Bukmacherzy na swoich stronach mają sekcje z walkami niezapowiedzianymi, ale których prawdopodobieństwo ogłoszenia jest wysokie. na wyczekiwaną przez polskich fanów walkę Jana Błachowicza (MMA 25-8) z Jonem Jonesem (MMA 25-1, 1NC).

Jak widać Jonesa oceniono jako mocnego faworyta i nic w tym dziwnego. Zawodnik ten od 2011 roku jest niepodzielnym i najbardziej dominującym mistrzem półciężkiej w historii tej kategorii. Jon najdłużej też utrzymywał pierwsze miejsce w rankingu P4P, czyli najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Pomimo licznych skandali i afer z jego udziałem, a także zawieszenia przez USADA – za metabolity turinabolu znalezione w jego ciele w 2017 roku po walce z Danielem Cormierem – najmłodszy mistrz w historii UFC wrócił i kolejny raz pokonuje wszystkich pretendentów. W zeszłym roku udało mu się odprawić Anthony’ego Smitha (MMA 32-14) oraz Thiago Santosa (MMA 21-7) – obu pokonał jednak „tylko” przez decyzje i wielu komentatorów sportu uznało, że dyspozycja Jona jest słabsza niż to co prezentował kilka lat temu. W tym roku również przed dyskusyjną decyzję pokonał Dominicka Reyesa (MMA 12-1).

Z drugiej strony mamy Jana Błachowicza, na którego każde postawione 100 zł zostanie pomnożone przez 4.30. Jest to bardzo wysoki kurs, jednak w historii MMA zdarzały się wyższe jak np. Holly Holm, która miała mnożnik podchodzący aż pod 9.25 w walce z Rondą Rousey (którą wygrała w dominującym stylu). Jan na ostatnie osiem pojedynków, siedem razy miał uniesioną rękę w geście zwycięstwa i aż pięć razy zdobywał dodatkowy bonus za świetną walkę oraz występ wieczoru.

W 2019 roku udało mu się w fantastycznym stylu znokautować Luka Rockholda (MMA 16-5). Później przez decyzję pokonał innego byłego mistrza Strikeforce „Jacare” Souzę (MMA 26-8, 1NC). Kilka dni temu w pierwszej rundzie rewanżował się Coreyowi Andersonowi, nokautując go na zimno.

Zobasz: (WIDEO) WIELKIE ZWYCIĘSTWO JANA BŁACHOWICZA! Polak znokautował Coreya Andersona

Czy walka Polaka z Jonem Jonesem jest prawdopodobna? W mediach rozpoczęła się dyskusja o tym, kto powinien teraz dostać miano pierwszego pretendenta do tytułu i Janek w ankietach wysuwa się na prowadzenie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.