henry_cejudo

(Fot. Sherdog.com)

Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego, Joseph Benavidez, w kolejnej walce prawdopodobnie zmierzy się z Henrym Cejudo. Walka miałaby się odbyć na wrześniowej gali UFC 191. Informację o zestawieniu jako pierwsze podało MMA Sucka. Nie jest ona jeszcze potwierdzona oficjalnie przez UFC.

Benavidez (MMA 22-4, 2. w rankingu MMARocks) wygrał trzy walki od czasu porażki przez nokaut z rąk aktualnego mistrza dywizji muszej, Demetriousa Johnsona. Zawodnik Team Alpha Male ostatni pojedynek stoczył w maju. Pokonał wtedy jednogłośną decyzją Johna Moragę. W pokonanym polu zostawił także Tima Elliotta i Dustina Ortiza.

Cejudo (MMA 9-0, 8. w rankingu MMARocks) to złoty medalista olimpijski w zapasach w stylu wolnym. Jest niepokonany w zawodowej karierze w MMA. W samym UFC zwyciężył w trzech pojedynkach – jeden z nich stoczył w limicie dywizji koguciej. Powraca po zwycięstwie nad Chrisem Cariaso, którego pokonał jednogłośnie na punkty.

Niewykluczone, że zwycięzca starcia Cejudo vs. Benavidez dostanie szansę walki o pas mistrzowski dywizji muszej.

UFC 191 odbędzie się 5 września. Do tej pory na karcie walk tej gali oficjalnie ogłoszono jedno zestawienie – pojedynek w dywizji słomkowej kobiet między Alex Chambers a Paige VanZant.

15 KOMENTARZE

 1. Cejudo wrzucony na głęboką wodę . Licze ze wygra bo nie mam zamiary oglądac Mighty Mouse vs Benavidez 3

  Mam tak samo. Aczkolwiek jest to naprawdę poważny test dla Cejudo, Benavidez nie da się tak łatwo zamykać przy siatce, a jak na tą wagę, to ma cios.

 2. Mnie ciekawi kto będzie hedlajnował gali, zostały niecałe 2 mce a wciąż nie ma main eventu. Znowu posadzą MM żeby potem wszyscy naokoło biadolili że ledwo pękło 100k PPV?

 3. Mnie ciekawi kto będzie hedlajnował gali, zostały niecałe 2 mce a wciąż nie ma main eventu. Znowu posadzą MM żeby potem wszyscy naokoło biadolili że ledwo pękło 100k PPV?

  Fakt, dawno w UFC nie opieprzali się tak z ogłoszeniem walk. Za wiele uwagi przywiązali do UFC 189 i teraz mają ciężko z zestawieniem na poczekaniu dobrych main eventów, niby będzie PVZ, ale ani ona, ani MM nie sprzedadzą dobrze PPV.

 4. Skoro Rumble potwierdził na TT że kontrakt podpisany i mają zamiar nakarmić go Błachowiczem to przeszło mi przez myśl że mogliby to wrzucić na main card 191 obok MM, PVZ, Benavideza i Cejudo.

 5. Yeah! Czas na poważną walkę dla Henry'ego. Wierzę, że jakoś wygra z weteranem Benavidezem i zawalczą w końcu z Myszą robiąc świetne widowisko sportowe.

 6. Zdedcydowany step up in competition dla Cejudo. To bardzo perspektywiczny zawodnik, już bardzo mocny, ale jednocześnie jeszcze mało doświadczony, nieopierzony itp.

  Martwię się, że rzucanie go na coraz głębszą wodę może spowodować jego podtopienie…ale jednocześnie w tej dywizji nie ma już jak go delikatnie zanurzać, zostało tylko wepchnięcie głębiej…

 7. Taki Eliminator  jestem pewien że ten kto to wygra zawalczy z Myszą/Dodsonem, Benavidez powinien to ugrać decyzją

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.