Jan Błachowicz vs Dominick Reyes

Już dziś najważniejsza walka w polskim MMA! UFC 253 startuje po północy i w niedzielę z samego rana będziemy świadkami historycznego boju. Po raz pierwszy w historii męskiego MMA, zawodnik z Polski walczyć będzie o najwyższe trofeum – pas UFC wagi półciężkiej. Ten zaszczyt przypadł w udziale Janowi Błachowiczowi, a jego rywalem będzie Dominick Reyes.

Jan Błachowicz nie miał łatwego startu w UFC. Zawodnik ten miał moment, gdy na pięć walk, miał aż cztery przegrane. Pierwsze lata w największej na świecie organizacji MMA (2014-2017) były wręcz bardzo ciężkie dla Polaka. Choć wszedł szturmem nokautując Ilira Latifiego, to później słabsze występy zaliczył z Jimim Manuwą, Coreyem Andersonem, Alexem Gustafssonem i Patem Cumminsem. Pomiędzy tymi przegranymi miał tylko jedną wygraną, z Igorem Pokrajacem, nie była to jednak porywająca walka.

Jednak 2017 rok to też okres odrodzenia Jana. Zupełnie nowy zawodnik, który nie tylko zaczął wygrywać, ale też robił to w tak fenomenalnym stylu, że dodatkowe bonusy o wartości 50 tys. dolarów, zaczęły lawinowo być przyznawane za występy Janka. Wyglądały to wyglądało na przykładzie przeciwników?

Devin Clark – Duszenie bulldog – bonus za występ wieczoru! Zupełnie nowy, przebojowy Błachowicz.

Jared Cannonier – Solidna jednogłośna decyzja. Dwie z trzech rund na korzyść Polaka.

Jimi Manuwa – Zupełnie inny obraz pojedynku niż w pierwszym boju. Walka wieczoru na dobrze obsadzonej gali!

Nikita Krylov – Grapplingowa dominacja i poddanie na miarę występu wieczoru.

Thiago Santos – W końcu przyszedł czas na walkę o miano pierwszego pretendenta do pojedynku o pas. Dwóch najlepszych facetów w dywizji. Do trzeciej rundy nadal był impas i walk mogła w każdej chwili zostać zakończona, bo biło się dwóch bardzo mocnych stójkowiczów. Niestety! Trafił Santos i to on otrzymał szansę z Jonem Jonesem, której nie wykorzystał.

Co zrobił Jan Błachowicz po tak, zdawać by się mogło, druzgocącej porażce? Wstał, otrzepał się i raz jeszcze zrobił bieg po pas! Dwóch byłych mistrzów Strikeforce: Luke Rockhold, Ronaldo Souza – obaj pokonani! Rewanż z Coreyem Andersonem, który w 2015 zdominował Polaka? Wygrany przez nokaut! Zarówno KO z Rockholdem, jak i z Andersonem, zostały docenione przez UFC i Janek znów otrzymał bonus.

To idealnie pokazuje jakim zawodnikiem jest Błachowicz. Gdy stał się lepszą wersją siebie po paśmie przegranych (po których walczył o utrzymanie w UFC) i szansa życia w starciu z Santosem została mu odebrana… stał się jeszcze lepszą wersją samego siebie! Wygrywając w jeszcze wyraźniejszym stylu, z jeszcze mocniejszymi rywalami! To nie przypadek. Jan Błachowicz obecnie na ostatnie osiem pojedynków, ma aż siedem zwycięstw, za które otrzymał aż pięć bonusów.

Teraz czeka go walka zwieńczająca jego dokonania w MMA – konfrontacja o pas wagi półciężkiej. Nie przegapmy tego wydarzenia i bądźmy w tej chwili razem z „Legendarną polską siłą”!

Transmisja

  • Karta przedwstępna oraz wstępna będzie dostępna na platformie UFC Fight Pass od godziny 01:00 (wymagane jest podpięcie karty  płatniczej oraz wykupienie płatnej subskrypcji).

  • Karta główna transmitowana będzie na kanale Polsat Sport od godziny 04:00. Studio rozpocznie się o 02:30.

W zależności od tego jak toczyć się będą walki, Jan Błachowicz do klatki wychodzić będzie w okolicach 5:30. Dla osób wstających specjalnie na walkę Polaka, dla bezpieczeństwa radzimy nastawić budzik na godzinę 5:00.

Rozpiska

Walka wieczoru (ok. 06:00)
185 lb: Israel Adesanya (MMA 19-0) vs Paulo Costa (MMA 13-0)| | 5 rund

Karta główna (od 04:00)
205 lb: Jan Błachowicz (MMA 26-8) vs Dominick Reyes (MMA 12-1) |  | 5 rund (ok. 05:30)
125 lb: Kai Kara-France (MMA 21-8) vs Brandon Royval (MMA 11-4) | 3 rundy
135 lb: Sijara Eubanks (MMA 6-4) vs Ketlen Vieira (MMA 10-1) | 3 rundy
145 lb: Hakeem Dawodu (MMA 11-1-1) vs Zubaira Tukhugov (MMA 19-4-1) | 3 rundy

Karta wstępna (od 02:00)
155 lb: Brad Riddell (MMA 8-1) vs Alex da Silva (MMA 21-2) | 3 rundy
170 lb: Diego Sanchez (MMA 30-12) vs Jake Matthews (MMA 16-4) | 3 rundy
145 lb: Shane Young (MMA 13-4) vs Ludovit Klein (MMA 16-2) | 3 rundy
205 lb: Aleksa Camur (MMA 6-0) vs William Knight (MMA 8-1) | 3 rundy

Karta przedwstępna (od 01:00)
265 lb: Jeff Hughes (MMA 10-3) vs Juan Espino (MMA 9-1) | 3 rundy
205 lb: Khadis Ibragimov (MMA 8-3) vs Danilo Marques (MMA 9-2) | 3 rundy

  – Zawodnicy UFC typują walkę mistrzowską Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem

Świat MMA ocenia szanse Jana Błachowicza przez walką o pas z Dominickiem Reyesem na UFC 253

Typowanie redakcyjne walk o pas: Błachowicz vs Reyes oraz Adesanya vs Costa

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.