UFC oficjalnie potwierdziło 5 zestawień dodanych do rozpiski gali UFC on ESPN+ 16. Jednym z najciekawszym z pewnością jest starcie w kategorii półciężkiej, kiedy to znany polskim fanom Nikita Krylov podejmie byłego pretendenta do tytułu, Glovera Teixeirę. Na gali powróci także niegdyś uważany za nadzieję kategorii ciężkiej Todd Duffee. Ten zmierzy się z Jeffem Hughesem.

Inne starcia dodane do tej rozpiski to Antonio Carlos Jr vs. Uriah Hall, Andrew Sanchez vs. David Branch oraz tak jak informowaliśmy wcześniej, Marcin Tybura vs. Augusto Sakai.

Duffee (9-3 MMA) po kontuzji kolana przeniósł się do Las Vegas, aby tam w UFC Performance Institute rehabilitować uraz. Kolejne problemy zdrowotne przedłużyły przerwę od startów zawodnika do ponad 3 lat. W ostatniej walce w lipcu 2015 roku przegrał on przez KO z Frankiem Mirem. Jego rywalem będzie weteran Dana White’s Contender Series – wróci on do klatki po przegranej w marcu z Maurice Greenem.

Teixeira (29-7 MMA) w ostatniej walce wygrał z Ionem Cutelabą na UFC on ESPN+ 8 w kwietniu tego roku. Od czasu starcia z mistrzem, Jonem Jonesem, ma on bilans 7-4. Krylov (25-6 MMA) wróci po wygranej z Ovincem St. Preux. Przed walką z OSP musiał on uznać wyższość Janka Błachowicza, który poddał go na UFC Fight Night 136.

Gala odbędzie się 14 września w Vancouver w Kanadzie.

12 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy Duffee zrehabilitował szczękę.

  Śmieszne. Fajnie Jones się wypowiedział o "szczęce" zawodników w MMA w ostatnim wywiadzie dla Ariela Helwaniego. Warto sprawdzić.

 2. Z Mirem to dostał tak czyste i okrutne KO, że cholera go wie jak się zrehabilitował. Zawodnik dobry, ale cholera nie trzyma ciosu i gardy.

 3. Kurde, bardzo mi się nie podoba zestawienie Glovera z Alem Capone, bo oznacza, że Oleksiejczuk nie dostanie żadnego z nich. Z drugiej strony walki nie ma jeszcze Shogun…

 4. Kurde, bardzo mi się nie podoba zestawienie Glovera z Alem Capone, bo oznacza, że Oleksiejczuk nie dostanie żadnego z nich. Z drugiej strony walki nie ma jeszcze Shogun…

  Liczyłem że Lord obije Krylova, no ale cóż. Innym razem.

 5. Fajnie Jones się wypowiedział o "szczęce" zawodników w MMA w ostatnim wywiadzie dla Ariela Helwaniego

  A ciezko o tym napisac ziom?:wink:

 6. Śmieszne. Fajnie Jones się wypowiedział o "szczęce" zawodników w MMA w ostatnim wywiadzie dla Ariela Helwaniego. Warto sprawdzić.

  Podrzuc linka

 7. A ciezko o tym napisac ziom?:wink:

  Jak ktoś pierdoli takie głupoty to co ja mam pisać Grubasku. 🙂 Niech chociaż poszuka.

  W skrócie Jones powiedział, że jak dobrze by go trafiła jego narzeczona to i ona mogłaby go znokautować. Szczęka to jedno, myślenie w klatce to drugie. Tak twierdzi Bones.

 8. Dziadzia Glover kolejny easy sub, bardzo mi się podoba, że ciągle walczy i dostaje takich rywali. Mam nadzieję, że zdrowie będzie dopisywać i że zobaczymy go jeszcze w jakichś fajnych walkach np z Weidmanem albo Rockholdem. Byle nie z Jankiem, bo to nikomu nie jest potrzebne.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.