Fot: MMAFighting.com

Były mistrz UFC Frank Mir (MMA 18-11) niedawno dogadał się z największą organizacją MMA na świecie w sprawie rozwiązania kontraktu i już negocjuje występy w innych organizacjach. W grę wchodzą Bellator MMA i ACB. Dla tej pierwszej zawodnik chciałby zawalczyć w kwietniu przyszłego roku, ale nie uzgodniono jeszcze żadnych szczegółów. Trochę inaczej sprawa ma się z ACB, z którym Mir przeprowadził już wstępne rozmowy odnoście występu w… Polsce. Te rewelacje zawodnik przekazał podczas rozmowy z RT Sport:

Mam w planach walkę dla ACB. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na koniec maja, być może w Polsce. Rywalem może być ktoś z głośnym nazwiskiem, co wywoła spore zainteresowanie. Prawdopodobnie byłaby to walka na jednej gali z Mamedem Khalidovem – oczywiście nie naprzeciw siebie, bo dzielą nas dwie kategorie wagowe. On jest naprawdę mocnym gościem.

Mir widzi, jakie zainteresowanie w naszym kraju wzbudzają Mieszane Sztuki Walki. Z zawodników, którzy walczą w Polsce, szczególnie docenia umiejętności mistrza wagi średniej Konfrontacji Sztuk Walki:

KSW wypełnia hale, kiedy walczy Khalidov. W ACB on zawalczył raz z Luke’em Barnattem, który prywatnie jest moim kolegą i nie byłem zbyt zadowolony z tego, ale… lubię Khalidova. Jestem jego fanem, uważam go za jednego z najlepszych średnich na świecie. […] Mam nadzieję, że to wypali.

Cały wywiad z RT Sport poniżej:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.