Henry Cejudo

Henry Cejudo planuje wrócić na zwycięską ścieżkę i dlatego wyzwał do boju położonego nieco niżej w rankingu Roba Fonta. Chce się z nim zmierzyć w kameralnej hali UFC Apex.

Były podwójny mistrz UFC Henry Cejudo powrócił z trzyletniej emerytury w maju 2023 roku – przegrał wtedy niejednogłośną decyzją wyrównaną walkę z mistrzem dywizji koguciej, Aljamainem Sterlingiem. Drugą walkę z rzędu przegrał w lutym na gali UFC 298, kiedy zdominował go Merab Dvalishvili.

Cejudo dostosował zatem swoje podejście i na portalu X wyzwał w swoim stylu do walki Roba Fonta, sklasyfikowanego na miejscu 9. w rankingu. Font w ostatnich pięciu walkach poniósł cztery porażki. Cejudo w swoim podcaście Pound 4 Pound odniósł się do wyzwania, rzuconego Fontowi:

Jest w czołowej dziesiątce, a ja chciałbym powrócić do akcji, zmierzyć się w paru walkach ze słabszymi przeciwnikami. Rob Font jest dobry. Ma zręczny boks, on i [Calvin] Kattar. Uczyli się w dobrej szkółce. Ale widzę u nich także braki. Myślę wszechstronnie. Walczyłem z mistrzem świata Aljamainem. Walczyłem z pretendentem numer 1 i cholerną bestią Merabem. Jeśli mam dalej to ciągnąć, muszę zabiegać o walki, które stylistycznie mi pasują.

„Triple C” wyjaśnił także logikę za rzuconym przez siebie wyzwaniem oraz sytuację w dywizji koguciej w najbliższej przyszłości:

Jak dla mnie – chodzi o rywalizację. W dywizji koguciej pozwolę „Chito” [Verze] i Petrowi Yanowi zmierzyć się ze sobą. Bo prawdopodobnie następny w kolejce będzie zwycięzca – poza Merabem. Merab dostanie walkę o pas pierwszy, ale w grę wchodzi też zwycięzca walki Umar [Nurmagomedov] kontra [Cory] Sandhagen.

Obecnie na szczycie dywizji koguciej zasiada mistrz „Suga” Sean O’Malley z jedną skuteczną obroną tytułu na koncie – przeciw Marlonowi „Chito” Verze, który wbrew słowom Cejudo zmierzy się z Deivesonem Figueiredo. O’Malley zmierzy się teraz z Merabem Dvalishvilim, ale termin nie jest jeszcze znany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of tinc
tinc

UFC
Lightweight

9,198 komentarzy 27,176 polubień

i na chuj wracał z emerytury, 2x champ, złoto na IO, to się rozdrabnia na drobne :|

Odpowiedz 1 Like

Avatar of jd0490
jd0490

UFC
Middleweight

11,970 komentarzy 27,540 polubień

i na chuj wracał z emerytury, 2x champ, złoto na IO, to się rozdrabnia na drobne :|

:Duke3d:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of chitox
chitox

Oplot Challenge
Welterweight

50 komentarzy 75 polubień

Skoro chcę się mierzyć ze słabszymi przeciwnikami to mam wrażenie, że jego wielki powrót to skok na siano póki nazwisko jeszcze daje mu rozpoznawalnosc

Odpowiedz 1 Like