Holly Holm pokazała nowe sztuczki w walce z Megan Anderson na UFC 225. Była mistrzyni kategorii koguciej pokonała młodszą rywalkę, używając swoich umiejętności zapaśniczych oraz parterowych. Australijka była dużo większa od swojej przeciwniczki, lecz właśnie obaleniami Holm zniwelowała różnicę warunków fizycznych.

Holm cały czas wyczekiwała na ataki ze strony Anderson, aby wykorzystać je do przeniesienia walki do parteru. Amerykanka była cierpliwa w swoich poczynaniach, spokojnie wyczekując na swoje szanse. Po obaleniach Holly szukała skończenia przez poddanie, lecz Megan dobrze się broniła. Holm kontrolowała walkę z góry, atakując ciosami oraz łokciami.

Obie panie prezentowały dobre tempo, wchodząc w wymiany. Holm cały czas starała się wywierać presję. W ostatniej rundzie również udało jej się przenieść walkę do parteru, gdzie znowu obijała przeciwniczkę. Ostatecznie była mistrzyni zwyciężyła przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-27, 30-26, 30-26).

12 KOMENTARZE

 1. No Holly bardzo ładnie sobie poradziła, ze znacznie większą przeciwniczką. Pierwszorzędnie obalał i kontrolował w parterze.

 2. Nie wiem czemu zjadłem tam a, przecież to nie Cyborg 😆

  Hehe no fakt, Anderson pokazała jak ma opanowane kilka płaszczyzn;)

 3. Chujowa ta cała Migan jak barszcz ukraiński. Cyborgowa by ją zjechała w każdym elemencie. Po pierwszym sprowadzeniu sędzia by musiał przerwać od gnp.

 4. Megan jest sina, podczas walki nie dawało mi to spokoju, nie jest biała, jest błękitno sina. Jakby gruźlicę miała.

 5. Megan jest sina, podczas walki nie dawało mi to spokoju, nie jest biała, jest błękitno sina. Jakby gruźlicę miała.

  ona jest jak te stwory z avatara 😆

 6. Megan co się, co się stało? http://cohones.mmarocks.pl/threads/holly-ma-tendencję-do-walczenia-w-jednej-płaszczyźnie-megan-anderson-o-starciu-z-holm.45078/

  Jakby Holly nie sprowadzała do parteru byłby problem, bo przewaga warunków fizycznych była widoczna i robiła różnicę. Widać, że Megan coś tam wiedziała co i jak, próbowała kontrolować oktagon, dobrze trafiła Holly na początku.

  Ale Holly widać, że miała plan B, coś czego druga moja ulubiona zawodniczka nie miała w swojej ostatniej walce, a czas byłby najwyższy.

  Megan była bardzo zaskoczona, że Holly zaczęła ją obalać, w parterze wyglądała na bezradną. I tak jak już napisałem to jest też wskazówka dla innych stójkowiczek, żeby urozmaicić swój styl, bo jednak nauka obaleń raczej nie jest tak skomplikowana jak opanowanie stójki na wysokim poziomie.

  Mimo wszystko Anderson to też nie była jakaś przeciwniczka z górnej półki dla Holly. Dobrze byłoby jeszcze zobaczyć Holm-Nunes, zanim Holly przejdzie na emeryturę, tym bardziej, że została bardzo dobrze odebrana przez publiczność, a UFC patrzy na takie rzeczy.

  Holly:gabi_much_love:

 7. Holly wreszcie zrobiła użytek ze swojej siły, kto by pomyślał że mistrzyni w boksie będzie tak dominować w klinczu i teraz i na ziemi.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.