frankie-edgar

Były mistrz dywizji lekkiej UFC – Frankie Edgar (MMA 21-5-1) w sobotnią noc powrócił na zwycięską ścieżkę po porażce z Jose Aldo. „The Answer”, na UFC pokonał Jeremy’ego Stephensa jednogłośną decyzją sędziów. Teraz zaczyna się zastanawiać, jak dalej pokierować swoją karierą.

Obecnie Frankie jest reprezentantem dywizji piórkowej, w której na czele stoi podwójny mistrz UFC – Conor McGregor. Po porażce z Brazylijczykiem na UFC 200, gdzie stawką w walce był tymczasowy pas dywizji logicznym jest, że nie stoi on jako pierwszy w kolejce do pasa. Dlatego Edgar zastanawia się nad zmianą dywizji na niższą.

„The Answer” zastanawia się nad zejściem do kategorii koguciej, w której mistrzem jest Dominick Cruz. Nie ukrywa, że duży wpływ na ten krok może mieć walka „Dominatora” z Codym Garbrandtem, która odbędzie się 30 grudnia na UFC 207, której będzie się bacznie przyglądał.

Na ten moment zostaję w 145. Nie wiem stary, zobaczymy co powiem za jakiś czas. Teraz jest 145 funtów. Dominick Cruz ma teraz walkę przed sobą, więc zobaczymy co się w niej stanie i może wtedy podejmę decyzję.

Choć Edgar nie ma jeszcze konkretnych planów co do tego, w jakiej wadze stoczy swoje kolejne walki, to jest osoba która te decyzję może mocno ukierunkować. Jest nią oczywiście McGregor.

Mam nadzieję, że następna walka Conora odbędzie się w 145 funtach. Jeśli zechce wrócić do piórkowej i dać mi walkę o pas, to zobaczymy co się stanie.

Myślę, że czy wygra czy przegra powinien w pierwszej kolejności wyjaśnić sprawę pasa w piórkowej, zanim zrobi cokolwiek z tytułem w wadze lekkiej.

Na konkretne decyzje ze strony byłego mistrza trzeba więc będzie poczekać. Która dywizja, waszym zdaniem, byłaby dla Edgara lepsza? 145 czy 135 funtów?

10 KOMENTARZE

  1. W 145 teoretycznie nie ma już czego szukać. Jeśli CMG odda pas to będzie Aldo vs Holloway (myślę że ogarnie Pettisa) no i ten drugi to jest jedyny zawodnik z którym może stoczyć walkę w tej wadzę. Jak pójdzie do 135 to wiadomo że Frankiego czekać będą same kozackie walki a sama dywizja zresztą i tak już kapitalna będzie jeszcze silniejsza.

  2. HeyPussyRUstillThere

    Frankie nie może walczyć z Conorem bo ten przecież wyczyścił dywizję i nie ma tam wyzwań.

    Zasadniczo to Frankie przegrał walkę o pas tymczasowy z Aldo.

  3. Nie pozwalam na żadne zbijanie wagi, tak jak już pisałem ważyć ich przed wejściem do klatki. Jeśli ktoś wagę przekroczy to wypłaty nie zobaczą jego oczy. Nie mam zamiaru oglądać walk anorektyków :kis:

  4. Ja od dawna się zastanawiam czemu Frankie nie zbija do koguciej. Przecież nawet w ostanie walce bylo widac, ze Stephens był wiele wiekszy.

  5. Kurde, on znowu o mistrzu niższej kategorii gada, przecież nie zasługuje o natychmiastową walkę. Jak schodził do145 to też dostał walkę z Aldo. Jak ma zejść to niech go normalnie traktują, i niech powiedzmy po trzech walkach walczy z Cruzem ( który i tak go rozniesie)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.