Dziś sylwestrowa gala DREAM i GLORY w Japonii, do której zostało mniej niż miesiąc, zyskała kolejne dwa pojedynki MMA będące pokłosiem niedawno zawartej umowy partnerskiej między GLORY a One FC.

W pierwszym z pojedynków ozdrowiały już Melvin Manhoef (MMA 26-9-1, 1 NC) zmierzy się z Denisem Kangiem (MMA 35-15-2, 2 NC) w wadze średniej. Przymierzany do konfrontacji z Mamedem Chalidowem Manhoef wygrał dwie swoje ostatnie walki na jesieni w Korei i Singapurze pokonując niejednogłośnie na punkty Jae Young Kima oraz nokautując Ryo Kawamurę. 36-letni kickbokser 24 z 26 swoich wygranych walk zakończył nokautami. O rok młodszy Kang, który ostatnio bardzo często walczy w Korei, nokautem Hae Suk Sona w czerwcu przerwał swoją passę trzech porażek. Urodzony w francuskiej wspólnocie zamorskiej Saint-Pierre i Miquelon Kang przegrywał wówczas z Jesse’m Taylorem, Seung Bae Whim oraz Shungo Oyamą.

Druga ogłoszona walka to starcie ostatniego mistrza DREAM Bibiano Fernandesa (MMA 12-3) z aktualnym mistrzem DEEP Yoshiro Maedą (MMA 30-11-2) w wadze koguciej. Fernandes, który zdobył pas DREAM w sylwester zeszłego roku nie miał okazji go obronić w związku z bankructwem promotora. 32-letni Brazylijczyk podpisał kontrakt z One FC i zadebiutował na gali na Filipinach w sierpniu pokonując na punkty Gustavo Falcirolego. Japoński weteran Maeda zdobył pas DEEP w lutym poddając Takafumiego Otsukę i skutecznie go obronił w sierpniu pokonując Tatsumitsu Wadę również przez poddanie.

Prócz tych dwóch walk wcześniej ogłoszono starcie Hayato Sakuraia (MMA 36-12-2) z Philem Baronim (MMA 15-15) oraz szesnastoosobowy turniej kickboksingu w wadze ciężkiej z udziałem m.in. Semmyego Schilta, Gokhana Sakiego, Remyego Bonjaskiego, Petera Aertsa i Daniela Ghity.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.