Dziewiąta gala GROMDA zapisze się na kartach historii boksu na gołe pięści z kilku powodów. W piątek, 10 czerwca o pas mistrzowski najtwardszej federacji walczyć będą Bartłomiej „Balboa” Domalik i Mark „The Hand of” Godbeer. Hitowym starciem będzie też „finał finałów”, czyli pojedynek najlepszych wojowników poprzednich edycji GROMDA Łukasza „Goat” Parobca i Mariusza „Mario” Kruczka. Transmisja w PPV.

W grę wchodzą ogromne emocje w krwawych bojach i ciężkie nokauty, ale też sława i wielkie pieniądze dla zwycięzców. „Balboa” Domalik, Mario” Kruczek i „Goat” Parobiec wygrywali w GROMDZIE, a pierwszy z wymienionych wygrał i turniej na GROMDA 5, i wielki finał z Dawidem „Maximusem” Żółtaszkiem na GROMDA 7.

Każdy z nich walczy efektownie, bezkompromisowo i do końca. Łukasz Parobiec (z Danielem „Hunterem” Więcławskim) ustanowił absolutny rekord w długości piątej, nielimitowanej rundy – 22 minuty 36 rund. Kto jest w stanie wytrzymać dłużej?

Bartek Domalik i Mariusz Kruczek pochodzą z południa Polski, odpowiednio ze Spytkowic koło Rabki-Zdrój oraz Zakopanego, zmierzą się z rywalami mieszkającymi w Anglii. Kto będzie górą? Domalik czy weteran UFC i mistrz walk na gołe pięści Godbeer, a także Kruczyk czy Parobiec?

W piątkowym 8-turnieju o 100 tys. złotych w szranki staną: Norbert „Lodówa” Rozenbajgier, Arman „Arman” Amirjan, Paweł „Hose” Strykowski, Przemysław „Reksio” Rekowski, Mateusz „Kowal” Kowalski, Patryk „Korcu” Korzec, Łukasz „Batman” Nowicki, Paweł „Ryba” Rybicki.

Kilku z nich już walczyło na galach GROMDA, inni zadebiutują wśród GROMDZIARZY. W stawce uczestników jest m.in. „Korcu”, złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w boksie w 2018 roku. Aż 3 z 4 walk skończył wtedy przed czasem, co się rzadko zdarza na amatorskich ringach w juniorach. Po tym sukcesie walczył w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów.

W historii GROMDA wspaniale zapisali się kickboxerzy Bartek „Balboa” Domalik, Mateusz „Don Diego” Kubiszyn i Michał Bławdziewcz. Na GROMDA 9 do akcji wejdą „Reksio”, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2005 roku i „Hose”, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2016 roku.

Ciekawą postacią jest Paweł „Hose” Strykowski, który kilka lat temu pływał jako marynarz na statkach po Oceanie Indyjskim. – W boksie na gołe pięści debiutowałem na GROMDA 3, swoją walkę turniejowa wygrałem z „Niedźwiedziem” po 5 rundzie. Do kolejnego pojedynku nie dopuścił mnie lekarz z powodu złamanej dłoni. Teraz wracam do GROMDY. Nie ma miękkiej gry – mówi „Hose”, na co dzień strażak w Komendzie Powiatowej PSP w Miedzyrzeczu.

Bardzo duże doświadczenie w walce mają też m.in. „Lodówa”, wychowanek nieżyjącego lubelskiego trenera boksu Tadeusza Golucha, „Arman” i „Kowal”. Czy jednak zwycięsko z walk wyjdzie „Batman” albo „Ryba”?

Inni potwierdzeni uczestnicy GROMDA 9: Remigiusz „Remi” Gruchała, Grzegorz „Małpa” Czerny, Piotr „Diabełek” Czajko, Piotr „Łapa” Łapuć, Damian „Góral” Górski i Dariusz „Rutek” Rutkiewicz.

Czym jest GROMDA?

