Najważniejsze nagrody w Polskim MMA rozdane! Podczas tegorocznej gali rozdania Heraklesów, portal MMARocks przyznał dziesięć statuetek. Poniżej pełna lista zwycięzców, którym chcemy szczerze pogratulować i życzyć, aby ten trwający już, 2021 rok, był dla nich równie udany co poprzedni.

Zawodnik Roku:
Jan Błachowicz

Nokaut Roku:
Mamed Khalidov (vs Scott Askham, KSW 55)

Poddanie Roku:
Esiava na Tkaczyku – MCF 6

Walka Roku:
Joanna Jędrzejczyk vs Weili Zhang, UFC

Klub roku:
WCA

Gala Roku:
KSW 53

Odkrycie Roku:
Patryk Kaczmarczyk

Hall of Fame:
Andrzej Kościelski

Zawodnik Roku Publiczności:
Jan Błachowicz

Zawodnik Roku Amatorów:
Cyprian Wieczorek

Heraklesy polskiego MMA 2020

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, została zapoczątkowana na portalu MMARocks.pl. Wkrótce po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok powiększała się aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, zawodnik roku amatorów, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności. Warto wspomnieć, że co roku do „Galerii Sław” polskiego MMA, dołącza jedna osobistość, która wybitnie przysłużyła się dyscyplinie.

2 KOMENTARZE

  1. Trudno mieć zastrzeżenia co do wyboru laureata z wszystkich kategorii. W jednej kategorii nie było najmniejszej wątpliwości co do zwycięzcy ponieważ nikt inny niż MISTRZ UFC czyli Mistrz Świata był w gronie nominowanych to również kibice nie zawiedli i wybrali "króla"

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.