Wygląda na to, że Henry Cejudo naprawdę uratował kategorię muszą w UFC. Po jego wygranej na UFC 238 z Marlonem Moraesem o pas kat. koguciej, Dana White na konferencji prasowej potwierdził, że organizacja nie zrezygnuje z zawodników walczących w tej najniższej wadze. Teraz te słowa się potwierdziły z powodu zakontraktowania niepokonanego i perspektywicznego Rosjanina Askara Askarova (MMA 10-0). O tym niepotwierdzonym jeszcze transferze, powiadomił dziennikarz ESPN Brett Okamoto.

Askarov siedem ostatnich walk stoczył na galach ACA (wówczas jeszcze ACB). 26-latek ani razu nie doszedł do decyzji i na swoim koncie ma 7 poddań i 3 nokauty. Dołączy on do najmniejszej dywizji męskiej, która liczy dziś 11 zawodników:

13 KOMENTARZE

  1. Jednym gościem nie uratują jednej dywizji, nie wiem po co zwalniali chyba 3 czy 4 zawodników. Z drugiej strony nie widzę problemu by każdy z nich podbił te 4-5 kilogramów do koguciej.

  2. Jednym gościem nie uratują jednej dywizji, nie wiem po co zwalniali chyba 3 czy 4 zawodników. Z drugiej strony nie widzę problemu by każdy z nich podbił te 4-5 kilogramów do koguciej.

  3. Wpadnie na omnadrenie przed debiutem i – cyk – zawieszonko na dwa lata. Róbcie kurwa screeny!

    I wtedy kasowanko dywizji 😉 szczwany plan łysego

  4. Jako ciekawostkę podam, że Askarov jest zawodnikiem niesłyszącym. Tym wiekszy szacunek mu się należy za jego osiągnięcia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.