henry_cejudo

(Fot. Sherdog.com)

Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego, Joseph Benavidez, w kolejnej walce prawdopodobnie zmierzy się z Henrym Cejudo. Walka miałaby się odbyć na wrześniowej gali UFC 191. Informację o zestawieniu jako pierwsze podało MMA Sucka. Nie jest ona jeszcze potwierdzona oficjalnie przez UFC.

Benavidez (MMA 22-4, 2. w rankingu MMARocks) wygrał trzy walki od czasu porażki przez nokaut z rąk aktualnego mistrza dywizji muszej, Demetriousa Johnsona. Zawodnik Team Alpha Male ostatni pojedynek stoczył w maju. Pokonał wtedy jednogłośną decyzją Johna Moragę. W pokonanym polu zostawił także Tima Elliotta i Dustina Ortiza.

Cejudo (MMA 9-0, 8. w rankingu MMARocks) to złoty medalista olimpijski w zapasach w stylu wolnym. Jest niepokonany w zawodowej karierze w MMA. W samym UFC zwyciężył w trzech pojedynkach – jeden z nich stoczył w limicie dywizji koguciej. Powraca po zwycięstwie nad Chrisem Cariaso, którego pokonał jednogłośnie na punkty.

Niewykluczone, że zwycięzca starcia Cejudo vs. Benavidez dostanie szansę walki o pas mistrzowski dywizji muszej.

UFC 191 odbędzie się 5 września. Do tej pory na karcie walk tej gali oficjalnie ogłoszono jedno zestawienie – pojedynek w dywizji słomkowej kobiet między Alex Chambers a Paige VanZant.

2 KOMENTARZE

  1. Oj Cejudo porządny test, ale jak go zaliczy to może nawet będzie miał TS

  2. Byloby fajnie jak by Cejudo wygrał ale sadze ze Benavidez to spokojnie ogarnie

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.