George-St.-Pierre

Były mistrz UFC, Georges St-Pierre od dawna mówi o chęci powrotu do organizacji, jednak na drodze do UFC stoją nie tylko chęci i ambicje sportowe, ale również pieniądze. Jak informował niegdyś magazyn „Forbes” GSP, tylko w ciągu ostatniego roku swojej zawodowej kariery zarobił 12 milionów dolarów z walk i umów sponsorskich. Dana White w wywiadach powtarzał wówczas, że Kanadyjczyk jest największą gwiazdą UFC pod względem sprzedawanych subskrypcji PPV i jest bardzo bogatym zawodnikiem.

Dziś St-Pierre otwarcie mówi o pieniądzach w MMA i problemie, który dotyczy wielu fighterów. W programie „The MMA Hour” wskazał z czego, jego zdaniem, wynika kłopot z niskimi wypłatami za walki w UFC.

Problemem wielu zawodników, którzy narzekają na swoje zarobki, jest to, że są oni gotowi podpisać cokolwiek. Zostają złapani w pułapkę własnych emocji, podpisują cokolwiek i są gotowi walczyć za grosze.  Takim podejściem do sprawy karze się sportowców, którzy chcą zarabiać więcej. Dlaczego UFC miałoby płacić komukolwiek więcej pieniędzy, jeśli może zatrudnić innego zawodnika prawie za darmo? Zawodnicy powinni być tego świadomi, to bardzo ważne.

10 KOMENTARZE

 1. Jacek Łosak

  Dlaczego UFC miałoby płacić komukolwiek więcej pieniędzy, jeśli może zatrudnić innego zawodnika prawie za darmo?

  To nie tylko problem z UFC ale ogólnie rynku pracy :boss:

 2. Arteck

  To nie tylko problem z UFC ale ogólnie rynku pracy :boss:

  Niedługo będzie jak u nas. Walka jest za darmo, ale "wklei Pan sobie do hajlajtu!".

 3. i co z tym GSP ma zamiar zrobic, oprocz obrazania zawodnikow? napisal to co wszyscy wiedza i zadnych propozycji z jego strony
  zwiazek zawodowy pomoglby zawodnikom, ale Dana i spólka mafijna dostałaby zawału serca gdyby do tego doszło
  licze, ze ktos sie w koncu tym zajmie, ale poki co brakuje lidera z jajami, bo kazdy kto jest na tronie kosi miliony i siedzi cicho jak z niego spadnie to wtedy dopiero nie chce robic za grosze i jednak zwiazki zawodowe sa potrzebne

 4. No i dodatkowo nie umieją/nie chcą się promować. Typowy wywiad: "trenowałem ciężko", "przygotowania przebiegły pomyślnie", "jestem w mega sztosie"… ale z drugie strony jak wymagać np od takiego Arka Żaby elokwencji Sonnena?

 5. Pankration

  No i dodatkowo nie umieją/nie chcą się promować. Typowy wywiad: "trenowałem ciężko", "przygotowania przebiegły pomyślnie", "jestem w mega sztosie"… ale z drugie strony jak wymagać np od takiego Arka Żaby elokwencji Sonnena?

  A wyobrażasz sobie, jakby większość była takimi pajacami jak Rudy i klepie kocopoły co chwila? Przecież to zwariować by szło.

 6. Mojso

  A wyobrażasz sobie, jakby większość była takimi pajacami jak Rudy i klepie kocopoły co chwila? Przecież to zwariować by szło.

  Dlatego dalej będą walczyć za 500zł ;P

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.