Sytuacja w wadze półciężkiej mocno się skomplikowała po tym jak Jon Jones ogłosił, że zrzeka się pasa mistrzowskiego i zaproponował, że powinna zostać zorganizowana walka między Janem Błachowiczem a Dominickiem Reyesem:

Reyes vs. Jan w pojedynku o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Teraz nie mam nic do zyskania walcząc z którymkolwiek z nich.

O tej kwestii oraz prowadzeniu kariery Jana, wypowiedziała się jego narzeczona oraz jego menadżerka, Dorota Jurkowska.

Nie czekamy na rozwój wypadków, choć od tego dużo zależy. Rozmowy o ewentualnej alternatywy z walki z Jonem Jonesem, one się rozpoczęły już grubo ponad dwa tygodnie temu. Janek jest już zniecierpliwiony tą całą sytuacją. Jest to takie wodzenie za nos ze strony Jona Jonesa całej kategorii półciężkiej UFC. Więc tak naprawdę Janek jest obecnie w takiej sytuacji, że wolałby zdecydowanie walczyć z Jonem Jonesem. Jeśli jednak zostałaby mu przedstawiona walka o pas z Dominickiem Reyesem to wiadomo, że to bierze.

(Jon Jones) jest dla mnie mocno niestabilny i niezrównoważony psychicznie. Widać, że ewidentnie ma problem, widać to po jego wpisach. Co pięć minut tweet za tweetem leci. Pierwsze sygnały od UFC do nas pojawiły się gdy Jones zaczął pisać „wrócimy za rok, może za dwa”. Dla mnie to była sytuacja klarowna, że nie ma na co czekać. UFC mnie w tym ubiegło i odezwało się szybciej niż ja i zaczęliśmy już rozmowę na temat ewentualnej alternatywy, która miałaby by być wyłącznie o pas. Żeby jednak walczyć o pas tymczasowy, mistrz musi nie walczyć przez rok, a Jones walczył w lutym, więc ta sytuacja mocno nam komplikuje życie – jednak staramy się zrobić wszystko by ewentualnie doprowadzić do walki o pas tymczasowy.

Na pytanie Pawła Wyrobka „czy Jon Jones jest świętą krową dla UFC?”, Dorota Jurkowska odpowiedziała:

UFC też chyba ma trochę już dosyć sytuacji jaką ma w tym momencie Jon Jones. Gramy do jednej bramki – to na pewno.

Z kolei pytanie o to, z kim w następnej walce zmierzy się Błachowicz, czy dojdzie do walki z Dominickiem Reyesem czy Jonem Jonesem? Menadżerka Jana odpowiedziała, że obecnie jest to rzut monetą:

Pół na pół – ta sytuacja w tym momencie jest tak dynamiczna, że jakby mnie zapytano tydzień temu o to, to bym powiedziała 70 do 30 dla Reyesa. Obecnie 50 na 50. Chodzi o sytuację z pasem i to trzeba wyregulować.

Pełny zapis rozmowy:

32 KOMENTARZE

 1. (Jon Jones) jest dla mnie mocno niestabilny i niezrównoważony psychicznie. Widać, że ewidentnie ma problem, widać to po jego wpisach.

  To sie nagadała.

 2. No ale skoro Jon wakuje pas to po co tymczasowy?

  To nie zawodnik wakuje pas, tylko organizacja. Zawodnik może odmówić obrony, ale wtedy do walki o pas regularny trzeba odczekać rok od ostatniego pojedynku w obronie pasa. Ten był w lutym wiec walka o pas regularny mogłaby się odbyć w lutym 2021. Jeśli z Reyesem to względem przepisów tylko o pas tymczasowy.

 3. Wierzę, że Janek odjebałby Reyesa, co przy okazji dałoby mu status "Tony'ego Fergusona" – nikt nawet by się nie zająknął o innym pretendencie. Jones dostrzegłby w tym szansę na lepszą sprzedaż PPV i wrócił jeszcze w tym roku.

  Walka o interima z Reyesem to po prostu idealny scenariusz.

 4. Raczej Jon Jones potrafi wywierać presję i negocjować, dlatego jest tam, gdzie jest. Śmieszne jest, ze Dorota uważa, ze gra z UFC w jednej druzynie przeciwko Jonesowi. Proponowalbym zejsc na ziemię.

