Ivan „Uralski Hulk” Shtyrkov (MMA 15-0-1), który tydzień temu podpisał kontrakt z UFC, zadebiutuje w oktagonie na UFC on ESPN+ 7. Gala odbędzie się 20 kwietnia w Sankt Petersburgu. Rosjanin zmierzy się z byłym przeciwnikiem Jana Błachowicza, Devinem Clarkiem (MMA 9-3). Początkowym rywalem Clarka był Abdul-Kerim Edilov, jednak z nieznanych przyczyn Edilov musiał wycofać się z występu na zbliżającej się gali.

Ivan Shtyrkov jest niepokonanym zawodnikiem, który w trakcie swojej kariery walczył dla organizacji Titov Boxing Promotion oraz Russian Cagefighting Championship. „Uralski Hulk” może się pochwalić kilkoma zwycięstwami nad znanymi nazwiskami w świecie MMA. Rosjanin wygrywał m.in. z Jeffem Monsonem, Ricco Rodriguezem, Antonio Silvą, Philem De Friesem, Satoshi Ishiim, Christianem M’Pumbu, Fabio Maldonado, czy Thiago Silvą. W lutym ubiegłego roku Shtyrkov pokonał przez decyzję Marcina Łazarza.

Devin Clark do UFC dołączył w 2016 roku z zawodowym rekordem wynoszącym wówczas 6-0. Przygodę z największą organizacją na świecie rozpoczął od porażki z Alexem Nicholsonem, jednak następnie udało mu się pokonać Josha Stanbury’ego oraz Jake’a Colliera. W październiku 2017, Clark wystąpił na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, przegrywając z Janem Błachowiczem przez poddanie w drugiej rundzie. Po występie przed polską publicznością Clark stoczył jeszcze dwie walki. Na UFC 223 wypunktował Mike’a Rodrigueza, a w swoim ostatnim pojedynku przegrał przez TKO z Aleksandarem Rakiciem.

1 KOMENTARZ

  1. Trzeba gdzieś te zdjęcia Iwanka zachować na później, żeby potem można było się pośmiać jak się w tajemniczy sposób skurczy o połowę. Przewiduję spadek z 1 Burneiki do 1 Szostaka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.