Frank Trigg, były zawodnik UFC oraz PRIDE, a obecnie pracownik Komisji Sportowej w Kalifornii, podkreślił podczas występu w MMA Junkie Radio jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą organizacja gal MMA w trakcie trwania pandemii. Amerykanin jest przekonany, że toczenie jakichkolwiek walk jest aktualnie niemożliwe.

Nie ma żadnych szans na bezpieczną organizację walk, dopóki nie uświadomimy sobie z czym się zmagamy. Jak możemy temu przeciwdziałać? Czy powstanie na to szczepionka? Dopóki nie rozwiążemy tych problemów, nie widzę żadnego sposobu na bezpieczne przeprowadzenie gali MMA. Tak samo jak z wirusem polio, czy trądem. Dopóki nie dowiemy się czym tak naprawdę jest ten koronawirus, jak się może rozwijać i co dokładnie się z nim dzieje, tak długo nie będzie można bezpiecznie zorganizować wydarzenia sportowego.

Dana White dokłada wszelkich starań, żeby gale UFC powróciły jak najszybciej. Według ostatnich doniesień, następne wydarzenie największej organizacji na świecie odbędzie się 9 maja na Florydzie. Trigg uważa jednak, że jest to zbędne ryzyko.

Załóżmy, że kamerzysta trzyma się około jeden metr od innych. Stara się izolować, ale co się dzieje? Wcześniej poszedł do sklepu spożywczego. Osoba chora na COVID-19 również jest w tym samym sklepie, ale jeszcze nie wie o tym, że jest nosicielem wirusa. Kamerzysta myśli, że jest bezpieczny, bo ma na twarzy maskę. Chory jest bez rękawiczek, dotknie na przykład butelki keczupu, ale nie zdecyduje się na zakup i odłoży ją na półkę. Kamerzysta weźmie ten samym keczup, kupi, wloży do swojej siatki i wróci do siebie. Tak właśnie wirus jest już u niego w domu.

Miało to miejsce we wtorek, a gala jest w piątek. Kamerzysta nie ma żadnych objawów, nic się na razie nie wydarzyło. Nikogo nie dotyka, ale pracuje blisko siatki oktagonu. Jest chory, ale jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Nagle lekko pokasłuje, a zawodnicy są tuż pod nim, bo przecież musiał uchwycić dobre ujęcie. Cała grupa staje się wtedy narażona.

Zobacz więcej: Kiedy powrót gal MMA do dużych hal? Doradca dyrektora generalnego WHO przedstawił prognozę

UFC musiało odwołać lub przełożyć na dalszy termin większość swoich zaplanowanych wydarzeń. Ostatnią zorganizowaną galą było UFC on ESPN+ 28 Lee vs. Oliveira, które odbyło się 14 marca bez udziału publiczności.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.