W ostatnich czasie głośno mówiło się o potencjalnej walce pomiędzy aktualnym mistrzem wagi lekkiej, Khabibem Nurmagomedovem i byłym, podwójnym mistrzem UFC, Georgesem St. Pierrem.

Khabib wyraził zainteresowanie tą walką, która miałaby być ostatnią w jego karierze. Do starcia miałoby dojść w przyszłym roku, po pojedynku Dagestańczyka z Justinem Gaethje. Georgesa St. Pierre, chociaż w ostatnim czasie zapowiadał, że nie ma ochoty wracać z emerytury do czynnych startów, ewidentnie wykazał teraz zainteresowanie pojedynkiem z Khabibem. Tak samo Dana White, szef UFC, potwierdził, że mógłby doprowadzić do takiego starcia.

Czy do walki faktycznie dojdzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Wygląda jednak na to, że GSP nie otrzymał jeszcze od UFC oferty na walkę z Nurmagomedovem. Napisał o tym w mediach społecznościowych Chisanga Malata, dziennikarz Daily Star, który zrobił wywiad z Kanadyjczykiem.

Właśnie skończyłem rozmawiać z Georgesem St. Pierre’em. Powiedział mi, że UFC nie przedstawiło mu jeszcze oferty na potencjalną walkę z Khabibem Nurmagomedovem i dodał też, że nie jest pewny czy na nią by przystał.

Georges St. Pierre walczył w zawodowym MMA od roku 2002. W roku 2006 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, który stracił w następnym boju. Przy drugim podejściu do mistrzostwa poszło mu już jednak znacznie lepiej, nie tylko zdobył pas, ale też obronił go dziewięć razy i odszedł na emeryturę. Cztery lata później powrócił do klatki na jedną walkę. Pokonał Michaela Bispinga i wywalczył w ten sposób pas mistrzowski wagi średniej.

Zobacz również: „A już myślałem, że będę miał święty spokój” – GSP reaguje na słowa White’a o walce z Khabibem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.