(Fot.Dave Mandel/Sherdog.com)
(Fot.Dave Mandel/Sherdog.com)

Frankie Edgar (MMA 18-4) w ostatnią sobotę zanotował najpóźniejsze skończenie walki w historii UFC. Na cztery sekundy przed końcem ostatniej rundy odklepał Cuba Swansona (MMA 21-6).

Na konferencji prasowej po gali UFC Fight Night sygnowanej m.in jego nazwiskiem, jasno dał do zrozumienia, że to on powinien być pierwszy na liście pretendentów do pasa mistrzowskiego dywizji piórkowej.

Myślę, że po tym, co ostatnio pokazałem w klatce, po tym co pokazałem też w całej mojej karierze – to powinienem być ja.

Przed sobotnią walką prezydent UFC, Dana White, powiedział, że w wypadku wygranej Swansona, ten ostatni dostanie szansę na odebranie pasa Josemu Aldowi. Edgar wyeliminował Cuba z wyścigu o to najwartościowsze trofeum i uważa, że wskoczył teraz na jego miejsce.

Najbliższa walka jest zawsze tą najważniejszą. Konsekwencją kolejnych zwycięstw jest walka o pas. Kilka osób miało to obiecane. Właśnie pokonałem jednego z tych gości, więc uważam, że powinienem dostać swoją szansę.

„The Answer”, który w UFC bije się od siedmiu lat, miał już swoją szansę walki o pas dywizji piórkowej. W lutym 2013 roku przegrał jednogłośną decyzją sędziowską po pięciorundowej batalii z Josem Aldem. Od tamtego czasu zanotował trzy cenne zwycięstwa – wygrał decyzją z Charlesem Oliveirą, zastopował ciosami B.J. Penna i poddał właśnie Cuba Swansona.

W tle rywalizacji o mistrzostwo UFC dywizji piórkowej, zawsze pojawia się Conor McGregor. Ten ostatni otwarcie mówi, że po pokonaniu Dennisa Sivera, zagwarantuje sobie pierwszeństwo do stanięcia w szranki z Josem Aldo. Frankie liczy się z takim scenariuszem.

Będę rozczarowany. Nie będę płakać. Co mogę zrobić? Opuszczę głowę nisko, wrócę do klubu i będę pracować na kolejną szansę. To wszystko co mogę zrobić.

9 KOMENTARZE

  1. To chyba nie było duszenie, na sherdogu jest zapisane jako „neck crank” 🙂

  2. Chciałbym zobaczyć Conora z Frankiem. Moim zdaniem Frank po drugiej rundzie by go niszczył 🙂

  3. z jednej strony chciałbym zobaczyć teraz rewanż Edgara z Aldo z drugiej jednak strony bardzo chętnie bym zobaczył jak Conor zostaje rozbity przez Edgara w ten sam sposób co Swanson 🙂

  4. Chętniej zobaczyłbym starcie Frankie vs. Connor niż któregokolwiek z nich z mistrzem.

  5. To nie było duszenie. Sam Cub w wywiadzie po walce powiedział, że podczas walki dostał od Frankiego dużo bolesnych łokci w szczękę i kiedy Frankie zaczął mu wykręcać wolał odklepać, bo „miałem złamaną szczękę za wiele razy”.

  6. Condon zawalczy z Aldo poniewaz Dana wie,ze Frankie przemielilby udawanego pyszalka.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.