(fot. Terry Goodlad / Sherdog.com)

Z różnych źródeł wypłynęły informacje o trzech kolejnych walkch na kolejnej brazylijskiej gali UFC, UFC 153 13 października w Rio de Janeiro.

Oficjalnie potwierdzone przez promotora zostało starcie Luiza Cane (MMA 12-4, 1 NC, UFC 4-4) z Chrisem Camozzim (MMA 17-5, UFC 4-2) w wadze średniej. Nazywany „Banha” Brazylijczyk po 14 miesiącach przerwy zadebiutuje w tej dywizji. 31-latek po imponującym starcie w UFC odniósł zaledwie 1 wygraną z swoich ostatnich czterech walkach. Uderzeniami zatrzymywali go Rogerio Nogueira, Cyrille Diabate i Stanislav Nedkov a jedyne zwycięstwo Cane odniósł nad Eliotem Marshallem. 6 lat młodzy Camozzi wygrał swoje dwie ostatnie walki w UFC pokonując Dustina Jacoby’ego i Nicka Catone. W oktagonie przegrywał z Carmontem i Noke’m.

Brazylijskie media donoszą o dwóch kolejnych pojedynkach na tą galę. Portal Tatame.com informuje, że Gabriel Gonzaga (MMA 13-6, UFC 8-5) przywita w oktagonie Geronimo dos Santosa (MMA 31-14). Dla 33-letniego Gonzagi będzie to drugi kolejny pojedynek z debiutantem. Na gali UFC 142, również w Rio, w trzy i pół minuty poddał Ednaldo Oliveirę. Jego potężnej postury rywal, znany lepiej jako „Mondragon” wygrał 10 walk z rzędu na lokalnych galach w Brazylii jednak w większośći byli to rywale z ujemnym bilansem. W swojej największej walce do tej pory w czerwcu 2010 Mondragon szybko przegrał przez TKO z Joshem Barnettem w Australii.

O trzeciej z walk donosi Globo. Zobaczymy w niej powracającego do swojej naturalnej wagi mistrza Jungle Fight Francisco Trinaldo (MMA 11-1, UFC 1-0) i Gleisona Tibau (MMA 25-8, UFC 10-6). Trinaldo, nazywany „Massaranduba”, uczestniczył w brazylijskiej edycji TUFa w wadze średniej i tej wadze zawalczył na UFC 147 gdzie pokonał przez szybkie TKO Delsona Heleno. Tibau z kolei w ostatnim występie przerwał passę trzech kolejnych zwycięstw po kontrowersyjnej porażce na punkty z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 148.