Jan Błachowicz zdobył 7. miejsce w 86. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Polak wyprzedził w rankingu m.in. Wilfredo Leona czy Dawida Kubackiego. Portal Onet.pl opublikował szczegółowe wyniki Gali Mistrzów Sportu, w których możecie zobaczyć ile punktów zdobył aktualny mistrz kategorii półciężkiej UFC.

Szczegółowe wyniki 86. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego Sportowca Polski 2020 roku:

 1. Robert Lewandowski (piłka nożna) – 221 226 punktów
 2. Iga Świątek (tenis) – 126 451
 3. Kamil Stoch (skoki narciarskie) – 114 964
 4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe) – 113 451
 5. Bartosz Zmarzlik (żużel) – 108 610
 6. Natalia Maliszewska (short-track) – 102 356
 7. Jan Błachowicz (MMA) – 94 304
 8. Wilfredo Leon (siatkówka) – 94 130
 9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo) – 81 505
 10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie) – 80 399
 11. Katarzyna Wasick (pływanie) – 69 330
 12. Michał Kwiatkowski (kolarstwo) – 66 413
 13. Jan-Krzysztof Duda (szachy) – 45 998
 14. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka) – 23 653
 15. Magomedmurad Gadżijew (zapasy) – 13 357

Na jakiej zasadzie przyznawano punkty?

Jeden kupon wycięty z „Przeglądu Sportowego” dostarczał wymienionym w nim kandydatom sumy pięćdziesięciu pięciu punktów według kolejności: 1. miejsce – 10 pkt; 2. miejsce – 9 pkt; 3. miejsce – 8 pkt; 4. miejsce – 7 pkt; 5. miejsce – 6 pkt; 6. miejsce – 5 pkt; 7. miejsce – 4 pkt; 8. miejsce – 3 pkt; 9. miejsce – 2 pkt; 10. miejsce – 1 pkt. Głos oddany na sportowca w kuponie publikowanym w gazecie codziennej „Fakt” dostarczał wybranemu kandydatowi 5 (słownie: pięć) punktów. Jeden głos oddany przez stronę internetową www.przeglądsportowy.pl oraz www.polsatsport.pl dostarczał wybranemu kandydatowi 1 (słownie: jeden) punkt. Jeden głos oddany przez SMS dostarczał wybranemu kandydatowi 1 (słownie: jeden) punkt.*

Jan Błachowicz (MMA 27-8) jest pierwszym Polakiem, który został mistrzem UFC męskich dywizji. Po trzech zwycięstwach z rzędu – z Coreyem Andersonem oraz nad byłymi mistrzami organizacji Strikeforce, „Jacare” Souzą oraz Lukiem Rockholdem, dostał szansę zawalczenia o zwakowany przez Jona Jonesa pas kat. półciężkiej. Drugą osobą, która dostąpiła zaszczytu powalczenia o najwyższe trofeum, został Dominick Reyes. Choć Błachowicz nie był faworytem, zwyciężył w pięknym stylu, nokautując Reyesa w drugiej rundzie. W następnej walce Polak zmierzy się z innym mistrzem UFC, Israelem Adesanyą, 6 marca na gali UFC 259.

*źródło: Onet.pl

14 KOMENTARZE

 1. Szczegółowe wyniki Gali Mistrzów Sportu – ile punktów otrzymał Jan Błachowicz?

  Zbyt mało

  A tak poważniej mówiąc, miejsce jest całkiem dobre. Mogę sobie dac rękę upierdolic, ale jestem pewien że we wszystkich typowaniach na innych niż Janek zawodników nie było go w top 3. Gdyby można głosować tylko najlepszego ( jedna możliwość wyboru) byłby pewnej dużo wyżej. MMA jest odwrotnie skorelowana do wielu dyscyplin( może poza piłka nożna)

 2. Jeden kupon wycięty z „Przeglądu Sportowego” … Głos oddany na sportowca w kuponie publikowanym w gazecie codziennej „Fakt”

  :mamedwhat: Komuś się chciało wycinać kupony, pakować i na poczcie w kolejce stać? Szacunek.

 3. Według mnie te wyniki są mocno "podejrzane". Serio w tym kraju tyle ludzi zna Kajetanowicza, który sponsorowany jest przez grupe Lotos czy też Maliszewską? Więcej ludzi zna ich niż takiego Kubackiego który jest bądź co bądź zawodnikiem mainstreamowym.

 4. Według mnie te wyniki są mocno "podejrzane". Serio w tym kraju tyle ludzi zna Kajetanowicza, który sponsorowany jest przez grupe Lotos czy też Maliszewską? Więcej ludzi zna ich niż takiego Kubackiego który jest bądź co bądź zawodnikiem mainstreamowym.

  Głosowanie fanów skoków podzieliły się na 2 zawodników, a Stoch popularniejszy i ostatnio wygrywał.

  Ps. Ktoś mądrze zwrócił uwagę na nominacje Leona, który wygrał jakiś gówniany superpuchar Włoch w siatkówce, a np Wojtek Szczęsny, który wygrał mistrzostwo z Juventusem w piłkę nie był nominowany.

 5. Liczba głosów pozwala wyciągnąć wnioski iż sportowiec z dobrze zorganizowanym zapleczem fanów ma szanse na wysoką pozycję, jeśli tylko zostanie nominowany. Zwłaszcza, że głosy można oddawać codziennie. Ja miałem ustawione przypomnienia i niemal każdego dnia konkursu szedł głos na Janka.

 6. Głosowanie fanów skoków podzieliły się na 2 zawodników, a Stoch popularniejszy i ostatnio wygrywał.

  Ps. Ktoś mądrze zwrócił uwagę na nominacje Leona, który wygrał jakiś gówniany superpuchar Włoch w siatkówce, a np Wojtek Szczęsny, który wygrał mistrzostwo z Juventusem w piłkę nie był nominowany.

  Bo Leon leci na mega

   hype ,, jeden  z najlepszych zawodnikow obecnej siatkowki i lider repry." Dlatego zostal nominowany.

 7. Ten kto go tak ubrał to… ja nie wiem :facepalm: Janek, czy Ty nie masz godności?

  Szwagier jak przypuszczam.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.