Israel Adesanya w następnej walce spróbuje zdobyć drugi pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie. „The Last Stylebender” po starciu z Paulo Costą na UFC 253 wspominał o potencjalnej walce z Jaredem Cannonierem. Ten jednak przegrał z Robertem Whittakerem na UFC 254 i nie zabiegał o walkę z Adesanyą. W rozmowie z „Submission Radio” mistrz kategorii średniej wypowiedział się na temat przejścia do kategorii półciężkiej UFC i walce z polskim mistrzem tej dywizji, Janem Błachowiczem.

Tak, to oficjalne. Byłem pytany o to wczoraj, ale nie wiedziałem czy mogę coś o tym powiedzieć. Dana zdradził wam te informacje więc tak – przechodzę do kategorii półciężkiej i z całym szacunkiem, rozje*ię tam grę i zdobędę pas mistrzowski.

To w tym momencie idealne zestawienie. W tej grze trzeba być elastycznym. W życiu trzeba być elastycznym, bo nic nie jest pewne, wszystko się cały czas zmienia. Ta walka była do wzięcia i pomyślałem, że to idealne rozwiązanie pod walkę z Jonesem, o której tyle gadałem.

Nabieranie wagi byłoby czymś głupim. To właśnie robi głupi Jon „kokaina” Jones, nabiera masy do nowej dywizji. Ja w kickboxingu po prostu jadłem co chciałem i pokazywałem swoje umiejętności. Nie chodzi tutaj o nabieranie masy. Czy twoje ciało będzie do tego przystosowane? Nie gram w grę jak inni. Będę sobą, stanę się silniejszy, nie będę jednak specjalnie  nabierał masy mięśniowej. To głupie.

Jan jest niebezpieczny w parterze, ma dziwny styl w stójce, ma tą legendarną polską siłę. Wszyscy mają siłę ciosu… Udowodniłem to w ostatniej walce. Musisz jeszcze trafić rywala. Ja nie jestem najłatwiejszy do trafienia. Tu chodzi o to co sprawi, że mój ku*as stanie się twardy? Walka z Robertem tego nie robi. Rozje*ałbym gościa, którego rozje*ałem w przeszłości.  Co sprawi, że będę gonił za byciem wielkim? Właśnie taka walka tak działa. Wy tego nie zrozumiecie. Nie jestem nowy w tej grze, przygotowywałem się na takie momenty. Zrobiłem wszystko to o czym mówiłem. Możecie we mnie dalej wątpić, ale teraz się nie zatrzymam.

Mówi się, że walka miałaby odbyć się w marcu 2021 roku, lecz na ten moment Adesanya nie chciał potwierdzać potencjalnej daty tego pojedynku. Obaj panowie zawalczyli na UFC 253 we wrześniu tego roku i zwyciężyli w oktagonie na „Fight Island”. Israel pokonał wtedy Paulo Costę, a Jan Błachowicz wygrał z Dominickiem Reyesem. Sama gala osiągnęła bardzo dobry wynik sprzedaży PPV, co jest dobrym znakiem przed potencjalną walką obu panów.

Pełny wywiad:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.