Makhachev

Islam Makhachev nie ukrywa, że chciałby zostać mistrzem dwóch dywizji UFC jednocześnie, ale rozumie decyzję organizacji o odebraniu mu tytułu wagi lekkiej.

W walce wieczoru gali UFC 317 o zwakowany przez Islama Makhacheva pas dywizji lekkiej zmierzą się Ilia Topuria i Charles Oliveira. Makhachev, który czterokrotnie bronił mistrzowskiego tytułu, ogłosił przejście do wagi półśredniej.

W rozmowie z MMA Junkie Islam przyznał, że już po gali UFC 311, na której pokonał Renato Moicano, wiedział, że zmiana kategorii wagowej jest coraz bardziej realna:

Teraz jest na to najlepszy moment. Czekałem na [Armana] Tsarukyana, bo miał świetną serię i ludzie chcieli tej walki. Wycofał się, a ja nie widzę już nic ciekawego w tej dywizji. Dlatego postanowiliśmy przejść wyżej – mają nowego mistrza, Jacka Della Maddalenę, i ta walka sprawia, że codziennie wstaję rano i chce mi się trenować.

Makhachev nie ukrywa, że chciałby choć na chwilę dołączyć do grona podwójnych mistrzów UFC, którzy oba pasy trzymali jednocześnie, ale byłby to zbyt długi okres bez obrony pasa wagi lekkiej, zwłaszcza z uwagi na zbliżający się ramadan:

Chciałem zachować pas wagi lekkiej, ale to niemożliwe. Gdybym zawalczył z Della Maddaleną w październiku lub listopadzie, a w lutym zaczyna się ramadan, musiałbym przetrzymać pas przez ponad rok bez obrony. A ja nie chcę tak robić. To brak szacunku dla całej dywizji.

Docelowo Islam liczy na to, że jego walka o drugi pas w dywizji półśredniej odbędzie się w listopadzie na gali w Madison Square Garden. Jednocześnie nie wyklucza powrotu do wagi lekkiej, jeśli pojawi się ciekawa propozycja:

Może wrócę do lekkiej. Zobaczymy. Jeśli coś interesującego się pojawi – czemu nie. Nie mówię nie, bo może to się wydarzy.

Gala UFC 317, na której o pas wagi lekkiej zawalczą Ilia Topuria i Charles Oliveira, odbędzie się w nocy z najbliższej soboty (28 czerwca) na niedzielę. Poza walką o pas wagi lekkiej zobaczymy też mistrzowskie starcie w dywizji muszej pomiędzy Alexandre Pantoją a Kaiem Kara-France.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

12 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Middleweight

13,195 komentarzy 101,247 polubień

Śmieszy mnie ten ich ramadan, albo kariera sportowa albo baw się w te swoje allahukbary

Odpowiedz 13 polubień

Avatar of Paria S.
Paria S.

UFC
Welterweight

9,841 komentarzy 24,592 polubień

Js pierdole jak mnie wkurwiaja te ich gadki o sramadanie :boystop:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

38,516 komentarzy 131,998 polubień

Bierz przykład ze swojego brata Ankalaeva...
:beczka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of ermine
ermine

Maximum FC
Heavyweight

1,721 komentarzy 6,461 polubień

Albo MMA albo runmageddon, weź się zdecyduj

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of alww
alww

UFC
Lightweight

9,043 komentarzy 47,146 polubień

Wypierdalaj juz najlepiej.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

13,018 komentarzy 31,635 polubień

Śmieszy mnie ten ich ramadan, albo kariera sportowa albo baw się w te swoje allahukbary

Wziąłby wygrał pas shahida wreszcie i byłby spokój :wtf2:

Odpowiedz 6 polubień

Avatar of Tudor
Tudor

BAMMA
Lightweight

870 komentarzy 3,536 polubień

Śmieszy mnie ten ich ramadan, albo kariera sportowa albo baw się w te swoje allahukbary

Pedały :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of TomaszX
TomaszX

BAMMA
Welterweight

901 komentarzy 1,089 polubień

Albo Dana mu kazał żeby zrobić z Pinpleta mistrza

Odpowiedz polub

Avatar of ninja
ninja

Vale Tudo
Open

20,719 komentarzy 64,415 polubień

jebać ramadan, proste

Odpowiedz 1 Like

Avatar of VikingIno
VikingIno

Brutaal
Heavyweight

638 komentarzy 1,055 polubień

Tak tak jasne obsrał się przed Ilią tyle w temacie

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Arlovski
Arlovski

UFC
Heavyweight

18,231 komentarzy 30,281 polubień

Niech spierdala. Pozdrawiam, Andrzej

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Thomas McThomas
Thomas McThomas

Jungle Fight
Lightweight

268 komentarzy 522 polubień

On tylko uciekł przed gruzińskim Toporem :fjedzia:

Odpowiedz 1 Like