hallmann-profil

Wrześniowa gala UFC Fight Night 51: Arlovski vs. Silva doczekała się solidnego wzmocnienia na karcie walk. UFC ogłosiło właśnie kolejne zestawienia, a wśród zaanonsowanych zawodników znajduje się numer jeden wagi lekkiej w Polsce – Piotr Hallmann (MMA 15-2, #1 w rankingu PL). Przeciwnikiem „Płetwala” będzie weteran UFC, Brazylijczyk Gleison Tibau (MMA 29-10). To nie będzie jedyny Polski akcent podczas tego wydarzenia, od kilku tygodni bowiem wiadomo o udziale Łukasza Sajewskiego (MMA 13-0, #4 w rankingu PL), który jest klubowym kolegą Hallmanna. Starcie z doświadczonym Tibau będzie co-main eventem gali w Brasilli.

Dla Polaka będzie to czwarty występ dla organizacji braci Ferrita. Hallmann w debiucie na Brazylijskiej ziemi we wrześniu ubiegłego roku po dramatycznej walce odklepał Francisca Trinaldo (MMA 14-4), za co został nagrodzony bonusem za poddanie wieczoru. W kolejnej walce, nieco miesiąc po debiucie, Piotr uległ na punkty Amerykaninowi, Alowi Iaquincie (MMA 8-3-1) na gali z cyklu Fight Night w Manchesterze. Swoje ostatnie starcie „Płetwal” stoczył na gali Fight Night – Henderson vs. Khabilov w czerwcu, podczas której poddał w trzeciej rundzie Yves’a Edwardsa (MMA 42-21-1), po czym zgarnął kolejny bonus, tym razem za występ wieczoru. Do tego ostatniego starcia Polak przygotowywał się w MMA Lab, m.in z byłym mistrzem UFC w wadze lekkiej, Bensonem Hendersonem (MMA 21-3).

Tibau to prawdziwy weteran, który dla UFC stoczył aż 22 walki. W ostatnich występach Brazylijczyk po wyrównanym boju wypunktował niejednogłośnie Jamie’ego Varnera (MMA 21-10-1), przegrał przez nokaut z Michaelem Johnsonem (MMA 15-8) oraz w jedynej do tej pory walce stoczonej w tym roku wypunktował Pata Healy’ego (MMA 29-20).

Poza powyższym starciem UFC ogłosiło także pojedynek, w którym Godofredo Pepey (MMA 10-3) podejmie Dashona Johnsona (MMA 9-1) w kategorii piórkowej.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.