Trener Francisa Ngannou, Erick Nicksick, wierzy, że oczywistą walką na powrót do oktagonu jego podopiecznego jest starcie z Jonem Jonesem. Nicksick wierzy, że do takiej walki mogłoby dojść nawet w styczniu 2023 roku.
Francis Ngannou po swojej wygranej na styczniowej gali UFC 270 z Cirylem Gane przeszedł operację kolana i nadal wraca do pełni sił. “Predator” wierzy, że będzie gotowy na występ w oktagonie UFC na początku następnego roku. Jak donosił dziennikarz MMA Fighting, Ariel Helwani, UFC chciało zaplanować jego pojedynek na grudniową galę UFC 282, a jego rywalem miałby być Jon Jones. Nie wiadomo jednak czy Ngannou będzie gotowy na występ w takim terminie. W rozmowie z MMA Fighting trener Ngannou, Erick Nicksick, wypowiedział się na temat kolejnego starcia “Predatora”.
Oczywistą walką, która ma najwięcej sensu jest starcie z Jonem Jonesem. Wszyscy chcemy tego pojedynku. Ja patrzę na to tak – Jon Jones nie walczył od ponad 2 lat. Jeśli nie możemy zawalczyć w grudniu to wszystko będzie zależało od planów UFC, ale może zrobimy to w styczniu albo lutym.
Jon długo nie walczył, Stipe nie bił się od czasu porażki z Francisem więc w marcu miną mu też dwa lata. Pewnie też mógłby poczekać na super-walkę z Ngannou. Szczerze, ja chętnie zrobiłbym kolejną walkę z Miociciem, ale jeśli miałbym wybierać z tych opcji to chcę żebyśmy bili się z najlepszymi, a według mnie najlepszym jest Jon Jones.
Warto oczywiście wspomnieć, że Ngannou nie ma najlepszych relacji z UFC i nie wiadomo czy po ostatniej walce na jego kontrakcie będzie chciał dalej pracować z organizacją. “Predator” (17-3 MMA) domaga się lepszych zarobków oraz możliwości występów w ringu bokserskim. Dana White zdradził, że w tym roku spotkał się wielokrotnie z mistrzem kategorii ciężkiej UFC i wierzy, że uda im się dogadać. 35-latek 16 z 17 wygranych w karierze zdobywał kończąc rywali przed czasem. Zwycięstwo z Gane przez decyzję sędziowską było dla niego pierwszą wygraną w ten sposób. W przeszłości nokautował m.in. Stipe Miocicia, Caina Velasqueza, Curtisa Blaydesa czy Juniora dos Santosa.
21 komentarzy (poniżej pierwsze 30)
...wczytuję komentarze...
BAMMA Light Heavyweight
Roshi
BAMMA Heavyweight
UFC Middleweight
WSOF Light Heavyweight
WSOF Light Heavyweight
BAMMA Featherweight
Vale Tudo Open
PRIDE FC Welterweight
Maximum FC Heavyweight
BAMMA Heavyweight
Bellator Lightweight
UFC Middleweight
UFC Middleweight
Legacy FC Bantamweight
EFC Africa Featherweight
UFC Middleweight
UFC Middleweight
Legacy FC Heavyweight
EFC Africa Featherweight
Dołącz do dyskusji na forum <a href="https://cohones.mmarocks.pl/threads/63123/">Cohones →</a> lub komentuj na <a href="#respond">MMARocks.pl →</a>