Były zawodnik UFC Houston Alexander (MMA 13-8) będzie przeciwnikiem mistrza KSW w wadze półciężkiej Jana Błachowicza (MMA 15-3, 1 w Rankingu PL) w walce wieczoru gali KSW 20, 15 września w Gdańsku/Sopocie.

40-latek z Omaha w Nebrasce ma za sobą dwa zwycięstwa w sześciu pojedynkach w UFC nad Keithem Jardine’em i Alessio Sakarą. Od czasu drugiego zwolnienia z największej organizacji na świecie po słabym występie przeciwko Kimbo Slice’owi w 2009, Alexander walczył ze zmiennym szczęściem na mniejszych galach. Po porażce z Joeyem Beltranem Zabójca zanotował passę czterech zwycięstw m.in nad Rameau Thierrym Sokoudjou i Razakiem Al-Hassanem. Jego dwa ostatnie występy w październiku i marcu zakończyły się jednak przegranymi przez ciężkie nokauty z rąk Steve’a Bosse i Gilberta Yvela.

Drugą z głównych walk wrześniowej gali będzie starcie Mariusza Pudzianowskiego (MMA 4-2, 8 w Rankingu PL) z Amerykaninem greckiego pochodzenia Christosem Piliafasem (MMA 4-1). Prawie dwumetrowy zawodnik ważący ponad 115 kilo wszystkie swoje pięć pojedynków stoczył w organizacji King of the Cage. Po debiutanckiej porażce z Jasone Fishem, Szalony Grek zanotował cztery zwycięstwa przez TKO z rzędu nad anonimowymi rywalami. Według informacji dostępnych w sieci Piliafas jest posiadaczem brązowego pasa BJJ oraz instruktorem Sambo.

W trzecim z najważniejszych pojedynków KSW 20 zobaczymy Marcina Różalskiego (MMA 2-2) w starciu z jego niedoszłym rywalem z KSW 18, legendą K-1 Jerome’em Le Bannerem (MMA 3-2).

Rozpiska KSW 20.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.