoraj gościem programu „Koloseum”. Tam zapytałem go o to czy sukces Jana Błachowicza w największej organizacji MMA na świecie, UFC, wpłynął pozytywnie na jego pewność siebie. Narkun trenował z Błachowiczem w przeszłości podczas pobytu w WCA. Zobaczcie co do powiedzenia na ten temat miał mistrz kategorii półciężkiej KSW.

Tak, z Janem trenowaliśmy wielokrotnie. Wiedziałem, że to kwestia czasu jak Janek zdobędzie ten mistrzowski pas. Jeżeli chodzi o pewność siebie – na pewno ta pewność siebie jest jeszcze bardziej zbudowana jak Jan Błachowicz zdobywa mistrzowski pas, Joanna Jędrzejczyk zdobywa mistrzowski pas. Widać, że Polacy są doceniani w tym światowym MMA i trzeba się z nimi liczyć. To mnie jeszcze bardziej motywuje do tego żebym to ja też zdobył ten mistrzowski pas.

Narkun (17-3 MMA) w swojej karierze mierzył się z m.in. Mamedem Khalidovem, którego pokonał dwukrotnie czy z Goranem Reljiciem. Na KSW 47 zawodnik próbował zostać podwójnym mistrzem KSW, lecz musiał uznać wyższość Phila De Friesa. 30-latek uwielbia kończyć swoje walki przed czasem – aż 16 z 17 wygranych zdobywał nie pozostawiając decyzji sędziom. Zawodnik ze Stargardu otwarcie mówi, że jego celem są największe trofea w MMA, lecz na ten moment skupia się na swoich walkach dla organizacji KSW.

54 KOMENTARZE

 1. W sumie jak przeczeka w KRS1 emeryturę Jonesa, Janka, Rumble'a, Reyesa, Glovera i Marrety to jest jakaś szansa 😀 Tylko czy wtedy taki 35 Narkun będzie zagrożeniem dla nowej fali dzików w UFC?

 2. Można się śmiać, ale gdyby tylko Tomasz trenował gdzieś w USA, chętnie bym go w UFC pooglądał. A tak, nigdy się nie dowiemy jaki talent szlifuje KSW.

 3. W sumie jak przeczeka w KRS1 emeryturę Jonesa, Janka, Rumble'a, Reyesa, Glovera i Marrety to jest jakaś szansa 😀 Tylko czy wtedy taki 35 Narkun będzie zagrożeniem dla nowej fali dzików w UFC?

  Reyes jest w wieku Narkuna, taki Jones 2 lata starszy tylko. Tak czy inaczej są młode dziki, które spokojnie robią go.

 4. Można się śmiać, ale gdyby tylko Tomasz trenował gdzieś w USA, chętnie bym go w UFC pooglądał. A tak, nigdy się nie dowiemy jaki talent szlifuje KSW.

  Przecież jest kot w chuj. Gość kończy walki przed czasem, Mameda zrobił dwa razy, pokonuje rywali w bardzo dobrym stylu. Nie wiem, ja często dzielę sobie media i wypowiedzi z walkami. Dla mnie Narkun to top w PL.

 5. Przecież jest kot w chuj. Gość kończy walki przed czasem, Mameda zrobił dwa razy, pokonuje rywali w bardzo dobrym stylu. Nie wiem, ja często dzielę sobie media i wypowiedzi z walkami. Dla mnie Narkun to top w PL.

  Potwierdzam, top w PL. Tylko, że po Aśce, Janku, Tyburze i kilku innych zmieniła się miara sukcesu.

 6. tym razem postaram sie bez szydery..

  Tomasz za tydzien twoja przedostatnia walka w ksw. Dana juz wiele razy do Ciebie dzwonił z propozycja.

   bądź jak Gamer. Jedz z nim do ATT , trenuj, zapisz sie do tego ufc i sprawdź sie. Obiecuje ze nie bede spał tylko po nocach oglądał twoje walki na strimie.