 5. To nie zawodnik wakuje pas, tylko organizacja. Zawodnik może odmówić obrony, ale wtedy do walki o pas regularny trzeba odczekać rok od ostatniego pojedynku w obronie pasa. Ten był w lutym wiec walka o pas regularny mogłaby się odbyć w lutym 2021. Jeśli z Reyesem to względem przepisów tylko o pas tymczasowy.

  Przecież po zwakowaniu pasa przez Cejudo Dana powiedział, że niedługo o ten pas zawalczy Yan z kimś innym. I z pewnością nie będą czekać przez rok, żeby dać komukolwiek walkę o pas.

 6. Przecież po zwakowaniu pasa przez Cejudo Dana powiedział, że niedługo o ten pas zawalczy Yan z kimś innym. I z pewnością nie będą czekać przez rok, żeby dać komukolwiek walkę o pas.

  On nie zwakował pasów, tylko zakończył karierę. Jones też nie zwakował jeszcze pasa, tylko napisał tak na Twitterze. Taki wpis nie ma mocy sprawczej.

 7. On nie zwakował pasów, tylko zakończył karierę. Jones też nie zwakował jeszcze pasa, tylko napisał tak na Twitterze. Taki wpis nie ma mocy sprawczej.

  Kiedy następny MMA miszcz?!

 8. Jon Jones jest dla mnie mocno niestabilny i niezrównoważony psychicznie. Widać, że ewidentnie ma problem, widać to po jego wpisach

  to było naprawdę szalone, Dorota jest prawdziwym gangsterem

 9. "Jon Jones jest niestabilny i niezrównoważony psychicznie"

  Powiedziała narzeczona typa, który myśli, że ziemia jest płaska.

  :razz:utinlaugh::triggered:

 10. Powiedziała narzeczona typa, który myśli, że ziemia jest płaska.

  przecież to jest siostra Jurasa a nie narzeczona 😀

 11. przecież to jest siostra Jurasa a nie narzeczona 😀

  Przynajmniej 19.9.21.18.1.19 nie ma zdjęcia jak zbija piątkę z TW BLK.

 12. Przynajmniej 19.9.21.18.1.19 nie ma zdjęcia jak zbija piątkę z TW BLK.

  Janek po prostu jest takim miłym kolesiem, że zawsze zapozuje do zdjęcia z fanami, nie ważne kim prywatnie są

 13. Janek po prostu jest takim miłym kolesiem, że zawsze zapozuje do zdjęcia z fanami, nie ważne kim prywatnie są

  Wątpię, aby bolek był fanem kogokolwiek, oprócz samego siebie.

 14. Wątpię, aby bolek był fanem kogokolwiek, oprócz samego siebie.

  Poznałem kiedyś Janka, mam nawet z nim zdjęcie. Bardzo miły i skromny gość,  szkoda że skonczyl z jurasami

 15. On nie zwakował pasów, tylko zakończył karierę. Jones też nie zwakował jeszcze pasa, tylko napisał tak na Twitterze. Taki wpis nie ma mocy sprawczej.

  A kończąc karierę zwakował jednocześnie pasy :fjedzia:

 16. Jon Jones) jest dla mnie mocno niestabilny i niezrównoważony psychicznie. Widać, że ewidentnie ma problem

  A myślałem, że tylko Łukasz zna się na wszystkim. Jednak to u nich rodzinne :mjsmile:

 17. Mając takiego brata, jakiego ma, powinna być ostatnią osobą, która wypowiada się na temat czyjejś kondycji psychicznej na podstawie jej aktywności w social mediach.

 18. Mając takiego brata, jakiego ma, powinna być ostatnią osobą, która wypowiada się na temat czyjejś kondycji psychicznej na podstawie jej aktywności w social mediach.

  :goddamnright:

 19. Chyba nie wypada manadżerowi i osobie budującej czyiś PR mówić coś takiego.

  Nie dość, że wypada, to jeszcze powinna to powiedzieć gdzieś po angielsku, żeby amerykańskie media razem z Jonem podchwyciły.

 20. On nie zwakował pasów, tylko zakończył karierę. Jones też nie zwakował jeszcze pasa, tylko napisał tak na Twitterze. Taki wpis nie ma mocy sprawczej.

  Ale tak w ogóle to UFC zawiera to w umowach z mistrzami albo z czegoś innego to wynika? Bo mam wrażenie, że UFC zawsze robiło co chciało z tymi pasami

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.