Jamahal Hill

Przed jutrzejszym starciem z Alexem Pereirą w walce wieczoru gali UFC 300, Jamahal Hill rozwiał wątpliwości w sprawie swojego stanu zdrowia po poważnej kontuzji w ubiegłym roku. Jak przyznał, był gotowy do akcji nawet wcześniej.

Historyczną galę UFC 300 firmuje pojedynek o pas dywizji półciężkiej pomiędzy mistrzem Alexem Pereirą a byłym mistrzem Jamahalem Hillem. Hill tytuł ten zdobył w styczniu 2023 roku po wygranej nad Gloverem Teixeirą (a więc bliskim przyjacielem i partnerem treningowym Alexa Pereiry). Amerykanin był jednak zmuszony zwakować swój pas po zerwaniu ścięgna Achillesa w lipcu 2023. Walka z Pereirą będzie jego pierwszym występem po wyleczeniu kontuzji.

Wielu martwiło się o zdrowie Jamahala Hilla, zadając pytania, czy aby na pewno nie powraca zbyt wcześnie po tak poważnym urazie. Sam Hill z kolei na spotkaniu z dziennikarzami przed UFC 300 zapewnił, że był bardzo cierpliwy:

Czułem, że byłbym gotowy do powrotu już od dłuższego czasu, ale słuchałem zaleceń mojego teamu i lekarzy. Nie mam na to innej odpowiedzi poza tym drobnym faktem, że byłem gotowy do akcji odkąd tylko doznałem kontuzji.

Hill wyraził wdzięczność za to, że tak poważny uraz, jak zerwanie ścięgna Achillesa, nie poskutkowało koniecznością zakończenia sportowej kariery:

To mógł być koniec. To naprawdę mogło zakończyć moją karierę. Są ludzie, są profesjonalni sportowcy, którzy doznali tej samej kontuzji i musieli zrezygnować z nadziei i marzeń.

Mam na tyle szczęścia, że jestem w odpowiednim czasie i pozycji, aby mieć dostęp do najwyższej jakości opieki medycznej. Mogłem z tego skorzystać i wykorzystać swoje zasoby, by wypracować sobie drogę do powrotu w tak krótkim czasie, że ludzie najwyraźniej nie mogą w to uwierzyć.

Transmisja jubileuszowej gali UFC 300 rozpocznie się równo o 0:00 w nocy z jutrzejszej soboty na niedzielę. Na pierwszy ogień pójdzie pojedynek dwóch byłych mistrzów, Deivesona Figueiredo i Cody’ego Garbrandta. Karta główna wystartuje o godzinie 4:00, a walki wieczoru Alex Pereira vs Jamahal Hill możemy spodziewać się około 6:30.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,404 komentarzy 72,881 polubień

Nie graj więcej w kosza czarny bracie.

Czarni nie potrafią skakać.

Odpowiedz polub