 7. Ma duży potencjał ale jak będzie wierzył , że jest już zajebisty i koncentrował się na pasie zamiast choćby w tej chwili na tym żeby się w ogóle dostać do UFC to kiepsko to widzę. Nie ma zbyt zachęcającego do wiary w niego podejścia. Powinien się skupiać na tym kroku który jest przed nim a nie na tym który jest na końcu drogi

 8. Przecież jest kot w chuj. Gość kończy walki przed czasem, Mameda zrobił dwa razy, pokonuje rywali w bardzo dobrym stylu. Nie wiem, ja często dzielę sobie media i wypowiedzi z walkami. Dla mnie Narkun to top w PL.

  Top w pl, ale nie sadze ze cos wiecej. Janek go sklada w stojce w chwilke. Stojka Narkuna jest dziurawa i nie raz juz go podlaczali.

 9. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

 10. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

 11. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  Narkun robi Mameda na miękko. Czyli według Twojej logiki, Błachowicz by przegrał z Narkunem?

 12. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  :eddieconspiracy:

 13. Tomaszu czas przekuć słowa w czyny. Drogę znasz. Po tym jak były mistrz KSW zdobył pas UFC szanse na dobrą pozycję negocjacyjną nie były jeszcze nigdy tak dobre.

 14. To, jaki pas zdobędziesz życiu, zależy od tego, jakie życie prowadziłeś do tej pory. Jedni zdobywają pasy UFC, Bellatora, ONE albo ACA. A inni? Jeżeli o ciebie chodzi, to nie wróżę ci żadnych rewelacji. KSW – to max, co może z ciebie być.

 15. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  :mjsmile:

 16. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  :siara::travolta::iamdone:

 17. Top w pl, ale nie sadze ze cos wiecej. Janek go sklada w stojce w chwilke. Stojka Narkuna jest dziurawa i nie raz juz go podlaczali.

  To prawda, ale ten człowiek ma 30 lat. Przecież to młody chłop, a doświadczenie ogromne i możliwości rozwoju też. Jano w jego wieku bił się z Alexandrem i Reljiciem. Ja to wolę kibicować takim talentom z PL niż kopać pod nimi dołki, bez względu na to co mówią w mediach czy jak się wypowiadają. Ostatecznie to nikomu krzywdy nie robi.

 18. To prawda, ale ten człowiek ma 30 lat. Przecież to młody chłop, a doświadczenie ogromne i możliwości rozwoju też. Jano w jego wieku bił się z Alexandrem i Reljiciem. Ja to wolę kibicować takim talentom z PL niż kopać pod nimi dołki, bez względu na to co mówią w mediach czy jak się wypowiadają. Ostatecznie to nikomu krzywdy nie robi.

  Ok, ale ja jakos nie dostrzegam jego mega talentu i super zdolnosci. Parter ma bardzo dobry, ale nie jest jakis wybitny. Mamed swego czasu tam czarowal. Lapal dzwignie w sekunde i konczyl walke. Narkun mnie nie przekonuje kompletnie

 19. Chciałbym tylko nadmienić, że we wszystkich walkach Janka w UFC, nikt go nigdy nie "robił w stójce", a co dopiero na luzie, o kurwa XD

  Thiago go ustrzelił, wcześniej były dwie bardzo wyrównane rundy. Poza tym co? Manuwa w klinczu pod siatką w pierwszej walce? Ewentualnie to. Cała reszta była albo delikatnie albo mocno do tyłu, nawet Gus. Porównywanie Mameda do Janka jest niepoważne. Mamed by umarł kondycyjnie i został zgaszony jak pet do końca drugiej rundy.

  Narkun z kolei ma tak słabe zapasy, że w życiu by nie przeniósł walki do parteru, a w stójce zostałby ośmieszony, bo jest dziurawy po prostu. Naprawdę nie porównujmy typów z jkrs do mistrza UFC, chyba że chcemy wrócić do zestawienia Bedorf vs Miocic, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę.

  Karol przez KO kopem na mordę strażaka

 20. …Narkun z kolei ma tak słabe zapasy, że w życiu by nie przeniósł walki do parteru, a w stójce zostałby ośmieszony, bo jest dziurawy po prostu. …

  Ale jest też tak jak mówi @baju , Narkun ma talent i pracy się nie boi. W pół roku (no może rok…),  ATT robi z niego kilera.

