matt-brown-jeff-sherwood

(Fot. Jeff Sherwood/Sherdog.com)

Po tym jak Frankie Edgar (18-4-1, 3. w rankingu MMARocks) zdemolował Cuba Swansona (21-6, 4. w rankingu MMARocks), duża cześć obserwatorów MMA widzi tego pierwszego w roli głównego kandydata do walki o pas mistrzowski. Tym czasem na czele peletonu pędzącego do zajęcia miejsca na tronie dywizji piórkowej zdaje się znajdować Conor McGregor (16-2, 8. w rankingu MMARocks). Dana White rzekomo obiecał mu walkę z Josem Aldo (25-1, 1. w rankingu MMARocks) o tytuł, pod warunkiem, że upora się z Dennisem Siverem. Na temat tego, kto powinien być pierwszym pretendentem do pasa w podcastcie The Great MMA Debate wypowiedział się zawodnik kategorii półśredniej, Matt Brown (19-12):

Nie mogę uwierzyć, że to w ogóle podlega dyskusji. Co do ch**a zrobił Conor w porównaniu do dokonań Frankiego? Frankie na to zasługuje. Kropka.

Brownowi z jednej strony  imponuje to, jak szybko McGregor stał się medialną gwiazdą, z drugiej – nie uważa, że sama popularność powinna być głównym czynnikiem przy wyborze pretendentów do pasa:

Nie obwiniam go o to, że w krótkim czasie stał się sławny. Chwała mu za to. Jeśli jednak zaczynamy mówić o walce o pas – życiowej szansie dla zawodnika, musimy opierać się na realnych statystykach i faktach. Nie można patrzeć głównie na to, co ten skurw***n zamierza powiedzieć, albo ile może sprzedać biletów.

„Notorious” do tej pory walczył tylko z jednym zawodnikiem zaliczanym do czołowej dziesiątki kategorii piórkowej – Dustinem Poirierem, którego znokautował w pierwszej rundzie pojedynku.

5 KOMENTARZE

  1. Widać jego przewagę nad przeciwnikami, jest medialny, ale jednak Frankie pokonywał więcej tych TOP i to on powinien o pas walczyć, a Conorowi w tym czasie dać też kogoś dobrego i gitara.

  2. Aldo vs Edgar i McGregor vs Lamas i wszyscy zadowoleni. Oprócz Conor’a, oczywiście 😛

  3. „Co do ch**a zrobił Conor w porównaniu do dokonań Frankiego?”->najpierw to przepowiedzial a nastepnie zdemolowal nr.5 swojej kategorii z dziecinna latwoscia. Tego dokonal wlasnie Conor. Ale zgadzam sie z faktem, ze Edgar powinien dostac teraz walke o pas, ktorego IMO nie zdobedzie niestety.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.