Wyniki w środku posta.

Jeden z dwóch Polaków w największej organizacji MMA na świecie Tomasz Drwal (MMA 17-3-1) niestety nie zdał swojego pierwszego poważnego testu w wadze średniej UFC. Polak został poddany w 45 sekund przez błyskotliwego grapplera z Brazylii Rousimara Palharesa (MMA 11-2) podczas jednej z otwierających walk na dzisiejszej UFC 111: St. Pierre vs Hardy w Newark w New Jersey. Popularny Goryl poślizgnął się przy nieudanej próbie kopnięcia i wylądował na macie, tam Palhares błyskawicznie wyciągnął mu swoją firmową dźwignie skrętną na staw kolanowy. Nasz zawodnik bardzo szybko odklepał niebezpieczną technikę, ale jego rywal rozluźnił chwyt z dużym opóźnieniem dopiero po zdecydowanej interwencji sędziego. Na razie nie wiadomo czy Tomasz doznał urazu kolana. Palhares za niesportowe zachowanie został ukarany trzy-miesięczną dyskwalifikacją przez komisję w stanie New Jersey.

W walce wieczoru gali Kanadyjczyk Georges St. Pierre (MMA 20-2) po raz czwarty obronił tytuł mistrza UFC w wadze półśredniej kompletnie dominując angielskiego pretendenta Dana Hardy’ego (MMA 23-7). Jeden z trzech najlepszych zawodników MMA na świecie od początku pojedynku zdecydował się na przenoszenie walki z kickbokserem z Nottingham do parteru. Tam z łatwością przechodził gardę i zdobywał pozycje dominujące, nie potrafił jednak zakończyć starcia przed czasem. Mimo, że Hardy przez pełne 25 minut nie wyprowadził żadnej skutecznej ofensywy, zyskał uznanie fanów dzięki swojej woli walki. Anglik kilka razy uciekał z beznadziejnych sytuacji i dwa razy, w pierwszej i czwartej rundzie, prawie dał sobie złamać rękę, nie klepiąc w pełni zapiętych technik St. Pierre’a. Po pięciu rundach zgodnie z przebiegiem walki sędziowie orzekli wygraną zawodnika z Montrealu.

W drugiej tytułowej walce podczas gali niepokonany Shane Carwin (MMA 12-0) odniósł dwunaste zwycięstwo z rzędu przed czasem w pierwszej rundzie stopując byłego dwukrotnego mistrza UFC Franka Mira (MMA 13-5), tym samym zdobywając tymczasowy pas mistrza UFC w wadze ciężkiej. Były futbolista i zapaśnik od początku pojedynku narzucił rywalowi swoją taktykę, przypierając go do siatki i tam używając tzw. „brudnego boksu”. Carwin zachwiał Mirem krótkim lewy sierpem i kolejnymi podbródkowymi posłał go na deski, gdzie nie dał mu ani chwili na dojście do siebie i potężnymi ciosami w parterze zakończył pojedynek przez nokaut. Teraz czeka go pojedynek z pełnym mistrzem UFC w wadze ciężkiej Brockiem Lesnarem, prawdopodobnie 3 lipca w Las Vegas.

W pozostałych pojedynkach głównej karty: w zestawionym w ostatniej chwili z powodu problemów zdrowotnych Thiago Alvesa pojedynku Jon Fitch (MMA 22-3) w swoim stylu zdominował i pokonał na punkty Bena Saundersa (MMA 8-2-2). Drugi najlepszy półśredni na świecie obalał i przez trzy rundy obijał przeciwnika z American Top Team. Miejscowy zawodnik Jim Miller (MMA 17-2) po nieoczekiwanie wyrównanym pojedynku zwyciężył Kanadyjczyka Marka Bocka (MMA 8-3). Zawodnicy podzieli się wygranymi w pierwszych dwóch rundach, a w trzeciej odsłonie to Miller zrobił nieznacznie więcej by przekonać do siebie sędziów. Bonus za poddanie wieczoru zgarnął kolejny zawodnik z New Jersey Kurt Pellegrino (MMA 15-4), który po początkowych kłopotach w pierwszej rundzie, w drugich pięciu minutach poddał wysokiej klasy parterowca Fabricio Camoesa (MMA 10-5-1).

W dwóch walkach, które transmitowała stacja Spike TV Ricardo Almeida (MMA 12-3) w swoim debiucie w wadze półśredniej pochwalił się swoim znakomitymi umiejętnościami BJJ i poddał Matta Browna (MMA 11-8), a Nate Diaz (MMA 12-5) szybko zdemolował Rory’ego Markhama (MMA 16-6). Pełne wyniki gali:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półśredniej
170 lbs.: Georges St. Pierre pok. Dana Hardy’ego przez jednogłośną decyzję, 50-43, 50-44, 50-45

Główna karta:

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza UFC w wadze ciężkiej
265 lbs.: Shane Carwin pok. Franka Mira przez TKO ( uderzenia w parterze ),3:48 runda 1

170 lbs.: Jon Fitch pok. Bena Saundersa przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
155 lbs.: Kurt Pellegrino pok. Fabricio Camoesa przez poddanie ( duszenie zza pleców ), 4:20 runda 2
155 lbs.: Jim Miller pok. Marka Boceka przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Walki w Spike TV:

170 lbs.: Ricardo Almeida pok. Matta Browna przez poddanie ( duszenie zza pleców ), 3:30 runda 2
170 lbs.: Nate Diaz pok. Rory’ego Markhama przez TKO ( uderzenia  w parterze ),  2:47 runda 1

Pozostałe:

205 lbs.: Jared Hamman pok. Rodney’a Wallace’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
185 lbs.: Rousimar Palhares pok. Tomasza Drwala przez poddanie ( skrętówka ), 0:45 runda 1
170 lbs.: Matt Riddle pok. Grega Soto przez dyskwalifikację ( nieprzepisowe kopnięcie ), 1:30 runda 3

Bonusy po 65 tys. $

Walka wieczoru: Jared Hamman vs. Rodney Wallace
Nokaut wieczoru: Shane Carwin
Poddanie wieczoru: Kurt Pellegrino

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.