 21. Ale jest też tak jak mówi @baju , Narkun ma talent i pracy się nie boi. W pół roku (no może rok…),  ATT robi z niego kilera.

  ZrobiłoBY, ewentualnie, chociaż i w to powątpiewam.

  Narkun to w ogóle jest taki zawodnik w stylu "co by było gdyby". Gdyby walczył częściej, gdyby mniej gadał, gdyby był mądrzejszy, gdyby poszedł do UFC itd. I na gdybaniu to się zakończy.  Gość ma 31 lat, a kiedy patrzysz na jego najlepsze zwycięstwa w karierze, to jest tam Mamed i Mamed. Reszta nie robi absolutnie żadnego wrażenia w poważnym świecie.

  Co oczywiście jest smutne, bo powtarzałem już, że to najbardziej zmarnowany potencjał w historii rodzimego MMA.

 22. Jest jeszcze jeden czynnik czynnik weryfikujący Naszych/europejskich zawodników- USADA. Nic nie sugeruję…

 23. Jest jeszcze jeden czynnik czynnik weryfikujący Naszych/europejskich zawodników- USADA. Nic nie sugeruję…

  Przecież Narkun nie bierze, nikt z Polskich gladiatorów nie bierze! :stevecarell:

 24. Narkun robi Mameda na miękko. Czyli według Twojej logiki, Błachowicz by przegrał z Narkunem?

  :eddieconspiracy:

  :mjsmile:

  :siara::travolta::iamdone:

  Ehh.. jak dzieci. :antonio:

 25. Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  Ehh.. jak dzieci. :antonio:

 26. Można się śmiać, ale gdyby tylko Tomasz trenował gdzieś w USA, chętnie bym go w UFC pooglądał. A tak, nigdy się nie dowiemy jaki talent szlifuje KSW.

  Ale jest też tak jak mówi @baju , Narkun ma talent i pracy się nie boi. W pół roku (no może rok…),  ATT robi z niego kilera.

  Czy ja wiem? Może właśnie by zabili w nim tę iskrę. Janek w Polsce ćwiczy i dał radę, Joanna jak w Polsce trenowała to była kilerka.

  Nie każdemu służy wyjazd do dużego klubu na stałe by zostać tam ewentualnie sparingpartnerem do  gwiazdy z klubu.

  Obczaić metody treningu, wyciągnąć nauki z tych metod i może wrócić tam, gdzie ma pełną uwagę trenerów.

 27. A już w ogóle by takiego Tomka zniszczyli, gdyby nauczyli go się wysławiać.

  Cały urok zawodnika w pizdu.

  Najgorzej.

 28. To mnie jeszcze bardziej motywuje do tego żebym to ja też zdobył ten mistrzowski pas PLMMA. Bo bardzo szanuje Mirka Oknińskiego.

  Poprawione

  Ja tam myślę że Narkun robi spokojnie Janka, nawet dziś.

  Żarty żartami ale chciałbym zobaczyć walkę Błachowicz vs Mamed, obawiam się że Mamed robi stójkowo Janka na luzie.

  Panowie, jesteście najebani czy chorzy psychicznie?

 29. Jebać, jeśli pójdzie do UFC zamiast tylko pierdolić że to zrobi, to będę kibicował. Póki co to War Erslan

  Dokładnie to samo mam zdanie, kolejna sprawa jak Janka szanuje i słucham wypowiedzi to cieszę się że mamy takiego mistrza UFC.  Jednak Tomek nie bójmy się tego powiedzieć to straszny głupek… Widziałem kiedyś prywatnie ba żywo jak się zachowuje to straszny tuman, po zdobyciu pasa ksw to odj#bało mu strasznie… Nie daj Boże aby zwojować cos w ufc bo :brainoverload:

  Kolejna sprawa że nie pójdzie, aby wybrać drogę prawdziwego wojownika szukającego wyzwań trzeba myśleć chociaż trochę a z tym jest ciężko. Prywatnie nie powierzył bym mu nawet stanowiska stróża placu zabaw :stevecarell:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.