Wydarzenie wyróżnia się szczególnie zasadami. Z pewnością pierwszym aspektem, który na rynku spowodował zaciekawienie kibica, był mały ring 4×4. Dobrym punktem były także cztery rundy po dwie minuty i piąta runda do końca. W pierwszych czterech odsłonach zawodnik może odpocząć, a jego ciosy po wznowieniu znowu są dynamiczne i tym samym zwiększa się możliwość nokautu. Oczywiście, jeżeli w ciągu 8 minut nie dojdzie do rozstrzygnięcia, piąta runda zdecyduje o końcu i pojedynek zakończy się zapewne wycieńczeniem przeciwnika, który nie będzie w stanie przyjmować ciosów. Do wszystkiego dochodzi brak kategorii wagowych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

15 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

MrRoshi

UFC
Middleweight

11,212 komentarzy 24,894 polubień

Mam nadzieje ze te smieszne ksywy nie beda pokroju Golebia nielota ? :beczka:
Łapa, Malpa, final, cwiercfinal? polfinal? czy co to kurla jest? GOAT vs Mario.. Final finalow nad finaly? :zakręcony:
Chyba kurla Marcel ukladal te drabinki :corn:

Odpowiedz 1 Like

zoom

UFC
Middleweight

10,528 komentarzy 12,259 polubień
Mario123

Brutaal
Light Heavyweight

590 komentarzy 1,131 polubień

Panie Łukaszu lutj mocno w ryja!!!

Odpowiedz 1 Like

Cyklop Schabowy

M-1 Global
Lightweight

3,699 komentarzy 6,784 polubień
Shajs

UFC
Middleweight

12,670 komentarzy 15,045 polubień

W końcu Goat wraca, ileż można to ufc oglądać.

Odpowiedz polub

Djuk94

BAMMA
Heavyweight

1,074 komentarzy 1,017 polubień

Ciekawostka, Łukasz ,,Batman" Nowicki wygrał pierwszą edycję punchdowna ex quo z Lupą. No i też jest bratem boksera Tomasza Nowickiego.

Odpowiedz 1 Like

Patrosixxx

Maximum FC
Welterweight

1,595 komentarzy 1,689 polubień
majkelo89

UFC
Light Heavyweight

14,977 komentarzy 42,447 polubień

Ciekawostka, Łukasz ,,Batman" Nowicki wygrał pierwszą edycję punchdowna ex quo z Lupą. No i też jest bratem boksera Tomasza Nowickiego.

Druga ciekawostka:
W Gotham City na jego oczach zastrzelono mu rodziców.

Odpowiedz 10 polubień

Yaas

WSOF
Welterweight

3,277 komentarzy 1,187 polubień

W Gotham City na jego oczach zastrzelono mu rodziców.

podobno się zemścił.
:wink:

Odpowiedz polub

osk

Legacy FC
Welterweight

2,026 komentarzy 8,708 polubień

Gdyby ktoś miał problem z wyborem imienia dla psa, to na szczęście jest gromda.

Odpowiedz 7 polubień

Warszawski Antek

Maximum FC
Lightweight

1,526 komentarzy 5,364 polubień

Gdyby ktoś miał problem z wyborem imienia dla psa, to na szczęście jest gromda.

Marcel lepiej pasuje :werdum: :werdum: :werdum:

Odpowiedz 2 polubień

Grubas

UFC
Middleweight

12,745 komentarzy 16,856 polubień

Juz kupione bedzie pite bedzie ogladane:beer:

Odpowiedz polub

Malkontent

Maximum FC
Featherweight

1,475 komentarzy 2,248 polubień

Arman „Arman” Amirjan

Ten najlepszy.
Nie dość, że miał ewidentnie dowciapnych rodziców - bo to takie kurwa zabawne, że mając nazwisko od imienia dajesz dziecku tak samo na imię...i wychodzą Piotr Piotrowski, Michał Michalski, Marcin Marcinkowski itd...naprawdę super oryginalne i przezabawne, ci ludzie bardzo się całe życie z tego dowcipu "cieszą".
Temu jeszcze było mało, na ksywę wziął sobie swoje imię.
Wspaniałe.
Czekam, aż będzie kolejny taki ananas, dajmy na to jakiś Piotr "Piotr" Piotrowski

Odpowiedz 5 polubień

Cyklop Schabowy

M-1 Global
Lightweight

3,699 komentarzy 6,784 polubień

to takie kurwa zabawne, że mając nazwisko od imienia dajesz dziecku tak samo na imię...i wychodzą Piotr Piotrowski, Michał Michalski, Marcin Marcinkowski itd...

A takiego to nawet mamy, w KSW ;-)

Odpowiedz polub

Malkontent

Maximum FC
Featherweight

1,475 komentarzy 2,248 polubień

A takiego to nawet mamy, w KSW ;-)

no tak, fala decyzji tak zabawnych rodziców nie ominęła i naszego sportu.
Tak samo Paweł Pawlak

Odpowiedz 1 Like