pniak-ficz

(Fot. Sherdog.com)

Mistrz dywizji półśredniej organizacji World Series of Fighting, Rousimar Palhares (MMA 17-6) ma bronić pasa mistrzowskiego 1 sierpnia. Jego rywalem będzie Jake Shields (MMA 31-7-1). Zawodnicy skrzyżują rękawice na gali WSOF 22, która odbędzie się w Las Vegas.

35-letni „Toquinho”, powszechnie znany jako ekspert od dźwigni na kolana, w organizacji WSOF walczył dwukrotnie – za każdym razem kończył walki przed czasem przed upływem dwóch minut od rozpoczęcia pojedynku. W marcu ubiegłego roku, po odklepaniu Steva Carla, zdobył tytuł mistrzowski. Obronił go w grudniu – po tym jak poddał Jona Fitcha.

Najbliższy rywal Palharesa również stoczył dwa pojedynki w organizacji World Series of Fighting. Co ciekawe – także kończył walki przed czasem przez poddania. Shields w październiku odklepał Ryana Forda, a trzy miesiące później wyższość parterowych umiejętności Jake’a musiał uznać Brian Foster.

Pojedynek Shields vs. Palhares będzie walką wieczoru gali WSOF 22, która odbędzie się 1 sierpnia w Las Vegas.

21 KOMENTARZE

 1. Pamiętam głosy przy okazji ewentualnego zatrudnienia Janka na walkę z Johnsonem na jedną z pierwszych gal WSOF, że ostatecznie dobrze wyszło, że nie poszedł bo prawdopodobnie i tak by ta organizacja zaraz padła i nie dotrwała nawet do 10 eventu a tu już 22 na horyzoncie 🙂

 2. Pniak jest w stanie poddać każdego, więc przez urwaną nogę może wygrać. Ale Shields wydaje się bardziej poukładanym zawodnikiem, przede wszystkim bardziej inteligentnym i stabilniejszym psychicznie, więc nie zdziwiłbym się jak Jake ogarnie tę walkę.

  Pniak ma lepsze zapasy lepszą stójkę

  Lepszą stójkę od Shieldsa? Przecież Palhares się gubi jak dostanie ze trzy strzały pod rząd.

 3. A ja myślę, że nikt nikogo nie podda. Skoro Belcher dał radę bronić ataków na nogi to tym bardziej tak wytrawny grappler jak Shields to zrobi. A skoro nie urwie… to nie widzę innej możliwości niż wygrana nudziarza

 4. Lepszą stójkę od Shieldsa? Przecież Palhares się gubi jak dostanie ze trzy strzały pod rząd

  Zgoda, ale Shields ma mu jakiekolwiek mocne strzały wypłacić? Przecież ma poduszki w łapie, nigdy nikomu jeszcze nie zadał silnego uderzenia

 5. Pniak jest w stanie poddać każdego, więc przez urwaną nogę może wygrać. Ale Shields wydaje się bardziej poukładanym zawodnikiem, przede wszystkim bardziej inteligentnym i stabilniejszym psychicznie, więc nie zdziwiłbym się jak Jake ogarnie tę walkę.

  Lepszą stójkę od Shieldsa? Przecież Palhares się gubi jak dostanie ze trzy strzały pod rząd.

  Ale Palhares mocniej bije ,lepiej kopie ,no i poduszki w łapach Sheildsa

 6. Tak jak lubię Palharesa, to chyba jednak nie ma szans z Shieldsem. Jake poradził sobie z Maią, to i z Pniakiem sobie poradzi. Będzie 5 nudnych rund i jednogłośna decyzja.

 7. Zgoda, ale Shields ma mu jakiekolwiek mocne strzały wypłacić? Przecież ma poduszki w łapie, nigdy nikomu jeszcze nie zadał silnego uderzenia

  Racja, dlatego nie postawiłbym na Shieldsa kasy. Jednak wydaje mi się, że grapplersko może być w stanie się obronić przed Pniakiem, a tak to jakoś nudno wypunktuje. Ale równie dobrze Brazol może mu urwać nogę w drugiej minucie walki 🙂

 8. Tak jak lubię Palharesa, to chyba jednak nie ma szans z Shieldsem. Jake poradził sobie z Maią, to i z Pniakiem sobie poradzi. Będzie 5 nudnych rund i jednogłośna decyzja.

  Z Maią wygrał tak na prawdę jednym przetoczeniem ,a w stójce był gorszy.Pniak jest silny fizycznie i lepsze ma zapasy ,w stójce według mnie nie gorszy

 9. Dla mnie faworytem jest Pniak. Koleś dysponuje wielką siłą, więc jeśli w stójce będzie się nie ciekawie działo to sprowadzi i urwie nogę Jakemu.

 10. Mi się akurat wydaje, że komu jak komu, ale takiemu wytrawnemu grapplerowi jak Shields to pniak nogi nie urwie…

 11. Wiadomo że Pniak jest w stanie skręcić każdą nogę, ale sadzę że Shields to rozegra w jakiś nudny taktyczny sposób i jest na tyle cwany żeby nie dać się złapać. Wygrywał już wcześniej z mocnymi zapaśnikami i parterowcami.

  Z jego stójką nie jest tak źle.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.