Swoim ostatnim zwycięstwem nad Joshem Koscheckiem na gali UFC 74 , GSP zarobił prawo do walki o tytuł ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy dwoma trenerami najnowszej edycji TUF czyli Matt Hughes vs Matt Serra. Dana White potwierdził że GSP walką o pas mistrza stoczy najprawdopodobniej na pierwszej gali UFC w Kanadzie.

Zdobywanie nowych fanów w mroźnym kraju, powinno przyjść łatwo UFC biorąc pod uwagę legendarny status GSP w Kanadzie. Dana powiedział przy okazji że już pracują nad tym aby zamówić 20 tysięczną halę Montreal’s Bell Centre , jednak z powodu używania tej hali przez zespół Montreal Canadiens w lidze NHL, mają problem ze znalezieniem wolnego terminu w sobotę.

White planuje zorganizować gale w Kanadzie w marcu lub kwietniu co oznacza że na swój następny występ w oktagonie GSP będzie musiał czekać 6 do 7 miesięcy !!!  Masakra 🙁

Jest tak ponieważ Dana White nie będzie ryzykował kontuzją lub co gorszą przypadkową porażką we wcześniej walce swojej głównej siły w zdobywaniu kanadyjskiego rynku. Dana White wiele razy mówił że GSP następną walkę stoczy dopiero o pas mistrza, więc niestety fani Georga muszą uzbroić się w cierpliwość aby ponownie zobaczyć taki oto obrazek .

UFCjunkie sugeruję że za decyzja aby rozkręcać UFC w Kanadzie może stać ogromna liczba fanów z tego kraju jaka zjawiła się na ostatniej gali UFC aby kibicować swoim rodakom czyli GSP i Parickowi Cote.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.