Georges St. Pierre nie zamierza nawoływać do Khabiba Nurmagomedova, aby ten kontynuował swoją karierę w klatce MMA, aby zmierzyć się w klatce UFC. Kanadyjczyk zaraz po gali UFC 254 udzielił wywiadu Arielowi Helwaniemu z ESPN, w którym opowiedział o występie Rosjanina.

Byłem zaskoczony jego przejściem na sportową emeryturę. Nie spodziewałem się tego. Myślałem, że chce osiągnąć bilans 30-0, wszyscy dziennikarze to mówili. To jednak jego wybór. Co za piękny sposób na zakończenie kariery. Pozostawił za sobą niesamowitą spuściznę. To jeden z najlepszych zawodników, których mogliśmy oglądać – może nawet najlepszy.

Nasza walka się nie wydarzyła. Ja jestem jednak w dobrej pozycji. Khabib jest w tym momencie nietykalny. Jest niepokonany, miał idealną karierę. Nie można powiedzieć o nim złego słowa. To idealna kariera, 29-0 i przechodzi na emeryturę po najlepszym występie w swoim życiu. Czego można chcieć więcej? To było niesamowite. Idealna walka, idealna kariera – jest tego najbliżej jak tylko można.

Widzieliśmy zawodników, którzy nie wiedzieli kiedy odejść na emeryturę. Nikomu tego nie życzę. Khabib podjął świetną decyzję. Wszystko w życiu ma początek i koniec. Każdy profesjonalny sportowiec ma określony czas na swoją karierę. Jeśli ktoś będzie chciał walczyć za długo, problemy szybko się pojawią.

Zapytany o to czy ma wiadomość dla Khabiba, St. Pierre pozostawił wybór Nurmagomedovowi.

Khabib, idź za tym co mówi ci serce. Rób to co sprawia, że jesteś szczęśliwy z ludźmi, którzy to ci dają. Podejmuj odpowiednie decyzje w odpowiednim czasie, a możliwości są nieograniczone. Możesz teraz robić co tylko chcesz. Gratulacje. Co za piękna kariera. Człowieku, to była idealna walka i idealna kariera.

39-letnia legenda MMA wypowiedziała się także na temat swojej kariery.

Przeszedłem na emeryturę 3 lata temu. Ludzie teraz spekulują, ale ja jestem szczęśliwy tu gdzie jestem, wiesz o co mi chodzi? Nie można mówić „nigdy”, mam trochę inną mentalność niż wszyscy. Dla niektórych ludzi jest tylko biel i czerń. Dla mnie zawsze jest pełno szarości. Nie wierzę, że niektóre rzeczy są niemożliwe. Zawsze jest jakieś prawdopodobieństwo. Drzwi są otwarte, ale na ten moment nie myślę o tym. Przeszedłem na emeryturę 3 lata temu i jestem szczęśliwy z obecnej pozycji.

Khabib vs. GSP

Wiele mówiło się o potencjalnej walce Khabiba z St. Pierrem, lecz jak widać nigdy nie dojdzie do pojedynku Rosjanina z Kanadyjczykiem. Nurmagomedov chciał starcia z byłym mistrzem kategorii półśredniej właśnie na ostatnią walkę w swojej karierze, kiedy to miał osiągnąć bilans 30-0 po potencjalnej wygranej.

Zobacz także: Jon Jones nie zgadza się z opinią Khabiba Nurmagomedova

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.