henry_cejudo
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Do karty walk gali UFC Fight Night 78, dodane zostało starcie Henry’ego Cejudo z Jussierem Formigą.

Złoty medalista z Pekinu w zapasach i wybitny sportowiec tej dyscypliny Henry Cejudo, już dawno temu zapowiedział, że zmierza po pas. Od grudnia 2014 roku, zdołał wygrać trzy pojedynki z rzędu, kolejno z: Kimurą, Cariaso oraz Camusem. Zwycięstwo nad wyżej notowanym Formigą, mocno przybliży go do miana pierwszego pretendenta i upragnionej walki z Demetriousem Johnsonem.

Jednak w podobnej sytuacji jest Jussier Formiga. Nad Brazylijczykiem jest w zasadzie tylko Joseph Benavidez. John Dodson który jest pierwszy w rankingach, ma już zarezerwowane starcie z mistrzem. Formiga jest świetnym grapplerem i ma w bilansie osiem poddań. Co ciekawe obaj zestawieni ze sobą zawodnicy, znani raczej tylko z parteru i zapasów, coraz lepiej radzą sobie w stójce. W ostatniej walce Jussier zdołał posłać rywala na deski, a Henry operuje mocnymi zamachowymi uderzeniami.

Walka tych dwóch muszych, odbędzie się 21 listopada, na gali The Ultimate Fighter Latin America 2 Finale: Brown vs. Gastelum.

27 KOMENTARZE

 1. Troszkę się jaram, na tyle na ile pozwala dywizja musza.

  Chciałem to samo napisać.Coś jest z tymi kategoriami 🙂

 2. Może Cejudo będzie w stanie choć trochę zagrozić Myszy. Ciężko się patrzy na takie jednostronne walki w jego wykonaniu.

 3. Cejudo czasem nie miał walczyć z kimś innym? Wydaje mi się że jakąś inną walkę miał klepniętą…

 4. Cejudo czasem nie miał walczyć z kimś innym? Wydaje mi się że jakąś inną walkę miał klepniętą…

  Z Benavidezem na UFC 191 ale ten walczy teraz z Bagautinovem na UFC 192

  Sytuacja podobna do tej z Jankiem

 5. Hej, a dlaczego Cejudo walczy w kasku?

  A, nie! To włosy…

  BO użył złej farby do włosów.

 6. Szkoda, że nie z Benavidezem, ale tez ciekawe starcie. Formiga niedoceniany jest, dużo potrafi, ale są po prostu lepsi w dywizji, zwłaszcza zapaśniczo. War Henry, bo tylko on może Myszy zagrozić tak naprawdę.

 7. Troszkę się jaram, na tyle na ile pozwala dywizja musza.

  Mam podobne odczucia, coś tam się jaram, ale tylko troszkę. Zupełnie jak przy ogłaszaniu zestawień w wadze ciężkiej.

 8. Szczerze mówiąc, nie wiem czemu w każdym poście wspominacie o zapasach. Szczególnie że poza walką z Cariaso, Cejudo w 2 pozostałych starciach skupiał się na stójce i całkiem dobrze w niej wyglądał.

 9. Szczerze mówiąc, nie wiem czemu w każdym poście wspominacie o zapasach. Szczególnie że poza walką z Cariaso, Cejudo w 2 pozostałych starciach skupiał się na stójce i całkiem dobrze w niej wyglądał.

  Ja wspominam bo się ich naoglądałem jeszcze zanim Cejudo zaczął walczyć w UFC. Jest niesamowity w tym aspekcie. Jego walki zapaśnicze to również poezja.

 10. Ja wspominam bo się ich naoglądałem jeszcze zanim Cejudo zaczął walczyć w UFC.

  Zgoda, tutaj przyznaję rację. Zwyczajnie uczulam przed zapominaniem o jego stójce, to nie jest typowy zapaśnik który chce przeleżeć rywala, zapasy ma znakomite, ale stójka również na wysokim poziomie.

 11. Zgoda, tutaj przyznaję rację. Zwyczajnie uczulam przed zapominaniem o jego stójce, to nie jest typowy zapaśnik który chce przeleżeć rywala, zapasy ma znakomite, ale stójka również na wysokim poziomie.

  Przecież napisałem: "Co ciekawe obaj zestawieni ze sobą zawodnicy, znani raczej tylko z parteru i zapasów, coraz lepiej radzą sobie w stójce. W ostatniej walce Jussier zdołał posłać rywala na deski, a Henry operuje mocnymi zamachowymi uderzeniami." – więc o co chodzi? :).

 12. Troszkę się jaram, na tyle na ile pozwala dywizja musza.

  przecież niskie wagi ogląda się najlepiej.

 13. Mhm. Dlatego są najpopularniejsze, co?

  nie są popularne bo ludzie czekają na dwóch 100 kilowych facetów którzy kleją sie do siebie przez 3rd badz kończ walkę przez KO. KATEGORIA MUSZA JEST DUŻO BARDZIEJ TECHNICZNA I PRZEKROJOWA.

 14. @Cloud źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o Twoja słowa, bo zgadzam się z nimi, tylko ogół reakcji jakie są w internecie na temat Cejudo, w wielu miejscach spotkałem się z wpisami że to nudny zapaśnik, a oboje wiemy że ma dobrą stójkę, a i zapasami potrafi czarować, a nie tylko nudno przeleżeć rywali :beer:

 15. @Cloud źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o Twoja słowa, bo zgadzam się z nimi, tylko ogół reakcji jakie są w internecie na temat Cejudo, w wielu miejscach spotkałem się z wpisami że to nudny zapaśnik, a oboje wiemy że ma dobrą stójkę, a i zapasami potrafi czarować, a nie tylko nudno przeleżeć rywali :beer:

  Za dużo bywasz poza MMARocks i masz efekty. Głupie komentarze nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości ;).

 16. Za dużo bywasz poza MMARocks i masz efekty

  Obiecuję poprawę 🙂

  PS. Na tej samej karcie będzie Damian Stasiak vs Erik Perez, mam info z dobrych źródeł 😎

 17. Też się jaram lekko tą walką, pomimo tego jak tragicznie niska jest to waga 🙂

  Ale prawda jest taka, że są to dwaj naprawdę dobrzy zawodnicy, chociaż pewnie wygra Cejudo który dzięki swoim wspaniałym zapasom podyktuje korzystniejszą sobie płaszczyznę walki

 18. Walka Cejudo-Mysza ma w sobie potencjał. Wierzę, że te zestawienie przyciągnie więcej niż 100 tysięcy osób przed tv no ale nie pogniewałbym się gdyby nasz zapaśnik zaczął wygrywać inaczej niż przez ciągłe decyzje.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.