Podopieczny Alexandra Shlemenki i jeden z najbardziej perspektywicznych rosyjskich fighterów – półśredni Andrey Koreshkov (MMA 8-0) to jak podaje źródło bliskie amerykańskiej federacji kolejny Rosjanin zaciągnięty w szeregi Bellator Fighting Championships. Dla przypomnienia w listopadzie ubiegłego roku z organizacją Bjorna Rebneya związał się inny wschodni talent – Vyacheslav Vasilevsky (MMA 15-1). Oficjalna wiadomość o podpisaniu kontraktu przez młodziutkiego fightera RusFighters SC ma ukazać się w tym tygodniu.

Aktualnie Spartanin trenuje w omskim klubie Saturn-Profi w towarzystwie niepokonanego Alexandra Sarnavskiy’ego (MMA 17-0). Swoją ostatnią walkę utalentowany 22-latek stoczył 17 grudnia na chabarowskiej Bitwie Imperiów, gdzie zastopował w pierwszej rundzie znanego z TUF-a Kyaceya Uscolę (MMA 21-21). W ubiegłym roku odbył w sumie sześć walk. Wszystkie pojedynki w karierze kończył przed czasem, zazwyczaj demolując swoich rywali uderzeniami. Wcześniej na Igrzyska Sportów Walki w Pekinie zdobył złoty medal w Pankrationie. Koreshkov pokonał wówczas w finale kategorii -80 kg Amerykanina Jonathana Friedlanda.

Wiadomo, że zawodnik z Syberii zadebiutuje w szóstym sezonie Bellatora w pojedynczej walce, na pewno nie weźmie udziału w turnieju wagi półśredniej. Taką informację redaktorom www.mmaoctagon.ru przekazał menedżer fightera Alexey Zhernakov:

Kontrakt jest standardowo podpisany na okres dwóch lat, proponowano nam udział już w najbliższym turnieju, ale odmówiliśmy, nie ma pośpiechu. Swoją pierwszą walkę Andrey odbędzie 16 marca, a kolejną w czerwcu. Dodatkowo dwa pojedynki poza Bellatorem. We wrześniu weźmie udział w turnieju półśrednim.

Z kolei szef BFC Bjorn Rebney tak skomentował nowe wzmocnienie dywizji welterweight:

Andrey znajduje się na szczycie międzynarodowego rynku talentów, więc cieszymy się z faktu podpisania z nim umowy.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

16 KOMENTARZE

 1. Czuję, że Sarnavskiy prędzej czy później też pdpisze kontrakt z Bellatorem. Jednak wolałbym go w SF i UFC.

 2. I dobrze niech wyłapują młodych chłopaków z Europy i kreują ich na gwiazdy. Mam nadzieję, że Heldzik za 2,3 lata będzie drugim Aokim crazy i będzie lepiej urywał nogi niż pniak Evil

 3. Czy ktoś mógłby w syntetyczny sposób wyjasnic mi dlaczego w UFC nie ma Rosjan?

 4. Dlaczego nie ma. Na przykład: Khabib Nurmagomedov z Dagestanu, Denis Siver (z niemieckim paszportem).

 5. Do tego Azamat Gashimov niedawno podpisał kontrakt.
  „He’ll be back. (…) we haven’t seen the last of BJ Penn in the Octagon. I’m sure of it, even if he isn’t.”

 6. Tak, faktycznie jakoś przed świętami Gashimov podpisał kontrakt, a debiutować ma w kwietniu-maju. Kolejny Dagestańczyk.

 7. Koreshkov jest fajnym kolesiem:))
  Siver jest niemieckim rosjaninem z Omska.

 8. to ziom/podopieczny Shlamenki

  Jest to jeden z powodów, dla którego podpisali Koreshkova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.