frank_shamrock_krata

(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

W ostatniej odsłonie audycji Submission Radio gościem był Frank Shamrock (MMA 23-10-2). Pionier MMA wypowiedział się na kilka tematów jak: wyniki testów antydopingowych Andersona Silvy (MMA 34-6), walka na gołe pieści jego przyrodniego brata, Kena Shamrocka (MMA 28-15-2) oraz kolejne pozwy zbiorowe przeciw UFC. Zdaniem Franka, działania Zuffy powinny być dokładnie przebadane:

Moim zdaniem zapowiadało się na to od dłuższego czasu. Oni praktycznie zmonopolizowali ten rynek. Owszem, będą twierdzić iż to stało się w wyniku ich rozwoju. Jestem jednak w pełni przekonany, że ich zamiary były nikczemne a działania z góry zaplanowane, ale to przez ich rozwój. Urośli jednak na tyle, że teraz można w nich miotać pociskami i pozwami o łamanie prawa antymonopolowego. I wszyscy dobrze zdają sobie sprawę z tego, że ich praktyki powinny być dokładnie skontrolowane i prześwietlone, gdyż wygląda na to iż Zuffa kontroluje cały rynek i zmonopolizowała jego źródła dochodów.

Podobnie jak w przypadku Randy’ego Couture’a (MMA 19-11), relacje Franka z UFC nie układały się najlepiej, co doprowadziło do usunięcia go z materiałów prezentowanych przez organizację. Praktycznie został wymazany z jej historii i rzadko kiedy jest wspominany, pomimo jego wielkich zasług dla rozwoju UFC jak i samego MMA. W ostatnim pozwie jeden z zarzutów dotyczy tego typu „eliminacji” i brzmi on tak: „UFC karało i dalej karze zawodników którzy odrzucili, bądź rozważają odrzucenie warunków kontraktowych narzuconych przez organizacje.”

[youtube id=”6uBn-rcaKzI” width=”620″ height=”360″]

1 KOMENTARZ

  1. Frank zapomniał wspomnieć że na walkach z ZUFFĄ spędził wiele lat w sądach i stracił bardzo dużo pieniędzy po tym jak zerwał z nimi kontrakt.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.