Błachowicz UFC Czechy

Jan Błachowicz (MMA 23-7) zawalczy na debiutanckiej gali UFC w czeskiej Pradze. Rywalem naszego najlepszego półciężkiego będzie Thiago Santos (MMA 20-6). Co ważne – to zestawienie ogłoszono jako walkę wieczoru!

Santos ostatnio idzie jak burza – pokonał trzech kolejnych rywali w wadze półciężkiej i – podobnie jak Błachowicz – mocno zbliżył się do walki o pas mistrzowski. Niewykluczone, że właśnie zwycięzca najbliższego starcia dostąpi zaszczytu walki o najwyższe trofeum UFC. „Marreta” ma na koncie takie skalpy, jak: Anthony Smith, Kevin Holland, Eryk Anders czy Jimi Manuwa.

Błachowicz również może się pochwalić cennymi zwycięstwami nad m.in. wspomnianym Manuwą, ale też Devinem Clarkiem, Jaredem Cannonierem i Nikitą Krylovem. Polak w chwili obecnej jest bliżej miana pierwszego pretendenta niż ktokolwiek z grupy rodaków walczących w największej na świecie organizacji MMA. Mając pięć zwycięstw z rzędu, będzie miał ogromną przewagę nad konkurencją, do której zaliczają się dziś: Anthony Smith oraz Dominick Reyes.

Pierwsza gala UFC w Pradze odbędzie się 23 lutego.

7 KOMENTARZE

  1. krucafix!! jak obaj odpalą race to może to być kandydat na bójkę roku 🙂 czuję że Jano wysprzęgli mu pięknie i wtedy jest u bram titleshota! bajka

  2. Janek jak nie da się ustrzelić to powinien wygrać ale obawiam się , że jak Santos ruszy przed siebie tak jak w ostatnich dwóch walkach to trafi w końcu Janka. Obalić Thiago też łatwo może nie być. No osobiście nie widzę faworyta w postaci Błachowicza ale całym sercem za nim.

  3. Bardzo się cieszę i jeszcze bardziej mnie cieszy, że wiadomość spotkała się z tak pozytywną wiadomością na cohones ;-)Jeszcze nawiązanie do obecnej sytuacji w LHW – wy naprawdę uważacie, że ona leży i kwiczy? Ja uważam, że jest przekozacka ;pcormier, jj, smith, gus,,volkan, latifi,santos, manuwa, reyes- kazdy z nich jest kozakiem- reszta stawki tez jest calkiem solida

  4. Nie taki Santos straszny, Branch go ubił. Janek jak się nie podpali to na dystansie powinien go wypunktować. Mega walka!

  5. JEDZIESZ Janko Błachowicz……!!!Tylko hranolky po wszystkiemu. Nie bądź jak Johnny Handricks w Sciganym ;D

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.