Najważniejsze nagrody w Polskim MMA rozdane! Podczas tegorocznej gali rozdania Heraklesów, portal MMARocks przyznał dziesięć statuetek. Poniżej pełna lista zwycięzców, którym chcemy szczerze pogratulować i życzyć, aby ten trwający już, 2021 rok, był dla nich równie udany co poprzedni.

Zawodnik Roku:
Jan Błachowicz

Nokaut Roku:
Mamed Khalidov (vs Scott Askham, KSW 55)

Poddanie Roku:
Esiava na Tkaczyku – MCF 6

Walka Roku:
Joanna Jędrzejczyk vs Weili Zhang, UFC

Klub roku:
WCA

Gala Roku:
KSW 53

Odkrycie Roku:
Patryk Kaczmarczyk

Hall of Fame:
Andrzej Kościelski

Zawodnik Roku Publiczności:
Jan Błachowicz

Zawodnik Roku Amatorów:
Cyprian Wieczorek

Heraklesy polskiego MMA 2020

Najważniejsze nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez najbardziej doświadczonych dziennikarzy z branży sportów walki. Idea uhonorowania zawodników za osiągnięcia w roku ubiegłym, została zapoczątkowana na portalu MMARocks.pl. Wkrótce po zorganizowaniu pierwszej edycji, do pomysłu dołączyły pozostałe portale z branży, a kapituła wybierająca laureatów, z roku na rok powiększała się aż do momentu, w którym Heraklesy stały się oficjalnymi i najbardziej prestiżowymi nagrodami, jakie zawodnik z Polski może dostać w swojej zawodniczej karierze.

Laureatów kapituła wybiera w następujących kategoriach: zawodnik roku, zawodnik roku amatorów, walka roku, nokaut roku, poddanie roku, odkrycie roku, gala roku i klub roku. Dodatkowo fani mieszanych sztuk walki w internetowym głosowaniu mogą wybrać najlepszego zawodnika publiczności. Warto wspomnieć, że co roku do „Galerii Sław” polskiego MMA, dołącza jedna osobistość, która wybitnie przysłużyła się dyscyplinie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.