Ivan „Uralski Hulk” Shtyrkov (MMA 15-0-1), który tydzień temu podpisał kontrakt z UFC, zadebiutuje w oktagonie na UFC on ESPN+ 7. Gala odbędzie się 20 kwietnia w Sankt Petersburgu. Rosjanin zmierzy się z byłym przeciwnikiem Jana Błachowicza, Devinem Clarkiem (MMA 9-3). Początkowym rywalem Clarka był Abdul-Kerim Edilov, jednak z nieznanych przyczyn Edilov musiał wycofać się z występu na zbliżającej się gali.

Ivan Shtyrkov jest niepokonanym zawodnikiem, który w trakcie swojej kariery walczył dla organizacji Titov Boxing Promotion oraz Russian Cagefighting Championship. „Uralski Hulk” może się pochwalić kilkoma zwycięstwami nad znanymi nazwiskami w świecie MMA. Rosjanin wygrywał m.in. z Jeffem Monsonem, Ricco Rodriguezem, Antonio Silvą, Philem De Friesem, Satoshi Ishiim, Christianem M’Pumbu, Fabio Maldonado, czy Thiago Silvą. W lutym ubiegłego roku Shtyrkov pokonał przez decyzję Marcina Łazarza.

Devin Clark do UFC dołączył w 2016 roku z zawodowym rekordem wynoszącym wówczas 6-0. Przygodę z największą organizacją na świecie rozpoczął od porażki z Alexem Nicholsonem, jednak następnie udało mu się pokonać Josha Stanbury’ego oraz Jake’a Colliera. W październiku 2017, Clark wystąpił na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, przegrywając z Janem Błachowiczem przez poddanie w drugiej rundzie. Po występie przed polską publicznością Clark stoczył jeszcze dwie walki. Na UFC 223 wypunktował Mike’a Rodrigueza, a w swoim ostatnim pojedynku przegrał przez TKO z Aleksandarem Rakiciem.

12 KOMENTARZE

  1. Trzeba gdzieś te zdjęcia Iwanka zachować na później, żeby potem można było się pośmiać, kiedy się w tajemniczy sposób skurczy o połowę. Przewiduję spadek z 1 Burneiki do 1 Szostaka.

  2. Trochę jestem zdziwiony że Łazarz wytrzymał z nim do decyzji….a jeśli chodzi o Jego Karierę w UFC to nie wróże mu spektakularnych pojedynków……Clarka powinien pokonać a z czołówką nie ma szans jest za niski jego cios nie powala jiu jitsu pewnie brak zapasy też tylko defensywne

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.